Skocz do zawartości

GipsKartonITD

Uczestnik
 • Posty

  199
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  4

Wszystko napisane przez GipsKartonITD

 1. Sprawdź czy nawiewniki nie są przypadkiem higrosterowalne - powinny być czyste/drożne. Rozszczelnij okno i sprawdź ciąg komina - czystość filtra na kratce, jeżeli do komina podłączony jest okap, to proponuję wykonać dodatkowy otwór tak by był stale otwarty. To samo sprawdź w łazience.
 2. Może dlatego, że staram się by izolacja miała jak największą ciągłość w parametrach.
 3. Możesz zrealizować to na wiele sposobów. szczegóły znajdziesz na mojej społecznościówce. Pozdrawiam Absolutnie nie wolno nadmurowywać do wysokości krokwi.
 4. Pozostaw ściany nieotynkowane. Taki rozwiązanie pozwoli bezproblemowo wykończyć ew. wystającą murłatę, a ta część rodzi w większości przypadkó sporo problemów. I teraz niezależnie czy będziesz wykonywał okładzinę ścianki w postaci suchego tynku czy też okładziny na profilach. Niech tynarze wykonają jedynie zwarty szpryc. To pozwoli uzyskać szczelność powietrzną na spoinach ściany.
 5. Dom masz zapewne pozbawiony wentylacji, z przegrodami pozbawionym właściwej izolacyjności.
 6. Paroizolacja od strony Pomieszczenia ogrzewanego. Piwnica powinna mieć sprawna wentylację.
 7. Malowanie wykonane zostało na wilgotnym jeszcze podłożu.. Umyj i usuń luźna powłokę malarska. Wysusz, zagruntuj, wyszpachluj ubytki, wyszlifuj, wymaluj farbą gruntujaca a na koniec dowolna wg portfela farba sufitowa. I wstawcie w końcu nawiewniki w sypialniach. Poprawia cyrkulację i wentylqcje kuchni.
 8. Zetnij ściany szczytowe bo, są za wysoko wybudowane. Powinny być choć do wysokości Dolnego pasa krokwi.
 9. Zamocować poprzecznie do krokwi profil KP lub użyć lat drewnianych o przekroju 40*50
 10. Nie magazynu płyt w zamkniętych pomieszczeniach choćby, nie wiem jak były zabezpieczone.
 11. Nic nie poradzisz, emisja hałasu to nie tylko strop, a i w dużej mierze ściany. Sklep i administracja muszą wykonać zmiany by przegrody spełniły normy izolacyjności akustycznej dla budynku mieszkalnego. Nie wykluczona może być przebudowa instalacji, i osadzenia urządzeń.
 12. Kolejny krok to sprawdzenie ew podziwlnikow ciepła. Czy pomieszczenia są były ogrzewane.
 13. jako pierwszą wybrał bym opcję 2, alternatywnie opcję 1. I do opcji 1 mała uwaga, jeżeli prześwit wieniec a przyszła płaszczyzna skosu jest mniejszy niż 15cm to, możesz spokojnie wykonać okładzinę z płyty na kleju gipsowym lub kleju montażowym w piance do płyt.
 14. Jeżeli te 15 cm dotyczy odstępu osiowego to, jest dobrze. Jeżeli nie to, płytę przykręcisz do profila UD tu jest dobrze, a montaż to płyty np sufitu powinny zachodzić za płyty skosu. Co do profili UD powinny być zamocowane kołkiem 6 mm x 40 mm w rozstawie co min 60cm.
 15. żółta znaczy budowlana PE? nie, zmień na paroizolacyjną dowolnego producenta wełny.
 16. gdybyś choć przeczytal instrukcje stosował narzędzie zgodnie z przeznaczeniem.
 17. Pakuj domek do kontenera. Remont to pasmo niewiadomych, a chętnych do zarobku dużo.
 18. W sytuacji gdy jest wełna/rura/welna nie ma mostka. Rzecz w tym by nie pozostawiać pustych przestrzeni. Wełna izoluje posadzkę od stropu i pełni też rolę "otuliny" rur. Jeszcze edit być może to rozjasni. Korzystając (w załączniku) z makiety Rigips - ścianki jako przykładu. Np prawa strona to strop, a lewa posadzka i w warstwie izolacji umieszczona rura. Wełnę należy tak dociąć by otulić rurę.
 19. Musisz tak dociąć i ułożyć wełnę by znalazła się ona pod i nad rurą.
 20. Użyj tynku Mp75 lub Diamant bo L jest tynkiem lekkim i miękkim do sufitow. Sporo ludzi z tego powodu odradza innym gipsowy jako rzekomo słaby. Wody? Zużywam jak pamiętam ok 15l na worek. Ty potrzebujesz na raz rozrobic kilka worków i odradzam przygotowywanie kolejno oddzielnych worków. Tylko uważaj bo tynk to nie gładzie które nakłada się na 1-3mm.
 21. w pierwszej kolejności tynki w drugiej płyty. Nie widzę problemu w klejeniu płyt na ścianach zewnętrznych, a tynki mokre na ścianach działowych. Wloty są wyloty kominowe kuchnia, łazienka są to, problemów być nie powinno.
 22. Brakuje informacji o przeznaczeniu pomieszczeń. Zakładając, że dotyczy to pomieszczeń mieszkalnych. Dla dachów deskowanych o kryciu wyłącznie papą lub gontem wykonana powinna być szczelina o wysokości min. 30mm (u ciebie wątpliwe 10mm). Szczelina powinna mieć wlot w najniższej części dachu i wylot w najwyższej. Izolacja powinna zapewniać max U 0,25 (a im mniej tym lepiej) oporu cieplnego. U ciebie 10cm wełny nie spełnia tych wymogów, nastąpi zawilgocenie izolacji. Przegroda od wewnątrz powinna zostać zamknięta szczelnie paroizolacją
 23. Aleś się uparł na ten taraso-balkon. Zdjęcia z wnętrza gdzie? Obróbka drzwi wygląda jakby tam było więcej kleju niż styropianu. Wystarczy mała nieszczelność w obróbce drzwi połączona z montażem styropianu elewacji na placki by na chłodnym betonowym podciągu następowała kondensacja pary
×
×
 • Utwórz nowe...