Skocz do zawartości

mateuszlor

Uczestnik
  • Posty

    218
  • Dołączył

  • Ostatnio

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    33

mateuszlor's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

2

Reputacja

  1. Czy to znaczy że dach na poddaszu też nie jest ocieplony Drabinki tak jak każdy grzejnik są różnej mocy. Co do potrzebnej Ci mocy musisz powiedzieć coś więcej o ścianach, suficie, oknach w łazience. Ja w starej instalacji (główne rury stalowe, podejścia miedziane) mam puszczone na miedzianych. Tak Chcesz to puścić grawitacyjnie? Raczej powinna być pompa. Co to jest za rodzaj pieca? Nie ma sterowania?
  2. 1) Niby masz zaprojektowaną instalacje na rozdzielaczu, a jednak masz po kilka grzejników na sekcji. Zdecyduj się na jakiś typ instalacji(radzę rozdzielacz). 2) Po co Ci 2 grzejniki w łazience? 3)Ja bym dał bojler przed rozdzielaczem i zaworem czterodrożnym na oddzielnej pompie. 4)Skoro ten schemat robił fachowiec to wątpię w jego fachowość.
  3. Między krokwie zmieścisz spokojnie 10cm wełny, a stelaż odsuniesz na tyle ile dasz w drugiej warstwie
  4. Ja nie chcę malować płytek tylko ściany chcę pomalować farbą, a płytek w ogóle nie dawać.
  5. Ja sam ocieplałem (teraz wykańczam), przeczytałem cały wątek i mi on sporo pomógł. Tylko że za późno na niego trafiłem i jak skończyłem czytać to robota była na wykończeniu.
  6. Ja mam przy murłacie i pod szczytem wywiercone dziury w deskowaniu (tylko że na wierzchu mam jeszcze blachę). Jeżeli masz szczelinę nad murłatą(mur nie dochodzi do dachu) to wystarczy to zabezpieczyć siatką przeciwko owadom (np. taką do tynku na styropian). Ogólnie polecam przeczytać cały wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372 tam jest naprawdę wszystko opisane i pokazane typowe błędy na jakie można się natknąć
  7. Dzięki za pomoc. Wklejam bo może się przydać
  8. Witam. W łazience na poddaszu planuję nie kłaść płytek na ścianach, tylko je pomalować (oczywiście odpowiednią farbą). W związku z tym mam pytanie odnośnie izolacji ścian folią w płynie. Jaka kolejność warstw? 1)płyta k-g-->uni-grunt-->folia w płynie-->farba biała-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) 2)płyta k-g-->uni-grunt-->farba biała-->folia w płynie-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) 3)płyta k-g-->uni-grunt-->folia w płynie-->uni-grunt-->farba biała-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) I jak jest z trzymaniem się / kryciem farby na folii?
  9. Ja na parterze mam nawiewy przekute przez strop, a wywiewy kominem. Tylko że u mnie było to robione podczas adaptacji poddasza. Teraz czekam na koniec robót na poddaszu i montaż reku.
  10. A ja bym to zrobił inaczej. Zaślepić komin od góry i od dołu i podłączyć się "w kratkach". baz zabawy we wciąganie rur w komin. Przecież budowany był do wentylacji.
  11. Drawniany czyli szkieletowy czy z bala? Nie lepiej by zrobić na płycie. Izolacje dajesz wtedy na wierzch płyty i "zamykasz" ją ze ścianami(w przypadku szkieletowego.)
  12. Ten z allegro powinien wystarczyć, chociaż ja mam ze zwykłego sklepu. Wszystkie są z mosiądzu. Rozdzielacz jest prostszy w montażu i w wyregulowaniu przepływów.
  13. Ja u siebie robię na rozdzielaczu. Do każdego grzejnika bezpośrednio idą 2 rury. Powinno się prościej układać, brak złączeń (jeśli alu-pex), i łatwiej wyregulować przepływy.
  14. U mnie, co prawda nie w łazience, będą grzejniki Luxrad Niagara. http://e-luxrad.pl/pl/grzejnik-luxrad-niagara-1500x445.html Też są w Castoramie. Cena ok. 650zł.
  15. Ja mam wyłaz Roto, do pomieszczeń ogrzewanych. Specjalnie ściągany przez sklep z Francji, bo w Polsce nie było. U mnie robi za okno łazienkowe. Moim zdaniem warto kupić "ocieplany" wyłaz, bo ocieplenie dachu nic tu nie da.
×
×
  • Utwórz nowe...