Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu gdyż wyrosła mi już całkiem spora i nie mam pojęcia jak dalej się za nią zabrać(przesadzanie itd...) 
🤩

31882808_1635810293204037_2114609440035438592_n.jpg

Chyba nie do konca legalna jest ta roslina. Jesli dobrze rozpoznaje.

Kurcze, wziąłem taką malutką od babci i się zastanawiam co to jest bo kiedyś widziałem takie olbrzymie w wielkich donicach ;)

może być filodendron Philodendron scandens.

Ale jeśli miało dziury w liściach to jest monstera, tylko gdy ma za ciemno, lub liście są młode, dziury się nie robią. 

672299389_1_261x203_kwiaty-doniczkowe-mo

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Heniu, konieczność właściwej wentylacji mam wbitą przez Was w mózg już dość dawno temu. Zapamiętałam kłopoty Tinka. Dlatego w łazienkach są zamontowane wentylatorki. Przed chwilą sprawdziłam przy pomocy świeczki, jak funkcjonuje ten anemostat. Płomień idzie w jego kierunku wyraźnie. Za oknem zero stopni. Jak zgram zdjęcie, to pokażę.    Ten durny okap mnie przerasta. Piszę tak, bo szalenie biję się z myślami. Już się zdecydowałam na wywalanie dziury, a tu wpis Gawła mnie przystopował. Oczywiście, że z założenia wolałabym uniknąć takiego rozwiązania, ale czytałam sobie ,że to najefektywniejsze, stąd taki pomysł Nie mniej faktem jest, że dziurę zawsze można uskutecznić. Jani też napisał o filtrach węglowych ich dostępności i cenie. Z tym też jest różnie. Tenże sam Jani zwrócił mi kiedyś uwagę na rozróżnienie mocy trybu wyciągu i pochłaniacza. Przeczytałam informacje techniczne, ale nie umiem znaleźć w tych modelach rozróżnienia. Liczę na Was  . 1.https://allegro.pl/okap-kominowy-brandt-ad1049w-szer-90cm-600m3-bialy-i7278260147.html 2.https://allegro.pl/okap-elica-tamaya-rail-crbr-a90-440m3-szer-90cm-a-i7154631103.html
    • Koledzy dobrze piszą,koszt gołych murów wcale nie jest największy gdy budujesz dom. A jeszcze w sytuacji gdy musisz ponieść koszty "że jakiś dom jest na działce"...........
      Chyba że spadek ale piszesz że chcesz kupić.............
    • Jeżeli ściana nie ma zewnętrznego ocieplenia to najlepiej jak pozostanie szczelina powietrzna pomiedzy wełną a cegłami. Taka 12 cm ścian z cegły przemarza więc bezpiecznie jest pozostawić wentylowaną szczelinę powietrzną. Dodatkowo od wewnątrz zastosować paroizolację.
    • A dalej??? To w najtańszym układzie jeszcze dodatkowo ok. 1,5 tys złotych za metr kw. Co Ciebie skłania do zakupu tego domu? Jakieś specjalnie korzystne położenie? Dom stoi tuż przy granicy działki - jak duża jest ta działka?   Tak jak aaaa pisze, taniej i dokładnie tak jak będziesz chciał - wybudujesz nowy dom...
    • Ja też Magnat Ceramic, niemniej przyjrzę się uważnie temu testowi. Ale wątpię, że coś się pozmienia w moich preferencjach. Do tej pory nie było na to szans.
  • Popularne tematy