Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Creaton - reklamacja - podejście do klienta


Recommended Posts

Witam wszystkich

Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji na dachówkę, w moim przypadku to PREMION FINESE.


Będę wdzięczny za pomoc, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

Creatona osobiście nie polecam ze względu na podejście do klienta.

Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów.

Dachówkę zakupiłem w 2009 roku.
W 2014 roku została wymieniona w całości z powodu: cyt. " uznajemy Państwa roszczenie dotyczące wystąpienia wizualnych wad w postaci białego nalotu na reklamowanej dachówce" - efektem uznania reklamacji było dostarczenie i kompleksowa wymiana dachówek na dachu.

Po 5 latach, dokładnie 22.11.2019 roku ponownie złożyłem reklamację, z dokładnie tego samego powodu.
Odpowiedź na reklamację dostałem dopiero 7 września 2020r., a zmiana warunków karty gwarancyjnej nastąpiła 1.07.2020r. PRZYPADEK?
W odpowiedzi możemy wyczytać, cytuję: "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
Najciekawszym jest fakt, że na całej dokumentacji zarówno z 2014 jak i 2020 roku, podpisał ten sam P. Łukasz N.

Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.

Zapraszam osoby z podobnymi doświadczeniami. Razem możemy więcej.

reklamacja 2014 bez danych.jpg

reklamacja1 2014 bez danych.jpeg

reklamacja creaton 2019 bez danych.jpg

reklamacja creaton1 2019 bez danych.jpg

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...