Skocz do zawartości

przemek9242

Uczestnik
  • Posty

    59
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez przemek9242

  1. Witam postanowiłem zrobić ogrodzenie działki od strony fabryki z płyt osb. Zakupiłem kantówki 7x7cm 2m wysokości i do tego ostrza wbijane w ziemię a także płyty osb. I chciałbym się dowiedzieć czy moja konstrukcja wytrzyma większe wiatry i się nie zawali Ogrodzenie 20m długości kantówki z ostrzami wbitymi w ziemię na 60cm co 2.5 metra wysokość ogrodzenia 220cm. Czy to wytrzyma jakieś większe wiatry ? A może trzeba jakoś podmurować te ostrza ? Przekrój kantówek odpowiedni ? Dziękuję wam za odpowiedzi
  2. Dzisiaj postaram się zrobić fotki i tu wstawić to będziecie mogli lepiej ocenić . Rozstaw profili to 40cm. A rozstaw wieszaków ES co 50cm. Profile przyścienne oczywiście są ale trzymają się tylko na 2 malutkich kołkach każdy. Więc czy należałoby je bardzo dobrze i mocno przykręcić do ścian ?
  3. Witam . Mam do was kilka pytań odnosnie stelazy i montazu płyt g-k . 1. Mam położone stelaże na suficie byłem pewny że wszystko jest jak należy ale teraz nie jestem i chciałbym się was zapytać co i jak . Stelaż w pomieszczeniu z skosem i tu mam pytanie ponieważ stelaż jest jednopoziomowy iii problem jest taki bo skrajne profile są odsunięte od ścian o 15cm tylko tak się dało przykręcić profil do wieszaka z dwóch stron . Czy płyta g-k może nie mieć podparcia na tych 15cm czy jest to absolutnie konieczne ?. 2. Lączenie skosów: profil skosu i profil poziomy są od siebie oddalone o 10cm i w połowie tej odległości płyty mają się z sobą stykać czy to jest prawidłowe ? Czy płyty nie będą pękać na tym łączeniu skosu mimo dobrego polaczenia ? Czy jak w pierwszym pytaniu płyta może nie mieć podparcia w tym wypadku na tych 5cm ? Dziękuję za odpowiedzi
  4. Dokładnie tak jak na załączonym obrazku . Czyli nie będzie problemu . Ale zastanawia mnie jedna rzecz co jest pod numerkiem 4 na obrazku ? Jakiś łącznik ?
  5. Kurde to trochę niedobrze . Bo ostatni profil skosu jest oddalony od pierwszego profilu poziomego o prawie 5cm. Co mam zrobić w tej sytuacji ?
  6. Witam postanowiłem nie kombinować . Dzisiaj założyłem folię na profile w łazience i mam do was kilka pytań . Folia na profilach jest w niektórych miejscach minimalnie zagięta czy to nie będzie miało żadnych skutków czy musi być perfekcyjnie położona ? Jak zamocować folię do ściany? Może wziąć folie w płynie użytą do hydroizolacji ścian i tym przemalować brzegi to się powinno złączyć mocno ? I następne pytanie czy zwykłe płyty g-k zielone impregnowane będą odpowiednie do łazienki ? Rozstaw profili co 40cm. I ostatnie pytanie płyty na łączeniach z sobą mają mieć jakiś odstęp od siebie czy tylko należy zrobić V na gips a płyty mają do siebie przylegać ? A i jeszcze czy płyta koniecznie musi się kończyć na profilu czy może wystawać np 5cm poza profil ?
