Skocz do zawartości

Bruce

Uczestnik
 • Posty

  130
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Bruce last won the day on maja 23 2013

Bruce had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Bruce's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

3

Reputacja

 1. Witam, chciałbym poszerzyć swój podjazd o 1,5m. Ziemia to glina. Wykonawca proponuje podejrzane dla mnie rozwiązanie - beton B7,5 i 5cm piasku. Na to kostka. Czy to nie za słabe jak na podjazd osobówki? Zdradzę też cenę za m2 - 130pln na gotowo.
 2. Lista zakupów nie sprawi mi problemu. Zastanawiam się jednak nad kwestiami technicznymi, a mianowicie: - obecny tynk to baranek 2,00; zeszlifować go w miejscach ramek? - narożniki aluminiowe z siatką? - "kołkować" ten styropian czy tylko klej? - jak zabezpieczyć narożniki wewnętrzne, między ramką a ścianą (narożnik z siatką odpada, bo siatką wszedłbym w ścianę z obecnym tynkiem)? Rozumiem, że w miejscach odcięcia zabezpieczać od początku taśmą, aby klejem i tynkiem nie wejść na obecny tynk?
 3. Witam, po 2 latach zamieszkiwania doszedłem do wniosku, że na elewacji "czegoś" brakuje. Jeśli byłoby to możliwe do wykonania, to chciałbym dorobić ramki wokół okien szer. ok. 10 cm i grubości 2-3cm. Da się to zrobić bez dużych nakładów?
 4. 4 gniazda. Większy problem z gniazdami zewnętrznymi, bo tam szczególnie muszę uważać z podłączanymi urządzeniami.
 5. Złoty szpadel dla mnie, bo kopałem ja. Człowiek od pomiaru wystawiający kwit na instalację i elektryk = duet najwyższych lotów. PS. W ramach dalszej reklamy - gniazda zewnętrzne i w sypialni przewody 1,5mm2.
 6. Owszem jest, ale tylko dlatego, że już przeszedłem na normalną taryfę z budowlanej. Temat z kablem ziemnym już zapomniany, nie zmienia to faktu, że pogrążył elektryka z Lusówka. Jest kilka tematów w tym dziale, które poruszyłem ze względu na wyczyny "Pana od Fibaro".
 7. Dom zamieszkały od pól roku. Prawie drugi sezon grzewczy. Centrala chodzi od ok. 8 miesięcy. W domu wilgotność na poziomie bardzo niskim - 34%. Otrzymałem od dystrybutora nowy syfon kulowy, który miał rozwiązać problem. Nic z tego. Tak, jak napisałeś, woda jest chyba porywana przez wentylatory. Zamiast przelewać się po lamelach wymiennika na tackę, to z lameli spływa też na filtr. No ale poniekąd konstrukcja wymiennika nie wyklucza tego, a wręcz jakby przewidywała taką możliwość.
 8. EK= 90,7 kWh/ (m2/rok) EP= 70,3 kWh/ (m2/rok) Dom z poddaszem użytkowym, pow. użytkowa 124m2. Bryła zwarta, ściany Ytong 24 + 15cm styro. Podłoga 17cm styro + wylewki anhydrytowe. Podłogówka na całym parterze + 2 pomieszczenia na poddaszu. Kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens 20kW + zasobnik 125l, rekuperator Brink Excellent 300. Dach ocieplony wełną 10+15 cm (sufit) + 15 cm szczyt.
 9. W trybie stand-by - 0,9W. Router w czasie pracy - 4W PS. Od przedstawiciela Nice Polska w Pruszkowie uzyskałem informację, że 14W w trybie stand-by to nie jest dużo.
 10. Co 4-5 tygodni?! To chyba pali w nim co 4-5 tygodni. U mnie popiół po 1-2 paleniach wyjeżdża z wkładu. zetski Dodam swoje pięć groszy jako początkujący użytkownik kominka. Myślę, że "napaliłeś się" na kominek i zaczynasz wymyślać. Miał być tylko okazjonalny, a Ty przymierzasz się już do kotłowni w salonie, mimo że kiepsko raczej u Ciebie z wentylacją. Mieszkam pół roku w nowej chacie, palę okazjonalnie w kominku od 2 miesięcy. Taki był zamiar od początku. Dla mnie okazjonalnie, to sobota i niedziela palone od rana (razem w ciągu dnia z 6-7 szczap zeszłorocznego jesionu) i w tygodniu może raz lub dwa, czasami ..wcale (3 szczapy, od godz. 17). Czy to okazjonalne palenie? Dla mnie tak, na więcej brak czasu i chęci. Główny dostawca ciepła to piec kondensacyjny, podłogówka na parterze i częściowo na górze + 2 grzejniki. To daje nam komfortową temperaturę 20- , max 21st. Kominek podnosi szybko temperaturę do nawet 24 st. w salonie. Jest jednak blisko schodów (otwarta przestrzeń) i ciepło rozchodzi się do góry. Jestem zadowolony z tego nieskomplikowanego rozwiązania do okazjonalnego palenia. Co bym zmienił, bo w moim przypadku nie generowałoby to kosztów? Jeden kanał z dystrybucją na górę. Szybciej odprowadziłoby to ciepło z dołu. Dodam Ci, że wkład Zibi z kratki.pl jest szczelny, dedykowany pod wentylację mechaniczną. I powietrze koniecznie z zewnątrz.
