Skocz do zawartości

styl wnętrza


zuzia

Recommended Posts

W jakim stylu ma być urządzony dom. Ma być nowocześnie czy stylowo. Z przepychem czy skromnie. Jak urządzić, żeby nie było kiczu. Czy wszystkie pomieszczenia w domu zrobić na jedno kopyto, w jednym stylu, czy żeby każde miało swój styl i swoją dusze. Trzeba dużo pracy wtedy włożyć w przygotowanie i zrealizowanie własnej wizji. Szukać, jeździć, oglądać. Np. w kuchni. W nowoczesnym stylu bywa chłodna i wszystko praktycznie pochowane. Puste przestrzenie i roboty kuchenne. Wyobraźcie sobie za to kuchnie w stylu, dajmy na to prowansalskim. Drewno, styl, ozdoby... na których gromadzi się dużo kurzu icon_smile.gif Jaki Wy macie pomysł na wnętrze kuchenne i nie tylko. Szukam natchnienia i ocen w użytkowaniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Styl domu... cóż to dobre pytanie. ... Moim zdaniem przede wszystkim powinien być ciepłym gniazdkiem gdzie zawsze miło się wypoczywa.

Kuchnia powinna być funkcjonalna ale nigdy nie zrobię z niej sterylnego pomieszczenia - brrr - nie chciałabym jeść ciepłego obiadu w otoczeniu zimnych szklanych blatów. Ja preferuje drewniane elementy - one nadają taką ciepłą atmosferęicon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Mam podobną kuchnie, robioną na taki styl icon_biggrin.gif . W kratkach na szybach i drzwiczkach strasznie zbiera się kuch co trzeba często ścierać i się pobawić z zakamarkami. Kuchnia jest użytkowa i gotuje się w niej czując jakby się cofnęło o te parenaście lat. Ma swoje ciepło i lubie w niej przebywać. O takiej właśnie kuchni zawsze marzyłam. Często robie sobie herbatę, siadam na krześle i wyglądam przez okno na ogród. Gdyby nie betonowy płot sąsiada to byłoby jak w bajce. Mąż się tylko ze mnie śmieje czasem, że gdybym miała w niej łóżko i telewizor to bym z niej wogóle nie wychodziła. Meble stylizowane na dawny styl kosztują nie mało. Zapłaciłam za nią trochę, ale nie żałuje.
Link do komentarza
Owszem miło, aż strach się kłaść, żeby nie popsuć tak pięknego widoku. Nie ma to jednak ja łóżka metalowe z wysokimi oparciami. Nie mamy problemu z materacem. Dobieramy jaki chcemy. Moja sypialnia ma ciepłe kolory i aż chce się do niej wchodzić. Na 2 ścianach mam rzucony kolor bordo. Na ścianie gdzie mam okno jest o kilka tonów jaśniejszy kolor. Sprawia to wrażenie, że jest większe okno gdy słoneczko ładnie świeci icon_smile.gif Światło jest bardzo ważne by nadać nastrój na smaczny sen. Dlatego zamontowany mam ściemniacz na pilota. Przy półświetle miło się ogląda telewizję, a z łóżka można wyłączyć swobodnie światło. Kosztuje on ok. 100 zł. Pilota można zaprogramować każdego, nawet od telewizora. Polecam
Link do komentarza
Wydaje mi się, że temat dotyczy całego domu, więc ja poruszę temat łazienki. Już nie raz widziałem domy przecudnie urządzone i wydmuchane przez właścicieli, a łazienki mieli wręcz okropne. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Kolorowe emaliowane wanny na zielono lub różowo wyglądają strasznie! Wanna czy brodzik powinien być biały. Kremowe wyglądają ciągle jak nieumyte i niewyszorowane. Widziałam też łazienki w szarym kolorze. Są smutne i nawet nie ma mowy, żeby się w niej odprężyć. Teraz są modne umywalki kładzione na blacie. Nie polecam z praktycznego powodu. Woda i brud się zbiera przy połączeniu umywalki z blatem i trudno jest do wyczyścić. Szklane zlewy trzeba cały czas wycierać, wysychająca woda z mydłem zostawia ślady co nie wygląda estetycznie. Najlepsze są białe, ceramiczne. Wyglądają estetycznie i czysto. Trzeba trochę dystansu nabrać przy urządzaniu i dopierać rzeczy, które będą pasować do siebie. CO z tego, że wszystkie nam sie podobają z osobne. W całości mogą wyglądać śmiesznie lub co gorsza tragicznie!
Link do komentarza
Przede wszystkim dom musi być zrobiony w takim stylu, żeby już przy wejściu poczuć jego ciepło. Dobrze jest przy wejściu od razu postawić jakiś miły fotelik czy ławeczkę, na której będzie można usiąść i spokojnie zdjąć buty. Fajnie jak jest różnorodność stylów w pomieszczeniach. Np. sypialnia na styl prowansalski. Dużo poduszek, ciepłe światło, przytulnie. Łazienka bardziej nowocześnie. Podświetlane półki, duża wanna z hydromasażem, duże lustra, przestrzeń. Każde dziecko powinno mieć pokój na swój styl. Dziewczynka np na styl księżniczki, a chłopca piłkarza. Jeżeli chodzi o pokoje dzieci to pole do popisu jest naprawdę duże. Dobrze jest każdy pokój zrobić w innym stylu. W zależności od humoru będzie można posiedzieć w dowolnym pomieszczeniu. Dom jest bogatszy i ciekawszy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
Cytat