  7. Witam . Mam do was dziś kilka pytań . Mam zrobione już ocieplenie i stelaże pod płyty g-k . Do tej pory myślałem żeby zakładać folię paroizolacyjną na profile ale teraz nie jestem już tego taki pewien czy trzeba i należy . Dach jest z skosem 15 stopni W sypialni kuchni i salonie wyglada to tak: -deskowanie -5cm wolnej przestrzeni do połowy dachy potem ok 50cm -Wełna 20cm -Styropian 5cm -Profile W lazience: -deskowanie -20cm styropianu -profile Dowiedziałem się że jak pod wełną jest jeszcze styropian to nie ma potrzeby stosowania foli paroizolacyjnej czy to prawda ? A jeśli chodzi o łazienkę to tam nie ma wolnej przestrzeni jest tylko styropian to czy trzeba ją stosować ? Czy nie ma takiej potrzeby bo styropian np nie przepuszcza pary wodnej. Dziękuję za odpowiedzi .
  8. Profile znajdują sie równo co 40cm. Myślę że sposób ze sznurkami będzie najlepszy bo nie mam tak długiej poziomicy więc zastosuję to w następnym pomieszczeniu a to co zrobiłem do tej pory te nierowności rzędu 2-3mm to może zostać czy np będą problemy kiedyś z pekajacymi plytami z tego powodu ?
  9. Udało mi się to opanować zgięcie już nie występuje wkładałem łącznik na odwrót niż powinien być a ponadto teraz wkręciłem po kilka pchełek w profil i łącznik . Dziś nad tym posiedziałem i udało mi się samemu zrobić stelaz na skosach . Ale nie wyszło mi to idealnie prosto chodzi o to że w różnych miejscach stelaż jest o kilka mm wyżej lub niżej niż w innych miejscach więcej niż 3mm nie znalazłem a najczęściej to są minimalne odchyłki rzędu 1-2mm . Czy takie odchyłki są akceptowalne ???
  10. Witam wczoraj zabrałem się za montowanie stelaża ale powiem wam szczerze że pierwsze próby zakończyły się klapą . Przymocowałem profile ud równiutko z tym nie było problemu problemy pojawiły się podczas próby montażu pierwszych profili głównych na skosie otóż zamontowałem wieszaki ES na krokwiach w jednej linii następnie połączyłem 2 profile CD z sobą za pomocą łącznika i tu pierwszy problem bo po włożeniu w profile ud tej konstrukcji nastapiło znaczne zgięcię lączenia . Dlugośc tej konstrukcji z profili to 4,5m . A drugi problem to ogromny kłopot z ustawieniem odpowiedniego kąta profilu w jednym miejscu jest tak w drugim tak jak to uregulować ???
  11. Od dolu gotowego steleza przykleic tasme do tego folia i plyty ? A jak polaczyc folie szczelnie ze sciana tez na tasme ?
  12. Witam . Istniejaca folia usumieta do desek dobite 3cm deski teraz moge poprowadzic profile w prawidlowym kierunku a wszystko zostanie wypelnione welna co da lacznie ponad 20cm welny . No a pomieszczenie z zakladanych 200cm w najnizszym miejscu bedzie mialo ok 192cm musze to przebolec ale przynajmniej dach bedzie cieply. Profile cd60 beda co 40cm a wieszaki na kazdym z nich co 50cm (rozstaw przybitych desek) Dobrze ? I jeszcze jedno pytanie o folie kiedy ja montowac i w ktorym miejscu ? Bo chyba trudne by bylo ukladanie folii pomiedzy wieszakami itp czy jednak tak ma byc ?
