Skocz do zawartości

mateuszlor

Uczestnik
  • Posty

    218
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez mateuszlor

  1. Czy to znaczy że dach na poddaszu też nie jest ocieplony Drabinki tak jak każdy grzejnik są różnej mocy. Co do potrzebnej Ci mocy musisz powiedzieć coś więcej o ścianach, suficie, oknach w łazience. Ja w starej instalacji (główne rury stalowe, podejścia miedziane) mam puszczone na miedzianych. Tak Chcesz to puścić grawitacyjnie? Raczej powinna być pompa. Co to jest za rodzaj pieca? Nie ma sterowania?
  2. 1) Niby masz zaprojektowaną instalacje na rozdzielaczu, a jednak masz po kilka grzejników na sekcji. Zdecyduj się na jakiś typ instalacji(radzę rozdzielacz). 2) Po co Ci 2 grzejniki w łazience? 3)Ja bym dał bojler przed rozdzielaczem i zaworem czterodrożnym na oddzielnej pompie. 4)Skoro ten schemat robił fachowiec to wątpię w jego fachowość.
  3. Między krokwie zmieścisz spokojnie 10cm wełny, a stelaż odsuniesz na tyle ile dasz w drugiej warstwie
  4. Ja nie chcę malować płytek tylko ściany chcę pomalować farbą, a płytek w ogóle nie dawać.
  5. Ja sam ocieplałem (teraz wykańczam), przeczytałem cały wątek i mi on sporo pomógł. Tylko że za późno na niego trafiłem i jak skończyłem czytać to robota była na wykończeniu.
  6. Ja mam przy murłacie i pod szczytem wywiercone dziury w deskowaniu (tylko że na wierzchu mam jeszcze blachę). Jeżeli masz szczelinę nad murłatą(mur nie dochodzi do dachu) to wystarczy to zabezpieczyć siatką przeciwko owadom (np. taką do tynku na styropian). Ogólnie polecam przeczytać cały wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372 tam jest naprawdę wszystko opisane i pokazane typowe błędy na jakie można się natknąć
  7. Dzięki za pomoc. Wklejam bo może się przydać
  8. Witam. W łazience na poddaszu planuję nie kłaść płytek na ścianach, tylko je pomalować (oczywiście odpowiednią farbą). W związku z tym mam pytanie odnośnie izolacji ścian folią w płynie. Jaka kolejność warstw? 1)płyta k-g-->uni-grunt-->folia w płynie-->farba biała-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) 2)płyta k-g-->uni-grunt-->farba biała-->folia w płynie-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) 3)płyta k-g-->uni-grunt-->folia w płynie-->uni-grunt-->farba biała-->2 x farba kolorowa(kuchnia&łazienka / lateksowa) I jak jest z trzymaniem się / kryciem farby na folii?
  9. Ja na parterze mam nawiewy przekute przez strop, a wywiewy kominem. Tylko że u mnie było to robione podczas adaptacji poddasza. Teraz czekam na koniec robót na poddaszu i montaż reku.
  10. A ja bym to zrobił inaczej. Zaślepić komin od góry i od dołu i podłączyć się "w kratkach". baz zabawy we wciąganie rur w komin. Przecież budowany był do wentylacji.
  11. Drawniany czyli szkieletowy czy z bala? Nie lepiej by zrobić na płycie. Izolacje dajesz wtedy na wierzch płyty i "zamykasz" ją ze ścianami(w przypadku szkieletowego.)
  12. Ten z allegro powinien wystarczyć, chociaż ja mam ze zwykłego sklepu. Wszystkie są z mosiądzu. Rozdzielacz jest prostszy w montażu i w wyregulowaniu przepływów.
  13. Ja u siebie robię na rozdzielaczu. Do każdego grzejnika bezpośrednio idą 2 rury. Powinno się prościej układać, brak złączeń (jeśli alu-pex), i łatwiej wyregulować przepływy.
  14. U mnie, co prawda nie w łazience, będą grzejniki Luxrad Niagara. http://e-luxrad.pl/pl/grzejnik-luxrad-niagara-1500x445.html Też są w Castoramie. Cena ok. 650zł.
  15. Ja mam wyłaz Roto, do pomieszczeń ogrzewanych. Specjalnie ściągany przez sklep z Francji, bo w Polsce nie było. U mnie robi za okno łazienkowe. Moim zdaniem warto kupić "ocieplany" wyłaz, bo ocieplenie dachu nic tu nie da.
  16. Nie ma znaczenia gdzie dasz czerpnię / wyrzutnię. Wystarczy że zachowasz odpowiednie odległości (przy dachowych jest tak samo)
  17. Odradzam taką opcję. Nie masz pewności jak dom był budowany, w jakim jest stanie. A układ pomieszczeń napewno nie będzie Ci pasował. Takie rzeczy wyjdą dopiero po kilku latach użytkowania. Na pewno będzie szybciej. Dom ma gwarancję. Jednak trzeba poszukać ludzi mieszkających w domach postawionych przez tą firmę i spytać się o jakość wykonania itp. Co do ceny to wyjdzie porównywalnie do "normalnej" budowy(nie gospodarczo), a odchodzi szukanie wykonawców itp. Jednak są też wady. Domy te są składane z klocków, więc nie każdy wymyślony da się zrobić.
