Skocz do zawartości

Wieszaki i krokwie - Jak to ma być ?


przemek9242

Recommended Posts

Witam .
Mam do was takie pytanie otóż mam zamocowaną wełnę na poddaszu 15cm na równo z krokwiami tak że widać tylko dół krokwiew a pod tym muszę zamontować sufit podwieszany i mam problem ponieważ nie wiem jak powinienem zamontować teraz wieszaki do tych krowiew bo wszędzie widzę że wieszaki montuje się do boków krokwiew a nie od dołu .

Jak zamocować wieszaki do krokwiew od dołu ? Można tak wogóle ?

Dziekuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Jakie wieszaki masz na myśli?
O ile ten sufit chcesz opuścić.
Co do wieszaków to jakie by nie były problemu z przytwierdzeniem do krokwi (choć wątpię aby to były krokwie, prędzej kleszcze albo jętki) pomimo ułożonej wełny ja nie widzę.
I nie krowkwiew czy krowiew tylko krokwie albo krokwi


Cytat

Witam .
Mam do was takie pytanie otóż mam zamocowaną wełnę na poddaszu 15cm na równo z krokwiami tak że widać tylko dół krokwiew a pod tym muszę zamontować sufit podwieszany i mam problem ponieważ nie wiem jak powinienem zamontować teraz wieszaki do tych krowiew bo wszędzie widzę że wieszaki montuje się do boków krokwiew a nie od dołu .

Jak zamocować wieszaki do krokwiew od dołu ? Można tak wogóle ?

Dziekuję za odpowiedzi.


Link do komentarza
Cytat

Można... na ES-ach.
Tyle że przy skosach może, nie musi, być problem ze sztywnością.


Jeżeli przykręci się płytę to sztywność sama się zrobi icon_biggrin.gif pojedyncza nitka jest chwiejna ale tow niczym nie przeszkadza przy całości. Ważniejsze jest aby w jednej powierzchni przykręcić profile do tych ES-ów.
Zresztą od początku jak pamiętam to przykręcało się na ES-y i dalej się to robi.

Cytat


Jak dla mnie to jest fuszera, a gdzie druga warstwa ocieplenia?Profile powinny iść w poprzek krokwi a nie wzdłuż. Ktoś poszedł na łatwiznę.
Link do komentarza
Cytat

Stelaż może,a nawet w takim przypadku powinien być krzyżowy (podwójny), a rysunek ma tylko zobrazować jak ES jest mocowany do krokwi.

Wieszaki grzybkowe przy skosach zapewniają jednak większą sztywność przy stelażu pojedynczym.


Acha, rozumiem że to fotka poglądowa icon_biggrin.gif
Grzybkowy zapewnia lepszą sztywność, ale na pewno o 100% lepsze i łatwiejsze mocowanie profilu zapewnia, bo nie trzeba wkręcać wkrętów.
Link do komentarza
Cytat

Czy da się zrobić taki stelaż żeby obniżyć pomieszczenie o 5 max 6cm ???


A czemu nie. Wszystko zależy jak daleko od krokwi przykręcisz do wieszaka ES lub grzybka profil CD.
Ale co to będzie za ocieplenie? Co najmniej powinieneś obniżyć 9 cm aby wcisnąć wełnę 10 cm.
Link do komentarza
ocieplenie już jest zrobione 10cm wełny między krokwie następnie do krokwi przykręciłem kantówki 5x5cm i w nie włożyłem kolejne 5cm wełny na to założyłen folię paroizolacyjną teraz więc będzie czas na stelaż i zanim się za niego wezmę to muszę się dokształcić w tym .