  13. Do dolu krokwi sa jeszcze przybite deski 2cm . Wiem wiem ze mialem ale rozum byl gdzies indziej . Boazeria nie wchodzi w gre sufity musza byc biale i rowniutkie
  14. Witam ponownie . Na poczatku musze was przeprosic w nocy dokladnie wszystko przeanalizowalem i poczytalem i czarno na bialym wyszlo mi ze zaufalem osobie ktora nie ma o temacie sufitow podwieszanych i ocieplen zadnej realnej praktycznej wiedzy moglem od razu was sluchac bo to co piszecie sie pokrywa z wszystkim co wyczytalem dzis w nocy . Z porad pseudofachowcy juz zrezygnowalem telefonem o 6 rano mam nadzieje ze go obudzilem . Teraz chcialbym sie was spytac o najlepszy i w miare szybki posob naprawy tego partactwa. Na obecna chwile wyglada to tak papa-deski-3cm szczelina-10cm welny miedzy 11cm krokwiami-deski 5x5cm dokrecone w poprzek krokwi w to wlozone 5cm welny a pod tym folia paroprzepuszczalna. W takim wypadku profile na skosie bieglyby w zlym kierunku co jest niedopuszczalne z moich najnowszych informacji. Co robic ??? zrywac te deski 5x5cm i zrobic stelaz a dopiero potem ta welna czy moze do tych desek dobic jakes 3x5cm kosztem kolejnych 3cm wysokosci pomieszczenia i na to stelaz w odp kierunku .fl Folie paroprzepuszczalna mozna przykleic do stelaza i na to plyty ? Przepraszam was i mam nadzieje ze mnie poratujecie . Dzieki
  15. Zastosowany system ocieplenia pochodzi z niemieckiej książki budowlanej "Selber Machen" więc napewno nie jest to zrobione według jakiegoś widzimisię . Nie rozumiem też czemu kiszka a nie ocieplenie ? Przy wełnie o współczynniku przenikalności 0.030W/(mK) takie 15cm zastępuje prawie 25cm wełny o przenikalności 0.044W/(mK) a wynik U jest poniżej 0.20[W/m2K] A co do mojego pytania da się obniżyć ten sufit o te 5-6cm czy nie da rady i będzie to więcej ? Dzięki za odpowiedzi .
  16. ocieplenie już jest zrobione 10cm wełny między krokwie następnie do krokwi przykręciłem kantówki 5x5cm i w nie włożyłem kolejne 5cm wełny na to założyłen folię paroizolacyjną teraz więc będzie czas na stelaż i zanim się za niego wezmę to muszę się dokształcić w tym . Ale mam pytanie czy da się zrobić taki stelaż żeby pomieszczenie obnizyć od poziomu kantówek i folii o max 5-6cm czy nie da rady i będzie to z 10cm ?
  17. dzieki za odpowiedzi z wieszakami juz wiem co i jak teraz mam jeszcze jedno wazne pytanie . mam zrobione ocieplenie i jak w temacie wełne do równości z krokwiami moje pytanie brzmi . Czy da się zrobić taki stelaż żeby obniżyć pomieszczenie o 5 max 6cm ???
  18. Witam . Mam do was takie pytanie otóż mam zamocowaną wełnę na poddaszu 15cm na równo z krokwiami tak że widać tylko dół krokwiew a pod tym muszę zamontować sufit podwieszany i mam problem ponieważ nie wiem jak powinienem zamontować teraz wieszaki do tych krowiew bo wszędzie widzę że wieszaki montuje się do boków krokwiew a nie od dołu . Jak zamocować wieszaki do krokwiew od dołu ? Można tak wogóle ? Dziekuję za odpowiedzi.
  19. Chyba się nie do końca zrozumieliśmy . Ale to chyba mój błąd bo pisałem gdzieś wyżej poddasze . Hmmm . To nie jest poddasze tylko pierwsze piętro dwukondygnacyjnego budynku które od samego początku istnienia budynku było zamieszkane . Czemu krokwie miałyby nie wytrzymać jak do tej pory utrzymywaly kilkuset kilogramowe sufity a teraz będzie tylko lekka wełna i sufit podwieszany z g-k ? Tutaj podam wam zdjęcie tego domu żebyście wiedzieli o jaki chodzi :P http://www75.zippyshare.com/v/4320527/file.html
  20. Kominki zamontowane znajdują się 20cm od kalenicy po stronie podwórka z poziomu oddalonej o 100m ulicy widać jedynie same daszki które nie szpecą naszczęście dachu o co tez miałem obawy, od strony podwórka kominki widać z ok 30m całe i wygląda to szczerze dość dziwnie ale nie jest źle . W kominie i ścianie szczytowej otwory są żeby ograniczyć liczbę tych kominków do właśnie 8 a nie 16:P .