chyba w urządzaniu domu chodzi o to, zeby mjego mieszkańcy dobrze się w nim czuli, a nie o modę i obowiązujące trendy


To przede wszystkim, ale też fajnie jak do tego jest ładnie i jeżeli komuś zależy na tym, żey było modne/trendy to czemu nie? Da się na szczęście połączyć jedno z drugim. Ja mogę polecić przy urządzaniu i meblowaniu mieszkanka zajrzenie na ebay. W wielu przypadkach można nabyć tam meble i akcesoria taniej a też wiele jest bardzo oryginalnych rzeczy.
Ja sobie wypatrzyłam taką umywaleczkę
http://cgi.ebay.pl/Designer-Glaswaschschal...1QQcmdZViewItem
Skubana podoba mi się, nigdzie takich nie widziałam
Link do komentarza
Cytat

To przede wszystkim, ale też fajnie jak do tego jest ładnie i jeżeli komuś zależy na tym, żey było modne/trendy to czemu nie? Da się na szczęście połączyć jedno z drugim. Ja mogę polecić przy urządzaniu i meblowaniu mieszkanka zajrzenie na ebay. W wielu przypadkach można nabyć tam meble i akcesoria taniej a też wiele jest bardzo oryginalnych rzeczy.
Ja sobie wypatrzyłam taką umywaleczkę
http://cgi.ebay.pl/Designer-Glaswaschschal...1QQcmdZViewItem
Skubana podoba mi się, nigdzie takich nie widziałam



popieram na ebayu oplacaja sie zakupy tego typu, bo w wielu krajach UE produkty, ktore u nas sa ekskluzywne, tam sa na porzadku dziennym i raza taniochą. dziala to na tej samej zasadzie, co sprzedaz poslkich wodek na wyspach 6 razy drozsze tylko dlatego, ze z polski.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Mnie jakoś nie przekonują designerskie elementy wyposażenia wnętrz, bo czesto kojarza mi się jako na siłę udziwnione, krzykliwie nowoczesne. To pewnie jednak zależy od tego, co się w życiu robi i jak z tym czuje. Bycie artystą pewnie zobowiązuje...icon_smile.gif
Natomiast nie rozumiem dyskusji, jaką wzbudza kolekcja włączników i gniazdek elektrycznych Schneider Electric. W którymś z tematów na forum pojawiła się nawet fotka
Brak obrazka
Nie powiem, ładne te oprawki, ale żeby zaraz designerskie?
Link do komentarza
Podczas remontu czy i urządzania wnętrz warto skorzystać z usług specjalistów. Projektanci wnętrz doskonałe potrafią odczytać potrzeby i upodobania inwestora. Jest to bardzo istotne podczas pracy twórczej nad projektem. Wiedza i doskonale przygotowanie to gwarancja nowatorskich i oryginalnych rozwiązań podczas aranżacji wnętrz.
Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi projektantami.
Jesteśmy fachową firmą projektową. Nasza specjalizacja to projektowanie wnętrz ( kuchnie , łazienki, sypialnia, salony, wnętrza biurowe ).
Z przyjemnością pomożemy Ci profesjonalnie zaaranżować wnętrze by stało się stylowe i funkcjonalne.
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Mieszkanie powinno być urządzone wg naszych prywatnych gustów, a nie gustów sąsiadów icon_smile.gif mi się np. podobają japońskie designy icon_smile.gif teraz szukam czegoś w tym stylu jak macie jakieś pomysły to proszę o porady