Ale mam pytanie czy da się zrobić taki stelaż żeby pomieszczenie obnizyć od poziomu kantówek i folii o max 5-6cm czy nie da rady i będzie to z 10cm ?
Link do komentarza
Masz kiszkę nie ocieplenie, ale to Twoja decyzja. A z frontem robot to nie wiem jak to nazwać, po żydowsku to robisz.
Pisałeś, że między krokwie dałeś 15 cm wełny a teraz piszesz, że 10 cm!!! a tą wełnę 5 cm to w poprzek dałeś powinna iść po przykręceniu profili, wciśnięta w profil/stelaż i wszystko było by ok.
Link do komentarza
Zastosowany system ocieplenia pochodzi z niemieckiej książki budowlanej "Selber Machen" więc napewno nie jest to zrobione według jakiegoś widzimisię .
Nie rozumiem też czemu kiszka a nie ocieplenie ? Przy wełnie o współczynniku przenikalności 0.030W/(mK) takie 15cm zastępuje prawie 25cm wełny o przenikalności 0.044W/(mK) a wynik U jest poniżej 0.20[W/m2K]

A co do mojego pytania da się obniżyć ten sufit o te 5-6cm czy nie da rady i będzie to więcej ?
Dzięki za odpowiedzi .
Link do komentarza
Witam ponownie . Na poczatku musze was przeprosic w nocy dokladnie wszystko przeanalizowalem i poczytalem i czarno na bialym wyszlo mi ze zaufalem osobie ktora nie ma o temacie sufitow podwieszanych i ocieplen zadnej realnej praktycznej wiedzy moglem od razu was sluchac bo to co piszecie sie pokrywa z wszystkim co wyczytalem dzis w nocy . Z porad pseudofachowcy juz zrezygnowalem telefonem o 6 rano mam nadzieje ze go obudzilem .

Teraz chcialbym sie was spytac o najlepszy i w miare szybki posob naprawy tego partactwa.
Na obecna chwile wyglada to tak papa-deski-3cm szczelina-10cm welny miedzy 11cm krokwiami-deski 5x5cm dokrecone w poprzek krokwi w to wlozone 5cm welny a pod tym folia paroprzepuszczalna.

W takim wypadku profile na skosie bieglyby w zlym kierunku co jest niedopuszczalne z moich najnowszych informacji.
Co robic ??? zrywac te deski 5x5cm i zrobic stelaz a dopiero potem ta welna czy moze do tych desek dobic jakes 3x5cm kosztem kolejnych 3cm wysokosci pomieszczenia i na to stelaz w odp kierunku .fl
Folie paroprzepuszczalna mozna przykleic do stelaza i na to plyty ?

Przepraszam was i mam nadzieje ze mnie poratujecie .
Dzieki
Link do komentarza
Cytat

Teraz chcialbym sie was spytac o najlepszy i w miare szybki posob naprawy tego partactwa.
Na obecna chwile wyglada to tak papa-deski-3cm szczelina-10cm welny miedzy 11cm krokwiami-deski 5x5cm dokrecone w poprzek krokwi w to wlozone 5cm welny a pod tym folia paroprzepuszczalna.


11cm (krokiew) - 10cm Wełna) = 1cm szczelina wentylacyjna... tak mi wychodzi.
Skąd wzięło się 3cm?


A co z ES-mi? Rozwiązanie jak przymocować stelaż miałeś już jakiś czas temu podane na tacy.
Folia paroizolacyjna oczywiście na stelażu.
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie . Na poczatku musze was przeprosic w nocy dokladnie wszystko przeanalizowalem i poczytalem i czarno na bialym wyszlo mi ze zaufalem osobie ktora nie ma o temacie sufitow podwieszanych i ocieplen zadnej realnej praktycznej wiedzy moglem od razu was sluchac bo to co piszecie sie pokrywa z wszystkim co wyczytalem dzis w nocy . Z porad pseudofachowcy juz zrezygnowalem telefonem o 6 rano mam nadzieje ze go obudzilem .


