Skocz do zawartości

rafalbd

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

rafalbd's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Ściany trójwarstwowe droższe są o ok. 30 zł za m2. Jednak jedna warstwa z porothermu wystarczy. Kiedyś domy stawiany tylko z 3 warstwowych jednak od kilku lat odchodzi się od tego na rzecz dwu. Bardzo dużo osób przerzuciło się w ten sposób na ceramikę (popularny MAX i porotherm) co popieram bo uważam, że jest zdrowsza. Jak i czas wykonania znacznie się skraca.
  2. Z opisu wynika, że za wady tynku odpowiada wykonawca nakładając go w nieodpowiednich warunkach. Jednak ostateczne rozstrzygnięcie wymaga przeprowadzenia analizy zaprawy tynkarskiej lub przynajmniej próbnego nałożenia jej w optymalnych warunkach pogodowych.
  3. Budynek letniskowy (rekreacyjny) nie jest w rozumieniu przepisów podatkowych domem mieszkalnym, więc nie można ubiegać się o zwrot różnicy w podatku VAT (z 22% na 7%)
  4. Można pomalować farbą epoksydową, ale czy uda się to zrobić estetycznie to kwestia staranności.
  5. Pod podłoga można układać rury elastyczne, beż połączeń. Wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia awarii bliskie jest zeru.
  6. Suchym i liściastym. Twarde gatunki (grab, olcha, dąb) palą się wolniej niż miękkie.
  7. Do spoinowania płytek marmurowych używa się specjalnej zaprawy fugującej np. Ceresit CE 42
  8. Szczegółowe informacje o montażu stelaża do sufitu podwieszanego na profilach metalowych można znaleźć w ulotkach producentów płyt g-k lub na ich stronach internetowych (Rgips, Nida -gips, Knauf)
  9. To zależy jakie płytki i do czego będą klejone.
  10. "Leczenie" domu na odległość, bez zapoznania się z konkretnymi warunkami i jego stanem nie gwarantuje rozwiązania występujących problemów. Najlepiej zwrócić się do rzeczoznawcy budowlanego, który na miejscu określi przyczyny i wskaże metody zlikwidowania zawilgocenia.
  11. Luxfery na zewnętrznych ścianach montowało się często w blokach wzdłuż całego piony komunikacyjnego jakim jest klatka schodowa. Przeważnie stosuje się je w domu, w ściankach działowych jako doświetlenia. Rzadko teraz używa się ich do ścian zewnętrznych na rzecz okien, które bardziej doświetlą pomieszczenie, jak i zapewnią wentylację. Nie słyszałem jednak, żeby woda skraplała się na takiej ściance. Może w niektórych przypadkach tak, kiedy pomieszczenie ma kiepską wentylację i dużą wilgotność powietrza. W kuchni jednak wentylacja powinna być zawsze sprawna czego chyba nie muszę przypominać. Pozdr.
  12. Chodzi pewnie o płyty indukcyjne. Polegają one na tym, że przesyłają impulsy elektryczne do garnka aby ten oddawał ciepło. Płyta sama w sobie jest zimna i działa tylko na specjalne garnki, które uwierzcie są naprawdę drogie w porównaniu ze zwykłymi. Nie da to jednak takiego ciepła jak przy zwykłym ogniu. Poza tym każdy prawdziwy kucharz nie wyobraża sobie gotowania bez prawdziwego ognia
  13. Dachówka ceramiczna jest ciężkim materiałem i trzeba najpierw sprawdzić czy projektując konstrukcje domu, projektant brał pod uwagę owy materiał. Porównanie: dachówka ceramiczna waży 45-75 kg/m2, zaś gonty w granicy 8-12 kg/m2 (blachodachówka 4-7 kg/m2). Cenowo wygląda mniej więcej tak: gonty, dachówki bitumiczne: 22-70 zł/m2, dachówki ceramiczne z zależności od rodzaju: naturalne od 25 zł/m2, zaś szkliwione od 50 do nawet 100 zł/m2. Dodam, że gonty układa się na równej powierzchni więc może dojść koszt np płyt OSB. Trwałość trudno mi określić. Dachówka ceramiczna, szczególnie naturalna często (po jakimś tam czasie oczywiście) obrasta mchem. Gonty są łatwe i szybkie w układaniu. Moim zdaniem to co wybrać na dach zależy od tego w jakim stylu jest dom. Jego forma, kolor elewacji itp. A tak naprawdę to osobiście jestem jednak za gontami
  14. Z poliwęglanu wykonuje sie przeważnie tylko dachy w ogrodach zimowych. Co do ścian to nie spełnia swoich funkcji. Jest mało przezroczysty i praktycznie nic przez niego nie widać, a z ogrodu zimowego miło popatrzeć na pozostałą część naszej działki. Płyty poliwęglanowe są komorowe, pozwalają przytłumić promienie słoneczne i są dobrymi izolatorami termicznymi. Jest uniwersalnym tworzywem do wszelkiego typu przeszkleń zadaszeń, świetlików, czy ścian działowych itp. Poliwęglan charakteryzuje się dużą odpornością na uderzenia i obciążenia mechaniczne. Jeżeli jest tylko miejsce na ogród zimowy to chyba warto zrobić go.
  15. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest danie na wysokości europejskiej, choć tak naprawdę nie wiem w których krajach to obowiązuje. Bezpieczniej dla małych dzieci, które dopiero raczkują czy zaczynają chodzić. Dla tych małych odkrywców nie ma żeby niemożliwych. Wygodniej również dla ludzi starszych czy niepełnosprawnych. Może nie od razu człowiek przyzwyczai się do takiej wysokości, bo to jednak trudne po tylu latach, ale też nie jest uciążliwe. Poza tym żeby włączyć coś do gniazdka nie trzeba się schylać. A wiadomo, że każdy lubi sobie ułatwiać życie i wyciąga często za kabel a nie za główkę co może spowodować wyrwanie kabla. Poprawię jednak co nie co podane wysokości: gniazdka u nas są na wysokości 25-30 cm (w zależności czy jest podłoga już wykonana czy nie), w łazience zaś 110cm, w kuchni 120cm. Włączniki standardowo 140 cm.
×
×
  • Utwórz nowe...