Zdecydowanie sie z Tobą zgadzam! Tym bardziej, że niestety Polska jest krajem z dużym obciążeniem mentalnym; ludzie boją się mieć własne zdanie estetyczne i nie uznają niczego, jeżeli nie widzieli podobnego u (niemniej niesamodzielnej intelektualnie) koleżanki w domu. To po PRL-u nam oczywiście zostało.

Ja sama lubię nietypowe klimaty, chyba głównie dlatego, że dużo podróżuję i nie mam klapek na oczach. Ale chciałabym też widzieć, że inni także czują się dobrze u mnie w domu i podoba im się to co wymyślę. Ostatnio ku sprzeciwom malarzy, zafundowałam sobie pokój w paski (czerwony burgund, kremowy i złoty). Niby pretensjonalne, a wyszło cudeńko. Nawet Pan Majster musiał zwrócić mi honor.

Dlatego podsunęłam już w którymś wątku mój nowy pomysł i ciekawa jestem czy inni też czuliby się dobrze w takich pomieszczeniach. Otóż wymarzyła mi się łazieneczka, w której rolę główną grałby czarny chyba, marmurowy blat od Lukaska (polecam, zobaczcie np blaty kuchenne) i fantazyjnie malowana meksykańska umywalka [patrz.:trojan3 kilka postów wyżej]. Do tego jakiś zupełnie niekonwencjonalny kolor ścian (czernie, czerwienie)... No ja oszalałam. Co sądzicie?
Link do komentarza
Mój nauczyciel od wykańczania wnętrz i ich wystroju, i mistrz z którym miałem praktyki, zawsze mawiali, że dom powinno się urządzić tak, aby się dobrze w nim czuć. Jeśli my się będziemy dobrze w nim czuli, to inni, którzy sa podobni do nas, też będą mieli te same odczucia co my. Tego uczyli mnie w latach 70-tych i do dziś staram się trzymać tej teorii. Uważam ją za prawdziwą.
Modne urządzanie? Każdy ma wolną wolę, swoje mieszkanie i swoje pieniądze. Jego sprawa. Ale jeśli chodzi o modne urządzanie mieszkania, to niestety, ale nie jest to tożsame z modnym ubieraniem się. Bo ciuch, czy buty można wymienić przy pierwszej następnej wypłacie. Z wykończeniem i estetyką domu i wystrojem, wiążą się spore koszty, więc nie można tak od razu sobie zmieniać, jak się chce.
Chodzicie modnie ubrani na zewnątrz. do pracy, na przyjęcia , na zakupy. A gdy wracacie do domów, wskakujecie w to, co jest wam najwygodniejsze, bez względu na modę i trend stylistyczny. Z domem jest podobnie. Zachwycacie się urokami, wykończeniami po obejrzeniu katalogów, salonów wystawowych. Ale powinniście brać pod uwagę to, że to wszystko, są chwyty reklamowe. Więc niech sobie każdy zada pytanie, czy wytrzymałby modnie(nie zawsze wygodnie i funkcjonalnie) ubrany 24 godz. na dobę. Tak samo jest z mieszkaniem. Czy chcielibyście mieszkać w salonie sklepowym, lub tak jak w katalogu? Przez kilka długich lat?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
W nowych mieszkaniach, ktore odwiedzalem, ogolny wystroj jest badz zroznicowany, natomiast kuchnie prawie zawsze sa w stylu nowoczesnym. Czesc udana, czesc mniej, ale mi sie wydaje, ze juz nastepuje przesycenie tematem, a poza tym takie kuchnie czesto sluza bardziej do wygladania (czytaj: lsnienia) niz do uzytkowania.
Zgadzam sie tez z opinia Dromka na temat laczenia stylow.
Link do komentarza
Łączenie stylów praktykuje w swoim mieszkaniu moja siostra, co wychodzi dość dziwnie niekiedy (np w salonie ma nowoczesne skórzane kanapy, chińskie mebelki i wielki kuty rustykalny żyrandol z różyczkami icon_wink.gif) , ale trzeba jej przyznać, że ciekawie. Poza tym ona, z racji swojej pracy, mnóstwo podróżuje po świecie i przywozi z podróży elementy późniejszego wystroju - tkaniny, kilimy, maski, ikony, obrusy, obrazki, naczynia, ceramikę...