  21. Witam . Będę robił kominki wentylacyjne na dachu zamiast otwierania kalenicy . I mam do was pytanie ile taki kominek wentylacyjny musi minimalnie wystawać ponad dach tzn dolna granica otworów od połaci dachu ??? Zamontowałem narazie jeden kominek 10cm od połaci dachu ale postanowiłem się wstrzymać przed zrobieniem kolejnych bo wydaje mi się że to za mało ?
  22. Zdecydowalem co i jak . Otwory wentylacyjne to będzie tak: - 2 kratki w ścianach szczytowych o wielkosci otworu 150cm2 - 2 otwory w kominie po dwóch stronach oddalonych od siebie o 2m o wielkosci jednego otworu 300cm2 - 8 kominków wentylacyjnych na szczycie dachu o wielkosci otworu ok 100cm2 każdy . Razem ok 1700cm2 co na 6m kalenicy daje prawie 300cm2 na metr . I mam jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa do was . Na jaką minimum wysokość kominek powinien wystawać ponad dach ??? I jeszcze jedno niezwiazane z tematem pierwszą warstwę welny wlozylem w krokwie a drugą dawać trzeba od razu czy mozna dopiero po montażu stelażu pod sufit dawać ? Wełna jest w płytach 100x60cm Bo jakbym chciał dawać teraz to niewiem jakbym to miał zamontować żeby się trzymało ?
  23. A jeśli w dachu jest duża wolna przestrzeń (to co jest pod deskowaniem a przed wełną) co daje łączenie kilka m3 powietrza to można zmniejszyć otwory wylotowe ? . Moglibyście mi napisać albo podać jakiś poradnik jak zrobić te gąsiory i ile jaki wyjdzie koszt takiego czegoś mniej więcej na 8mb kalenicy ? A i jeszcze jedno czy pod deskami dylatujacymi welne od deskowania musi być jakaś folia czy welna ma byc odkryta i ma przez nią bezposrednio przechodzić powietrze ? Bo jedno pomieszczenie zrobilem bez folli tzn papa deskowanie listwy dylatacyjne i welna ? Dobrze ?
  24. Te gąsiory to napewno najlepsze rozwiązanie ale też najdroższe i najtrudniejsze do wykonania . Witand napisał że otwory wylotowe powinny mieć 300cm2 . Jeśli zastosowałbym 4 kominki średnicy Fi110 to powierzchnia wylotu miałaby ok 380cm2 więc nawet więcej mógłbym takie coś zrobić i dobrze by to funkcjonowało ? No a siatkę przeciw owadom zamontować ale taką żeby nie ograniczała za bardzo tych otworów wlotowych ?
  25. Witam ponownie . Pierwsza rzecz to mój błąd w spadku dachu nie wynosi on 15 a 30 stopni . Ostatnia warstwa cegieł została usunięta i mam teraz pod deskami otwory o wysokosci 6-7cm . To są ogromne w sumie znacznie przekraczają 0.5m2 jak miałbym zrobić taką powierzchnię wylotową kominkami ??? Chyba bym musiał ich dać kilkadziesiąt . Więc mam kolejne pytania czy te otwory muszą takie zostać ? Jeśli tak to jak zrealizować otwory wylotowe żeby wielkosci sie zgadzala z tymi pod deskami ?. Czy może otwory mogą zostać takie jakie są a otwory wylotowe tylko odpowiednie do tego dachu obliczone ? Czy jeszcze jedna koncepcja może kupić jakąs dość gęstą siatkę która ograniczy wlot do w miarę optymalnego i przy okazji zapobiegnie dostawaniu się owadów pod dach ? No i ostatnie pytanie czy można zamiast umieszczać wiele kominków na dachu można zrobić dziury na otwory wentylacyjne w ścianie bocznej tuż pod szczytem dachu ??? I czy mozna zrobić również jakieś otwory w kominie również przed samym szczytem ? Dziękuję za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...