Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

GipsKartonITD

Uczestnik
 • Posty

  199
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  4

GipsKartonITD last won the day on października 6 2013

GipsKartonITD had the most liked content!

Reputacja

18 Neutralny

O GipsKartonITD

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  268

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sprawdź czy nawiewniki nie są przypadkiem higrosterowalne - powinny być czyste/drożne. Rozszczelnij okno i sprawdź ciąg komina - czystość filtra na kratce, jeżeli do komina podłączony jest okap, to proponuję wykonać dodatkowy otwór tak by był stale otwarty. To samo sprawdź w łazience.
 2. Może dlatego, że staram się by izolacja miała jak największą ciągłość w parametrach.
 3. Możesz zrealizować to na wiele sposobów. szczegóły znajdziesz na mojej społecznościówce. Pozdrawiam Absolutnie nie wolno nadmurowywać do wysokości krokwi.
 4. Pozostaw ściany nieotynkowane. Taki rozwiązanie pozwoli bezproblemowo wykończyć ew. wystającą murłatę, a ta część rodzi w większości przypadkó sporo problemów. I teraz niezależnie czy będziesz wykonywał okładzinę ścianki w postaci suchego tynku czy też okładziny na profilach. Niech tynarze wykonają jedynie zwarty szpryc. To pozwoli uzyskać szczelność powietrzną na spoinach ściany.
 5. Dom masz zapewne pozbawiony wentylacji, z przegrodami pozbawionym właściwej izolacyjności.
 6. Paroizolacja od strony Pomieszczenia ogrzewanego. Piwnica powinna mieć sprawna wentylację.
 7. Malowanie wykonane zostało na wilgotnym jeszcze podłożu.. Umyj i usuń luźna powłokę malarska. Wysusz, zagruntuj, wyszpachluj ubytki, wyszlifuj, wymaluj farbą gruntujaca a na koniec dowolna wg portfela farba sufitowa. I wstawcie w końcu nawiewniki w sypialniach. Poprawia cyrkulację i wentylqcje kuchni.
 8. Zetnij ściany szczytowe bo, są za wysoko wybudowane. Powinny być choć do wysokości Dolnego pasa krokwi.
 9. Zamocować poprzecznie do krokwi profil KP lub użyć lat drewnianych o przekroju 40*50
 10. Nie magazynu płyt w zamkniętych pomieszczeniach choćby, nie wiem jak były zabezpieczone.
 11. Nic nie poradzisz, emisja hałasu to nie tylko strop, a i w dużej mierze ściany. Sklep i administracja muszą wykonać zmiany by przegrody spełniły normy izolacyjności akustycznej dla budynku mieszkalnego. Nie wykluczona może być przebudowa instalacji, i osadzenia urządzeń.
 12. Kolejny krok to sprawdzenie ew podziwlnikow ciepła. Czy pomieszczenia są były ogrzewane.
 13. jako pierwszą wybrał bym opcję 2, alternatywnie opcję 1. I do opcji 1 mała uwaga, jeżeli prześwit wieniec a przyszła płaszczyzna skosu jest mniejszy niż 15cm to, możesz spokojnie wykonać okładzinę z płyty na kleju gipsowym lub kleju montażowym w piance do płyt.
 14. Jeżeli te 15 cm dotyczy odstępu osiowego to, jest dobrze. Jeżeli nie to, płytę przykręcisz do profila UD tu jest dobrze, a montaż to płyty np sufitu powinny zachodzić za płyty skosu. Co do profili UD powinny być zamocowane kołkiem 6 mm x 40 mm w rozstawie co min 60cm.
×
×
 • Utwórz nowe...