Ja jestem trochę inna, bardziej uporządkowana i wolałabym wnętrze w jednolitym stylu.... zaciekawił mnie ten wątek japońskiego wnętrza - ktoś może w końcu tak urządził mieszkanie?? Ja bym chciała nie taki klasyczny japoński styl z niskimi meblami, przepierzeniami itd, ale coś z japońskimi smaczkami icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

zaciekawił mnie ten wątek japońskiego wnętrza - ktoś może w końcu tak urządził mieszkanie?? Ja bym chciała nie taki klasyczny japoński styl z niskimi meblami, przepierzeniami itd, ale coś z japońskimi smaczkami icon_smile.gif



A może w takim razie jakieś inspiracje secesyjne? Secesja czerpała ze sztuki Dalekiego Wschodu, szczególnie Japonii. Smaczek jest, choć za pośrednictwem sztuki Europejskej. Piękna sprawa.

Beardsley-peacockskirt.PNG

Secesja-biurko.jpg

victorhortastaircase.jpg
Link do komentarza
Cytat

A może w takim razie jakieś inspiracje secesyjne? Secesja czerpała ze sztuki Dalekiego Wschodu, szczególnie Japonii.



oo, fajny pomysł! choć mi się meble podobają raczej nie stylizowane na stare... jakoś mnie tego typu rzeczy drażnią ;//

na razie moim faworytem jest kolekcja kokeshi: http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli/--kokeshi--/
zastanawiam się czy jakby to połączyć z secesyjnymi obrazami... właśnie inspirowanymi japońską grafiką... może to fajnie wyjść! icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

oo, fajny pomysł! choć mi się meble podobają raczej nie stylizowane na stare... jakoś mnie tego typu rzeczy drażnią ;//

na razie moim faworytem jest kolekcja kokeshi: http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli/--kokeshi--/
zastanawiam się czy jakby to połączyć z secesyjnymi obrazami... właśnie inspirowanymi japońską grafiką... może to fajnie wyjść! icon_smile.gif



Ooo, już mam przykładowy zestaw:

Taka lampa z kolekcji, o której mówisz...

... z reprodukcją obrazu Gustava Klimta zatytułowanym The goldfish (ciekawostka: wcześniej nosił tytuł To my critics icon_lol.gif )
[img]http://wahooart.com/A55A04/w.nsf/OPRA/BRUE-6E3TFQ/$File/G.jpg[/img]