 11. Uppsss. Zapomniałem o lodówce i routerze (zmierzę po południu). To nowy sprzęt, ale być może jakaś wada. Natomiast nawiązując do wcześniejszych pomiarów, jestem rozczarowany poborem przez bramę garażową Nice Shel 75 i dekoder Nboxa NC+. Mimo to, to nie są "killerzy" mojego portfela.
 12. Witam, mam podobny problem i badam sotatnio pożeraczy prądu w moim domu. Jestem jeszcze na taryfie budowlanej (ostatnie dni), więc tym bardziej odczuwam zużycie energii. Zastanawiam się jednak, dlaczego tak dużo kWh idzie w moim domu (ok. 270kWh/ m-c). Nie dam sobie wmówić, że to normalne zużycie, bo to nie jest moje pierwsze gospodarstwo domowe i staram się raczej kontrolować zużycie. Udało mi się dzisiaj pomierzyć w trybie stand by: - kino domowe 1,2W - subwoofer - 1,2W - TV - 1W - Mikrofalówka - 3,5W - zmywarka - 0,8W - piekarnik 0,5W - pralka - 0,7W - domofon - 1,4W - brama garażowa - 14W ! - dekoder N Box - 17,5W ! Z pracujących urządzeń: - rekuperator - ok. 25W - pompa podłogówki - 53W( ok. 12h/dobę ) - kocioł gazowy - 90W (ok. 9h/dobę) - laptop 17W (ok. 3h/ dobę) - plyta indukcyjna - ??? (ok. 0,5h/ dobę w tygodniu i 1-1,5h na weekend) - odkurzacz raz w tygodniu - sporadycznie żelazko - największa niewiadoma to oświetlenie (+ 6 wyłączników schodowych). - brama zewnętrzna - ??? W wyłącznikach schodowych i oświetleniu upatruję złodzieja kWh. Żarówki to ledy lub energooszczędne. Nie oświetlam niczego przez całą dobę. Przedstawię poniżej wyniki pomiarów, wykonane przez uprawnionego elektryka, ktory nie dopatrzył się niczego złego. Wyniki są jednak różne. Przyrząd MIC-2500, napięcie 500V. Układ TN-S o napięciu 230/400V (w rzeczywistości w gniazdkach mam 239-241V. - Impedancja pętli zwarcia w gniazdkach - od 0,42 (w sypialni) do 2,21 Ohm (garaż - brama garażowa). Przeważnie 0,6-0,7Ohm. - prąd zwarcia 1 - fazowego: od 102 do 521A. - najmniejsza zmierzona rezystancja izolacji: L-N od 0,187 - 8,76 G Ohm, L-PE od 0,194 - 9,02 G Ohm, N-PE od 0,214 do 6,98 G Ohm. Trzy obwody poniżej 1 G Ohma. Skąd takie różnice w obwodach? Pomiary robił elektryk, który nie wykonywał instalacji. Wynik: pozytywny. Na pytanie o rozbieżności, uzyskałem odpowiedź, że wyłączniki schodowe podświetlane zmieniły wyniki tych obwodów. I właśnie dlatego szukam pożeraczy prądu, bo jakoś te pomiary, jak i robota elektryka (instalacja) nie dają mi spokoju. Na weekend przymierzam się do pomiarów poboru prądu obwodów oświetlenia. Będę musiał pokombinować, żeby puścić to przez watomierz.
 13. Witam, problem co prawda zgłosiłem w ramach gwarancji, ale już wiem że nie zostanie on tak szybko rozwiązany, bo na podstawie mojego opisu stwierdzono, że trzeba zamontować syfon kulowy (reku prawdopodobnie zasysa wodę z syfonu). A że tak nie jest, udowodniłem sam sobie odłączając syfon zupełnie i podstawiając wiadro pod rekuperator. Problem nie zniknął. A teraz od początku: woda (skropliny) leje się z lameli wymiennika do niecki i dalej do syfonu. I tu jest git. Ale z tych samych lameli leje się po drugiej stronie na filtr nawiewu. Filtr nasiąka i woda leje się dalej spływając do komory nawiewu. Tam tworzy się basenik, woda się przelewa ponad łączenia styropianu i wycieka gdzie tylko się da (obudowa przód, tył, a najbardziej dookoła syfonu (i nie ma ta woda nic wspólnego z wodą z niecki syfonu - tam jest szczelnie). Z mojej strony zrobione: nowe filtry, wyczyszczona kratka czerpni i wyrzutni. Reku w pomieszczeniu z temp. 16 st.C (teraz). Długość przewodu z czerpni ok. 4,5m, do wyrzutni ok. 2,5m - ocieplone. Skrzynki rozdzielające ok. 1,5m nad reku. Rekuperator wypoziomowany zgodnie z instrukcją (montaż robiła firma). Na chodzie non stop, bez przerw. Co może być? Może nie powinien być jednak wypoziomowany? PS. Przy -5st. filtr przymarzł do styropianu.
 14. Kolejna porcja wypocin "wykonawcy": - tasma kalenicowa nie przykrywa zamków dachówki, - łata dochodzi do nieocieplonej ściany, - wykończenie narożnika pod "jaskółką" - różnie wystające dachówki nad rynnę, a wszystko zaczęło się od tego, że dach został źle rozmierzony przez "wykonawcę". PS. Umowa podpisana z osobą fizyczną, nie podmiotem gospodarczym, więc jest kogo ścigać.
 15. Nic straconego. Do tej pory brakowało mi czasu na kompleksowe zajęcie się partaczem i jego partacką brygadą. Ale jak widać, zaczyna się prosić się o wysłanie pod most. Powyżej przedstawiłem tylko 1% materiału zebranego na tego wykonawcę.
×
×
 • Utwórz nowe...