Bo to nauczka na przyszłość. Ja zawsze mówie aby nie bazować na jednej opinii. Należało najpierw poczytać, potem popytać wśród ludzi którzy już budowali, remontowali a potem zadać pytanie na forum. Po całej tej analizie oddzieliłbyś bez problemu ziarno od plew icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam . Istniejaca folia usumieta do desek dobite 3cm deski teraz moge poprowadzic profile w prawidlowym kierunku a wszystko zostanie wypelnione welna co da lacznie ponad 20cm welny . No a pomieszczenie z zakladanych 200cm w najnizszym miejscu bedzie mialo ok 192cm musze to przebolec ale przynajmniej dach bedzie cieply.

Profile cd60 beda co 40cm a wieszaki na kazdym z nich co 50cm (rozstaw przybitych desek) Dobrze ?

I jeszcze jedno pytanie o folie kiedy ja montowac i w ktorym miejscu ? Bo chyba trudne by bylo ukladanie folii pomiedzy wieszakami itp czy jednak tak ma byc ?








Link do komentarza
Cytat

Od dolu gotowego steleza przykleic tasme do tego folia i plyty ?

A jak polaczyc folie szczelnie ze sciana tez na tasme ?


Taśma dwustronna i dobrej marki żeby Ci folia sama nie odpadała jak ja przykleisz.
Nie musisz na całej długości profilu naklejać taśmę, wystarczy jak ponaklejasz kawałki taśmy na stelaż w odstępie co 0,5 do 1 m.
Na ściane wystarczy jak wywiniesz ją poza profil UD i ja tez przykleisz taśma dwustronną do niego, jak przykręcisz płyty to folia sama się dociśnie.
Na łączeniach folie sklej taśma, może być zwykła taka jak do pakowania, szeroka bezbarwna.
Jak folie układać to chyba wiesz?
Link do komentarza
Witam wczoraj zabrałem się za montowanie stelaża ale powiem wam szczerze że pierwsze próby zakończyły się klapą .
Przymocowałem profile ud równiutko z tym nie było problemu problemy pojawiły się podczas próby montażu pierwszych profili głównych na skosie otóż zamontowałem wieszaki ES na krokwiach w jednej linii następnie połączyłem 2 profile CD z sobą za pomocą łącznika i tu pierwszy problem bo po włożeniu w profile ud tej konstrukcji nastapiło znaczne zgięcię lączenia . Dlugośc tej konstrukcji z profili to 4,5m . A drugi problem to ogromny kłopot z ustawieniem odpowiedniego kąta profilu w jednym miejscu jest tak w drugim tak jak to uregulować ???
Link do komentarza
Nastąpiło zgięcie bo za długi odcinek profilu CD wciskałeś w UD.
Do montowania stelażu potrzebne są dwie osoby, sam nie dasz rady, tym bardziej na skosach.
O jakim kącie mówisz? z tym ustawianiem profilu.
Link do komentarza
Udało mi się to opanować zgięcie już nie występuje wkładałem łącznik na odwrót niż powinien być a ponadto teraz wkręciłem po kilka pchełek w profil i łącznik .

Dziś nad tym posiedziałem i udało mi się samemu zrobić stelaz na skosach .
Ale nie wyszło mi to idealnie prosto chodzi o to że w różnych miejscach stelaż jest o kilka mm wyżej lub niżej niż w innych miejscach więcej niż 3mm nie znalazłem a najczęściej to są minimalne odchyłki rzędu 1-2mm .
Czy takie odchyłki są akceptowalne ???
Link do komentarza
Aby było równo to poziomujesz pierwszy profil i ostatni, potem przykładasz poziomice lub łatę tynkarska tak aby sięgała obu końców, znaczy się pierwszy i ostatni przykręcony profil a pozostałe środkowe dosuwasz do łaty czy poziomicy i przykręcasz.
Jakie robisz odstępy przykręcając profile, znaczy się jeden od drugie co ile jest?

P.S.
Zamiast laty czy poziomicy możesz rozciągnąć sznureczki na każdej krokwi i też będziesz miał równo, tylko ze sznureczkami więcej zabawy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...