Świetnie spełniłoby się tu zestawienie dwuch wertykalnych obiektów. Bogaty kolorystycznie, "falujący", japonizujący w kompozycji obraz kontrastowałby wzajemnie się uzupełniając z minimalistycznym, surowym w formie i kolorze obiektem nowoczesnym.
Link do komentarza
Wow, super pomysł z tą lampą! Coraz bardziej jestem przekonana do połączenia tych dwóch stylów. Reprodukcje Muchy też świetnie można wkomponować...
Bardzo mi się spodobały asymetryczne regały z tej kolekcji i fantastyczne łóżko. Podobają mi się też te niskie komody i szafki, z bambusowymi wykończeniami. Chyba muszę porozmawiać z mężem i przyspieszyć planowaną na przyszły rok zmianę mebli w sypialni... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja myślę że najlepsze efekty daje mieszanie różnych stylów, np. rustykalny z nowoczesnym. Wymaga to oczywiście dobrego smaku i doświadczenia ale efekt może być oryginalny.

Dromek
---------
Stylowe projekty kuchni



Zgadzam się, ze taki efekt może być całkiem fajny, ale nie każdy ma takie wyczucie smaku ze potrafi wszystko ze sobą zgrać. Wynajęcie architekta wnętrz dużo kosztuje. Powiem szczerze, ze ja kocham meble stylowe, mam mały domek i boję się, ze wszystkiego nie dopasuje. Ale brnę w swoich przekonaniach i mam nadzieję, ze będzie dobrze. kuchnię robię na zamówienie, część mebli kupię w www.opusmeble.pl, a resztę chyba też na zamówienie jak na przykład szafę do przedpokoju. Oby wszystko sie ze sobą zgrało.
Link do komentarza
Cytat

ogólnie chodzi o to żebyś Ty się dobrze czuła w swoim domu więc rób tak, żeby podobało się Tobie.


Myślę, że masz rację ,ale urządzenie trzeba przemyśleć .Trzeba z nim się przespać nie jedną, ale czasami kilka nocy pokazać innym dom.Mogą mieć inne spojrzenie, a potem znowu przemyśleć i wybrać najlepsze dla siebie .Ja miałam starą szafę ,toaletkę i kredens pokojowy.a potem część mebli to stała zabudowa , reszta kupiona w swarzędzu .Zresztą zobacz na picasaweb.google.pl/maja.max8 pozdrawiam maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Mój nauczyciel od wykańczania wnętrz i ich wystroju, i mistrz z którym miałem praktyki, zawsze mawiali, że dom powinno się urządzić tak, aby się dobrze w nim czuć. Jeśli my się będziemy dobrze w nim czuli, to inni, którzy sa podobni do nas, też będą mieli te same odczucia co my. Tego uczyli mnie w latach 70-tych i do dziś staram się trzymać tej teorii. Uważam ją za prawdziwą.
Modne urządzanie? Każdy ma wolną wolę, swoje mieszkanie i swoje pieniądze. Jego sprawa. Ale jeśli chodzi o modne urządzanie mieszkania, to niestety, ale nie jest to tożsame z modnym ubieraniem się. Bo ciuch, czy buty można wymienić przy pierwszej następnej wypłacie. Z wykończeniem i estetyką domu i wystrojem, wiążą się spore koszty, więc nie można tak od razu sobie zmieniać, jak się chce.
Chodzicie modnie ubrani na zewnątrz. do pracy, na przyjęcia , na zakupy. A gdy wracacie do domów, wskakujecie w to, co jest wam najwygodniejsze, bez względu na modę i trend stylistyczny. Z domem jest podobnie. Zachwycacie się urokami, wykończeniami po obejrzeniu katalogów, salonów wystawowych. Ale powinniście brać pod uwagę to, że to wszystko, są chwyty reklamowe. Więc niech sobie każdy zada pytanie, czy wytrzymałby modnie(nie zawsze wygodnie i funkcjonalnie) ubrany 24 godz. na dobę. Tak samo jest z mieszkaniem. Czy chcielibyście mieszkać w salonie sklepowym, lub tak jak w katalogu? Przez kilka długich lat?


