Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Gdzie kupujecie cebule tulipanów?

Recommended Posts

Czas na zakup cebul tulipanów!
Co roku od końca sierpnia do połowy października ogarnia nas tulipanowe szaleństwo. Cebule dostępne są prawie wszędzie... Gdzie Wy kupujecie zdrowe cebule? Czy macie sprawdzone i pewne miejsca?

Warto przeczytać: http://www.zielonyogrodek.pl/kupujemy-cebu...odziwiaj-wiosna

Akurat tulipanów nie lubię i nie mam ich, ale za to cebulki krokusów/100 sztuk/ nabyłam 2 lata temu przez allegro i wszystkie były zdrowe
A wczesną wiosną pięknie kwitną w sadzie

najczęściej w "marketach" różnego rodzaju, ale czasem udaje mi się kupić ciekawe /późniejszy kolor/ cebulki
u pań handlujących na dużym targowisku, we wtorki i piątki, w Kaliszu icon_smile.gif

Ja kupiłem cebulki tulipanów w Lidlu (cały worek - 50 szt). Posadziłem na jesieni... a teraz właśnie pięknie kwitną. Nie wiem co to były za odmiany - taki mix icon_smile.gif

W tulipanach nie podoba mi się fakt, że po przekwitnięciu brzydko wyglądają (a trzeba zostawić liście) i powinno się je co kilka lat wykopywać.
Obecnie już ich nie stosuję w ogrodzie.
W marketach i na straganach można kupić całe pęki tulipanów do wazonów. Takie chętnie kupuje 50 - 70 gr za sztukę.

Raczej markety - jest najtaniej i są całkiem niezłe icon_smile.gif Przynajmniej u mnie są zawsze dobre efekty.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...