Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Systemy zabudowy

Sucha zabudowa z płyt g-k i g-w. Ścianki działowe. Zadaj pytanie ekspertowi.

48 tematów w tym forum

• 0 odpowiedzi
    • 749 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 10,1k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 10,2k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 9,7k wyświetleń
  1. Masa gipsowa do szerokich spoin

• 1 odpowiedź
    • 10,9k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 11,8k wyświetleń
  2. Scianka GK poddasze

• 8 odpowiedzi
    • 11,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 14,2k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 15,1k wyświetleń
  3. Suche tynki w łazience

• 46 odpowiedzi
    • 57,6k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 12,8k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 26,4k wyświetleń
  4. Ściany z luksferów 1 2 3 4

• 159 odpowiedzi
    • 289,4k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 18,3k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 19,2k wyświetleń
  5. Jakie profile do wnęki?

• 5 odpowiedzi
    • 19,7k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 48k wyświetleń
  6. Elementy półkoliste

• 24 odpowiedzi
    • 38,1k wyświetleń
  7. Ciekawa ścianka w salonie

• 5 odpowiedzi
    • 23,6k wyświetleń
  8. Sufit podwieszany

• 2 odpowiedzi
    • 19,3k wyświetleń
  9. Poddasze ocieplenie i wentylacja

• 9 odpowiedzi
    • 22,8k wyświetleń
  10. Profile ud między jętkami?

• 11 odpowiedzi
    • 28,5k wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 54,6k wyświetleń
    • 162 odpowiedzi
    • 131,4k wyświetleń
  11. Płyty z włóknocementu

• 7 odpowiedzi
    • 44,7k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 41k wyświetleń
  12. Ściana z akwarium 1 2 3

• 138 odpowiedzi
    • 198,3k wyświetleń
  13. Klej do kamienia dekoracyjnego

• 1 odpowiedź
    • 31,7k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 25,6k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 33,2k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 53,4k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 24k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 26k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 31,4k wyświetleń
  14. Zabudowa telewizora

• 18 odpowiedzi
    • 34,9k wyświetleń
  15. gładź gipsowa na ścianie

• 20 odpowiedzi
    • 50,3k wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 39,5k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 44,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 36,9k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 38,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 39,5k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 38,6k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 35,8k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 35,4k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 31,5k wyświetleń
  16. Płyty na poddaszu

• 9 odpowiedzi
    • 44,6k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wczoraj go nie było, urósł w nocy...  
    • No właśnie, wyrównanie po szpachlowaniu. Jak najbardziej.
    • Z naczy się szpachlujesz przecieraczką? Zeskrob szpachlówką taką co wkleił retro wszystko co się kupy nie trzyma , ja używam zamiast szpachlówek czegoś takiego    potem zagruntuj. Potem do wyrównania użyj tego.... Potem do przecierania użyj tego co wkleił vlad1431 Potem zagruntuj najlepiej farbą gruntującą wałkiem , potem pomaluj czym chcesz. I po robocie.....
    • Ja zawsze do wyrównania takich nierówności używam taką pacę i takiej siatki do tego. Potem możesz użyć tego po szpachlowaniu do wyrównania. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Dziękuje za pomoc, rezygnuje z tej cienkiej warstwy wełny. Będzie ocieplenie od wewnątrz, OSB, folia dachowa paroprzepuszczalna i blacha. 
    • Nie, żadnym papierem. Najlepiej szczotką i to niezbyt twardą, aby niepotrzebnie ściany nie rysować. Taka trochę twardsza niż do ubrań, Oczywiście, jeśli od ściany odpadają większe fragmenty, to skrobiemy to szpachelką np. taką   Nie masz wokół siebie kogoś, kto się zna i mógłby na bieżąco nadzorować Twoją pracę? Bo w teorii wszystko jest proste, ale diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach. Chodzi o to, aby usunąć wszystko ( w tym piasek i drobinki poprzedniej farby) co nie jest związane ze ścianą, ale nie narobić przy tym szkód, bo wszystkie ubytki trzeba będzie później uzupełniać. 
    • Wielkie dzięki za odpowiedź, a jeśli chodzi o wstępne oczyszczenie ściany to jak zrobić to najlepiej? Papierem ściernym? A jeśli tak, to jaki rodzaj papieru byłby najlepszy. Z góry dziękuje!
    • W teorii wszystko jest banalnie proste. Jeśli ściana już wyschła, to należy oczyścić ją z wszelkich pyłów i materiałów trwale z nią nie związanych, czyli ze wszystkiego co się ściany nie trzyma. Potem taką oczyszczoną ścianę należy zagruntować, po czym wyrównać jej powierzchnię poprzez zaszpachlowanie dziur, szczelin i wszelkich nierówności. Na koniec całość wyszlifować, zagruntować ponownie i pomalować na wybrany kolor. 
    • Witajcie,   Jestem kompletnym laikiem remontowym, a ostatnio miałem przykrą sytuację zalania ściany przez sąsiada (pękła mu rura w łazience).   Chce ją odmalować na własną rękę, ale z racji na jej uszkodzenia nie mam pojęcia jak ją wcześniej odpowiednio przygotować. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, zamieszczam zdjęcia ściany.   Pozdrawiam
    • Witam użytkowników forum, Zakładam swój temat o nadchodzącym remoncie wspomnianego w temacie domu i chciałbym usłyszeć opinię innych osób w pewnych kwestiach z nią związanych.   Na wstępie wymienię podstawowe prace, które są do wykonania. - instalacja CO - instalacje wod-kan - instalacje elektryczne - gładzenie ścian i sufitów - drzwi - druga łazienka na piętrze - przeróbka na piętrze polegająca na niezależnych wejściach, do 3 oddzielnych pokoi (w tej chwili jeden jest przechodni)   Teraz konkrety: Ponieważ z wykształcenia jestem inżynierem sanitarnym chciałbym przygotować projekt. Mam stosunkowo niewielkie doświadczenie, ale myślę, że sobie poradzę i mogę go wykonać. No ok, więc w czym problem? Mogę wziąć jednego fachowca, drugiego i trzeciego, tu chcę gniazdko, tam też, taki piec, takie rury i projekt jest mi zupełnie zbędny. Więc po co mi ten projekt właściwie jest? Chcę, żeby wszystko biegło swoim tempem i odbywało się na spokojnie. Z czym mam wątpliwości?   Część właściwa, która mnie najbardziej interesuje Jak budowlańcy i firmy remontowe reagują na podpisanie umowy o zakres prac?   Podam tylko jeden przykład jak ja to widzę w przypadku, gdy szukam kogoś, kto wygładzi ściany i sufity w domu. Jest tyle, a tyle ścian, tyle sufitów. Umawiamy się na taką cenę za m2 ściany, inną za sufity, do tego cena za metr bieżący narożników (jakieś okna, drzwi, puszki), ewentualnie po wcześniejszych oględzinach fachowiec informuje z czym może mieć problem. Podpisujemy umowę, fachowiec przychodzi, robi jeden sufit i chce za to zapłaty, zrobił, więc płacę za sufit, zrobił kolejny płacę za kolejny itd itd.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...