Zgadzam się nei ma co patrzeć na modę każdy ma swój gust i swoje potrzeby przyznam się że z meblamimiałbym problem i wolałbym zostawić to komuś innemu, ale podłogi i drzwi wiem jakie bym chciał (jakbym kiedys dom sobie szykował) a mianowicie podłogi to panele drewniane Bere & Berg i tu bym przemieszał w salmoie etc. byłby klon taki średni pod względem usłojenia żeby był troxhę różnorodny usiebi zrobiłbym orzech amerykański jest dosyć jasny it taki popielaty do tego wszędzie drzwi porty koncept w wenge wzór C6 albo Pota-Nova grupa 5 kolor orzech4 do tych pierwszych klameczki z VDS LotusQ w mieszance chrom błyszczący z matowym a do drugich jeśli by były te drugie Roxy miesznka chromu z niklem jak dla mnie bajer a reszta to juz nie bedzie moja działka w koncu nie jestem projektantem i mozliwościami też się trzeba podzielić icon_biggrin.gif No chyba że wyjdzie inaczej i obecny dom zostanie to ikiedyśsię zrobi remont i wywali metalowe ościeznice i temu podobne rzeczy.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
No w sumie tak, każdy urządza swoje mieszanie czy dom zgodnie ze swoim gustem, nie ma co się kierować modom, choć niektórzy lubią być na czasie, ale jak tylko im się to podoba, to dlaczego nie. Ja osobiście jakbym chciała jakoś wyjątkowo urządzić swój dom, to pewnie zdecydowałabym się na skorzystanie z usług g projektanta wnętrz. Bywam niezdecydowana, więc taka pomoc na pewno by mi się przydała. Jakiś czas temu oglądałam takie aranżacje dekoratorskie, wykonane przez firmę n-design i przyznam, że naprawdę było na co popatrzeć, zresztą, jak ktoś chce, to niech sobie na ich stronę zerknie - piękne rzeczy wymyślają.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jak urządzać wnętrza? Na pewno jednocześnie komfortowo, praktycznie i niebanalnie:) Warto włożyć w urządzenie odrobinę siebie, bo jeśli wszystko oddamy w ręce dekoratora to efekt może być taki, że nie będziemy się czuli dobrze we własnym domu (moja przyjaciółka w ten sposób zrobiła, potem nie mogła wypocząć we własnej sypialni). Owszem, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wydobyć z wnętrza maksimum charakteru, ale nie należy pozostawać biernym:) Mnie osobiście podobają się różne style: i secesja, i niektóre nowoczesne, minimalistyczne, niektóre orientalne, elementy skandynawskie, rustykalne, śródziemnomorskie. Np. taki salon:

Brak obrazka

A tutaj sypialnia w nowoczesnym stylu, w moich ulubionych szarościach:

Brak obrazka

I kolejne nowoczesne piękności:

Brak obrazka
Brak obrazka

W tej aranżacji jestem zakochana:

Brak obrazka

A tu aranżacja po japońsku, też przepiękna:

Brak obrazka

Tutaj z kolei po afrykańsku, na to raczej mało kto sobie może pozwolić, ale oko cieszy i może inspirować:

Brak obrazka

Na pewno według mnie warto nie bać się eksperymentów i aranżować odważnie, uwagę zwrócić na oświetlenie, które dodaje klimatu i dodatki - niebanalne, oddające osobowość właściciela. I kolory, nie bać się naszych ulubionych kolorów, nawet jeśli są nieprzystające do aranżacji u rodziny czy przyjaciół. Moje ukochane fiolety, szarości i czerwienie na pewno znajdą się w moim nowym domu - pod taką czy inną postaciąicon_smile.gif

PS Polecam ciekawy artykuł jak aranżować z wykorzystaniem kolorów: klik

I jeszcze drugi, o podstawowych błędach popełnianych podczas aranżacji: klik Edytowano przez Ligeia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Niesamowicie podoba mi się ten afrykański styl icon_smile.gif super pomysł, zwłaszcza jeśli ma się szklane ściany. Ja natomiast natrafiłam na nowoczesny wystrój kawalerki. Nie mogłam uwierzyć, żer takie rzeczy można zrobić na tak małej powierzchni. Plusem jest dobrze zorganizowana przestrzeń pokojowo-kuchenna. (znalezione na profilu facebooka nasciturus design)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Niesamowicie podoba mi się ten afrykański styl icon_smile.gif super pomysł, zwłaszcza jeśli ma się szklane ściany. Ja natomiast natrafiłam na nowoczesny wystrój kawalerki. Nie mogłam uwierzyć, żer takie rzeczy można zrobić na tak małej powierzchni. Plusem jest dobrze zorganizowana przestrzeń pokojowo-kuchenna. (znalezione na profilu facebooka nasciturus design)