  18. Za szybko wysłałem post. Teraz jest.
  19. Witam. Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby zerknąć na mój "projekt" instalacji elektrycznej i coś doradzić. Jest to instalacja w istniejącym domu, na adaptowanym poddaszu. Podział na obwody: 1. Komputery + TV (3 zestawy po 6 gniazdek) - B16 + wył. róznicowoprądowy + ochronnik typu D 2. Część salonu (5 gniazdek podw.) - B16 3. Druga część salonu (3*2) - B16 4. Wentylacja - B6 5. Alarm - B4 6. Pokój (5*2) - B16 7. Łazienka - B16 + wył. róznicowoprądowy 8. Oświetlenie - B10 9. Oświetlenie zewnętrzne - B16 10 Kuchnia (okap + piekarnik) - B16 + wył. róznicowoprądowy 11. Kuchnia (lodówka) - B10 + wył. róznicowoprądowy 12. Kuchnia (gniazdka) - B16 + wył. róznicowoprądowy 13. Pomieszczenie gospodarcze - B16 Całość zabezpieczona ochronnikiem typu B+C i głównym wył. różnicowoprądowym. Oświetlenie na jednym obwodzie ze względu na to, że jest to praktycznie jedna otwarta przestrzeń(z wyjątkiem łazienki i pom. gosp.) każda lampa na oddzielnym przewodzie z rozdzielnicy(przekaźniki bistabilne) Teraz pytania: 1. Jakie wył. róznicowoprądowe? 2. Kuchnie można dać na jednym wył. różnicowoprądowym? 3. Co z wył. różnicowoprądowymi na innych obwodach. 4. Instalacja w budynku jest TN-C, na poddaszu chcę TN-C-S. Jak najlepiej uziemić punkt rozdziału? Gdzieś czytałem, że nie jest konieczne uziemienie. I była to jakaś "większa praca", a nie post kogoś na forum. 5. O czymś zapomniałem?
  20. Ta pompa jest w dwóch wersjach - jedna AIR, a druga POOL. Wersja AIR Możliwe że pompa została żle dobrana. 21kWto moc maksymalna. Producent pisze Czyli przy temperaturze wody 50oC, i temperaturze zewnętrznej -7oC moc spadła do niecałych 9 kW. Moim zdaniem instalator dobrał pompę traktując ją jak zwykły piec o mocy 21 kW (praktycznie non-stop), więc teraz pompa wspomaga się grzałkami elektrycznymi, czyli płacisz jak za grzanie prądem.
  21. Brak odzewu. Czy nikt nie ma/planuje takiego rozwiązania? Znalazłem już sterowanie bezprzewodowe na szynę w rozdzielnicy - system Extra Free Zamel Cet. Jednak pilot jest tylko 8 kanałowy
  22. Zgodnie z prawem kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania.
  23. Pierwsze co musisz zrobić to zaizolować dom, nie psując przy tym wentylacji. W takim stanie jak masz (jedna warstwa pustaków?) nie da się zrobić taniego w eksploatacji ogrzewania. Każde ogrzewanie wyjdzie bardzo drogo. Po ociepleniu każde, nawet najdroższe źródło ogrzewania wyjdzie dosyć tanio. W zależności od tego ile możesz wydać na instalacje, czy dom jest wykończony, z podciągniętymi instalacjami masz kilka rozwiązań. Jeżeli nie wykończony to na twoim miejscu wybrałbym, jeśli masz możliwość, gaz (sieciowy, nie płynny). Jak nie ma gazu to pompę ciepła. W tak małym domu nie ma miejsca na ogrzewanie węglem, jeżeli nie chcesz mieć zajęte pół domu przez kotłownię. Chyba że dom jest już w miarę wykończony, lub nie ma rozprowadzonych instalacji to wtedy najlepszym wyjściem będzie ogrzewanie elektryczne (podłogowe, grzejnikowe, lub nadmuchowe). Ogólnie, rodzaj ogrzewania zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć, oraz od twoich preferencji.
  24. Witam. W jednym temacie o sterowaniu oświetleniem Adam_mk polecił system F&F. Sterownie mam już rozplanowane na przekażnikach bistablnych montowanych do rozdzielnicy. Jednak ta firma nie ma w swojej ofercie odpowiedniego sterowania radiowego (tzn. też do rozdzielnicy) tylko takie do puszki, a pilot do nich jest max. 4 kanałowy. Stąd moje pytanie czy znacie może jakiś system sterowania radiowego montowany w rozdzielnicy z pilotem obsługującym ok 15-20 kanałów. I drugie pytanie o panele przycisków. Potrzebuje dwa panele po 12 przycisków (impulsowych/dzwonkowych). Jedyne co znalazłem to przyciski do systemu KNX/EIB jednak cena powala.
×
×
  • Utwórz nowe...