Skocz do zawartości

Recommended Posts

ogarnadachzlewnia.thumb.jpeg.a647e70028a5cfa5d512d09f772c0860.jpegkosz dachowy ogarna .jpeg

Mamy pomiedzy budynkami takie zlewnie, ktore w miesiacach zimowych podciekaja. Do tej pory ratowala instalacja antyoblodzeniowa, ale z powodu awarii i ogromnych rachunkow musimy ja wylaczyc. Czy jest jakas skuteczna metoda zabezpieczenia tynku i blach, przed woda roztopowa ? Czy tutaj moze sie sprawdzic membrana w plynie ? Fachowiec mowi ze moze zaczac pekac na metalu . Z kolei wyklejanie papy w tych miejscach tez mnie nie przekonuje , zwlaszcza w okolicy attyki. Bede wdzieczna za podsuniecie jakiekolwiek rozwiazania. 

Link do komentarza
Dnia 18.10.2023 o 00:41, animus napisał:

A tą rurę spustową, która leje do tej zlewni można wyprowadzić  na drugą stronę za ten murek, bliżej odpływu? 

To jest mysl ! Rura spustowa  niestety nalezy do innej wspolnoty, ale zagadam, bo to prosty sposob na mniejsza ilosc wody. Dzieki

Majster mowi, ze trzeba rozebrac 2 rzedy dachowki + lata + blacha sasiadow . Kilkanascie tysiecy zl . Moze nie bedzie innego wyjscia. Myslalam o membranie w plynie po calosci pojechac, ale mnie fachowcy oprotestowali

 

 

Dnia 17.10.2023 o 18:57, Elfir napisał:

Nakryjcie ten kącik szklanym dachem

Majster powiedzial ze zrobi ja sama sie pod tym podpisze, ale pomysl wydaje mi sie wcale nie taki najgorszy. Jakby dac jakas plexi albo chociaz siatke to by pod spodem sie nic nie zapychalo, a woda by splawala pomiedzy dachowkami. 

Link do komentarza
5 godzin temu, Ewa R napisał:

To jest mysl ! Rura spustowa  niestety nalezy do innej wspolnoty, ale zagadam, bo to prosty sposob na mniejsza ilosc wody. Dzieki

Majster mowi, ze trzeba rozebrac 2 rzedy dachowki + lata + blacha sasiadow . Kilkanascie tysiecy zl . Moze nie bedzie innego wyjscia. Myslalam o membranie w plynie po calosci pojechac, ale mnie fachowcy oprotestowali

 

Można jeszcze założyć rynnę na tym niższym dachu i wodę odprowadzić też dalej od tej zlewni.

Link do komentarza
15 minut temu, animus napisał:

Można jeszcze założyć rynnę na tym niższym dachu i wodę odprowadzić też dalej od tej zlewni.

Zasadniczo wiekszym problemem jest woda roztopowa, kiedy snieg napada. Rozwalilo tez kosz zlewowy i 2 rury spustowe. Z ta rynny to nie wiem czy dobrze rozumiem . Foto 2 i prawy dach ? W ty mmiejscu ? 

Link do komentarza
56 minut temu, Ewa R napisał:

. Z ta rynny to nie wiem czy dobrze rozumiem . Foto 2 i prawy dach ? W ty mmiejscu ? 

Tak.

56 minut temu, Ewa R napisał:

Zasadniczo wiekszym problemem jest woda roztopowa, kiedy snieg napada. Rozwalilo tez kosz zlewowy i 2 rury spustowe. 

 Można założyć rozproszone zapory śnieżne, ten dach jest stromy, dlatego tak się dzieje.

Wtedy część śniegu będzie musiała stopnieć na dachu, odciąży to zlewnię.     

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...