Swietne. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
o gustach się nie dyskutuje, a każdemu się co innego podoba icon_wink.gif Nikt tk naprawde nie ma prawa narzucic ci jakiegos stylu, bo to, w czym np. ja czuje sie dobrze, niekoniecznie musi odpowiadać Tobie. Ty spróbuj rozjerzeć się chociażby po domach znajomych, rodziny izastanwo się, który Ci sie najbardziej podoba i w ktorym najlepiej sie czujesz. A potem mały research w necie i mozesz zaczynac aranżacje icon_wink.gif

ja osobiście polecam takie portale, jak"

http://czterykaty.pl/czterykaty/0,0.html
http://www.koloriwnetrze.pl/
http://www.urzadzamy.pl/
http://deccoria.pl/

tam powinieneś znaleźc sporo rad, inspiracji a nawet gotowych rozwiązań. Mozes zteż poprosić o urządzenie wnetrza (dziaął aranzacje, metamorfozy w koloriwnetrze)

To, co moim zdaniem jest raczej istotne, to fakt, by cały dom w miare współgrał ze soba. Wiadomo, że np. pokoje dzieci to ich świat, ale reszta pomieszczeń powinna być utrzymana w miare jednym stylu, ew. wzbogacona o jakieś rónorodne dodatki, jednak motyw przewodni powinien byc staly. Jest to o tyle ważne, by nie mieć wrażenia przesytu i chaosu w aranżacji. W końcu nie chcesz sie męczyć w tym domu, ale odpoczywać!

powodzenia życze! icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Nowocześnie czy stylowo, wszystko w jednym klimacie, czy też pomieszane style - to wszystko zalezy od gustu i upodobań mieszkańców domu. Dom powinien być urządzony tak, żeby przyjemnie się do niego wchodziło, przyjemnie się wypoczywało i żeby cieszyło oko. Jedni lubia styl bardziej nowoczesny, a inni styl retro. Mnie osobiście podoba się jedno i drugie ale jedno jest pewne - musi być na tyle przytulnie, żeby się chciało tam siedzieć. Styl nowoczesny mi się bardzo podoba, a można go również ocieplić odpowiednimi dodatkami. Jeśli sama nie masz pomysłu - skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy po rozmowie z Tobą o Twoich upodobaniach, stworzą projekt odpowiedni dla Ciebie, albo poszukaj u nich inspiracji. Popatrz sobie choćby na pomysły i ich realizację, jakie proponuje firma n-design:moim zdaniem są genialni i bardzo trafiają w mój gust
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mi szalenie się podoba ręcznie kute żelazo, no nie wiem jak to inaczej nazwać - kowalstwo artystyczne? Mam w związku z tym takie pytanie: czy solidne są takie ogrodzenia, bo tutaj niktóre elemanty wyglądają zbyt misternie. I drugie pytanie ile to może kosztować? Mi by się przydało założyć taką kratkę 2x1,5m.Brak obrazka
Link do komentarza
Ja nie przepadam za stylem nowoczesnym,

Ja nie przepadam za stylem nowoczesnym. Wolę jak w domu jest ciepły, przytulny nastrój, a minimalizm stylu nowoczesnego na to nie pozwala. Lubię za to pokoje, które są całe w drewnie, to dodaje klimatu, np. taka aranżacja: Brak obrazka z jednej strony wygląda całkiem modernistycznie, ale jednak bardziej przytulnie, niż meble z płyt mdf.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wolę jak w domu jest ciepły, przytulny nastrój, a minimalizm stylu nowoczesnego na to nie pozwala.




