Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pigwax

co to za kwiatek

Recommended Posts

Cześć co to za kwiatek, bardzo szybko łatwo się rozsadza sam jak wpadnie gdzieś jego małe nasionko na końcach liści do innej doniczki to momentalnie rośnie, chciałbym jakoś się nim z osobna zając szybko rośnie co to jest..…

Pozdro

IMAG4460.jpg

IMAG4462.jpg

To żyworódka pierzasta, znana tez jako kalanchoe. Roślina ze zdjęć wygląda całkiem nieźle :)

Łatwo się ją uprawia, bo nie potrzebuje skomplikowanej pielęgnacji i poradzi sobie z nią każdy, nawet początkujący. Najlepiej rośnie na stanowisku ciepłym i słonecznym. Nie lubi częstego podlewania i zbitej ziemi, bo szybko gnije.

Sok z jej liści ma cenne właściwości prozdrowotne. Tutaj można więcej o niej przeczytać

Dzięki oto mi chodziło dostałem ją lata temu bo ponoć zdrowa a teraz tak mi się rozmnożyła że muszę coś z nią zrobić, bo z każdej sąsiadującej donice się rozpleniła

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A więc tak: 1. Jak wyżej pisze mhtyl - jest nisko. B. nisko. Najwyżek 1.90m. Dalej jeszcze gorzej. Na twoim miejscu  - jeśli nie ma przeciwwskazań w planie miejscowym - całkowicie bym przebudował dach. Adaptacja tego obecnego moim zdaniem jest bez sensu i stratą pieniędzy. Możesz wykorzystać istniejące drewno, krokwie itp - ale przy nowym dachu. Skosy dachu powinny być pod większym kątem, ścianki kolankowe wyższe - otrzymasz 2, 3 razy większą powierzchnię użytkową - i co ważne - komfortową wysokość na dużej części poddasza.    Odnośnie : to myślę, że teraz wszystko sie buduje - każda forma jest w użyciu. Jedynie zakaz (albo nakaz) miejscowy może promować jakieś formy budynku, dachu. Jeśli jest dobrze zaprojektowane, pasuje do wnętrza, np. uskok dachu doświetla wnętrze, albo jest następstwem dwupoziomowego rozwiązania, itp - dlaczego nie? A czy to się komuś podoba - kwestia gustu.
    • Należałoby zapytać co tak naprawdę jest u niej dokończone, bo z tego co czytam to każda robota przez flachowców rozpoczęta i niedokończona.     Panowie, pisałem o problemie  zbyt małego zbiornika hydroforowego dawno temu i jak dobrze pamiętam jako jeden z pierwszych o tym wspominałem i innych rozwiązaniach usterek o których teraz piszecie i co Baszka zrobiła? wyciągnęła jakieś wnioski czy konsekwencje wobec super flachowców? nie! jak grochem o ścianę więc dlatego przestałem udzielać rad bo nie lubię jak moje pisanie nie ma podźwięku tak samo jak i Wasze rady pójdą w zapomnienie prędzej niż sobie myślicie, do następnego problemu czy usterki.                                                                                                  
    • W filmach możesz robić. Fajny efekt ci wyszedl. Pewnie Fiolet ci sie rozlał
    • Fajne zdjęcia. Ja mam zlotowe tylko dwa. Pierwsze przed i to drugie - po, zrobione już w domciu Bedę jeszcze długo pamiętał zlot, to jest pewne   Ps: Edytuję, bo coś mi się przypomniało. Wiecie co jest gorszego od durnia? Stary dureń!          
    • Gość Elka
      Magda i Piotr mają na prawdę ładny dom. Ja sama osttanio przeprowadzałam remont w moim domu w Balicach pod Krakowem. Zatrudniłam do tego ekipę z DDProjekt i mój dom teraz zabrał zupełnie nowego charakteru, dzięki ich pięknym projektom
  • Popularne tematy