Nie do końca się zgodzę - styl minimalistyczny i nowoczesny pomimo że na pierwszy rzut oka bardzo podobne, różnią się. Poza tym styl nowoczesny ma też kilka odmian, w tym bardziej ciepły, który cechuje się wykorzystaniem drewna intensywnych, kontrastowych (ciepłych) kolorów ścian i sprzętów. Jeśli dodatkowo wprowadzić odpowiednie oświetlenie, które stworzy przyjemny klimat, to nie będzie na co narzekać. icon_wink.gif Ta odmiana stylu nowoczesnego jest moją ulubioną ze wszystkich i kiedy projektuję w cadzie zawsze jakoś podświadomie skręcam w tym kierunku. icon_wink.gif
Link do komentarza
zgadzam się, ja naprzykład wolę powiedzmy prostotę skierowaną w stronę nowoczesności niż styl bardziej rustykalny, ale nie lubię modnych teraz szarych, czarnych i innych gładkich płaszczyzn (widziałam gładką czarną kuchnię z akrylowymi frontami- cała ściana czarna i błyszcząca- czułabym się jak w trumnie). Szary czy fioletowy to lubię w ubraniach:) Dom dla mnie musi być ciepły pomimo że nowoczesny nawet i ja mam w domu bardzo dużo drewna i brązów. Musi być praktyczny i wygodny, po co mi np piekny szklany stół jeśli będe miała na nim bez przerwy odbite łapki dzieci icon_smile.gif?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Przy wyborze stylu w jakim chcemy urządzić dane wnętrze czy cały dom, powinnyśmy się kierować przede wszystkim tym co nam się podoba, a nie do końca tym co jest modne. Są różne style w aranżacji wnętrz, które też można ze sobą łączyć. Styl nowoczesny można połączyć z każdym stylem. Z nowoczesnych stylizacji można wybrać sobie tylko dane elementy jak meble, kolorystykę, materiały, minimalizm itp. Taki nowoczesne przestronne pomieszczenie można połączyć ze stylem orientalnym, afrykańskim, retro: art deco, skandynawskim, włoskim, glamour, buduarowym itp. Nowoczesne wnętrza to nie brak kolorów, obecnie na czasie są kolory ziemi jak zieleń, błękity, brązy, turkusy, fiolety itp. które są często używane w nowoczesnych stylizacjach.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • niezłe wygibasy zanim jednak zamartwimy się na śmierć linią SN, kilka wątpliwości: 1. działka była jedna, 2 ha o numerze pierwotnym 1 (tak to rozumiem) 2. właściciel dostał pozwolenie na 4 domki na te 2 ha (j.w.) 3. właściciel podzielił na 5 działek (nota bene oznaczenie 1 (po podziale) przy takim podziale jest błędne, powinno być 1/5, ale to detal) zgadza się? jeżeli tak to teoretyzując mamy 5 działek i 4 domy :), więc jedna teoretycznie nie ma przypisanego sobie domku , ale wz dotyczyła działki nr 1 przed podziałem i tych 4 domków, po podziale niekoniecznie może się okazać, że wszystkie da radę zabudować, nie znamy detali wydanej WZ (i wniosku)   i teraz czemu słup izolować, jeżeli stoi na, która Cię nie interesuje? osobiście wiele razy szukałem i nie ma oczywistych obostrzeń dotyczących "strefy" ochronnej, co najwyżej prowadzenia robót pod linią, ale elektroenergetykiem nie jestem, więc ręki sobie uciąć nie dam narysuj sobie tę sytuację w skali na papierze w kratkę i zobacz gdzie wlazła by ci chałupa spełniająca Twe marzenia i nawet te wymogi odległości i oceń czy dalej Ci to się może podobać możesz wystąpić o WZ dla takiej działeczki, urząd zapewne będzie uzgadniał ją z ZE i Ci się wyjają, na jaką skalę będą chcieli wydoić z kasy przyszłego inwestora, z kupnem bym się tak nie spieszył
    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"    
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...