Skocz do zawartości

Krzysztof11

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Krzysztof11's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. To zależy co chcesz dokładnie kupić. Większość rzeczy jak terakota, glazura, tapety, farby itp. liczy się w m2. Więc wystarczy przeliczyć długość i szerokość pomieszczenia. Jeżeli pokój nie ma kształtu kwadratu czy prostokąta, dobrze jest rozrysować sobie go na kartce, wziąć wszystkie długości boków i dzieląc na mniejsze figury geometryczne przemnożyć jego powierzchnie.
 2. W moim wymarzonym domu planuje oddzielnie zrobić łazienkę z WC, bo jednak można swobodnie skorzystać z obu pomieszczeń nie czekając w kolejce. Zastanawiam się jakie wymiary musi mieć WC żeby nie było za ciasno i bez problemu załatwić wszystkie swoje potrzeby, a żeby nie zabierać zbędnie powierzchni (akurat w moim przypadku pokoju dziecinnego).
 3. Ja zawsze skakałem do włączników, i zawsze miałem siniaki na kolanach od ściany. Dobrym pomysłem są jakieś małe lampki na stolikach itp. Nie w każdym pokoju, ale w dziecinnym czy w salonie, żeby dziecko mogło się swobodnie poruszać po niektórych pomieszczeniach samodzielnie bez ciągłego proszenia o zapalenie światła. Włączniki można obniżyć o jakieś 10-15 cm, ale żeby nam dorosłym było wygodnie. Mam zamiar zrobić tak u siebie, a gniazdka zostawić przy podłodze jak były.
 4. Co sądzicie Państwo o ogrodzie zimowym. Czy opłaca się go projektować przy domu? Nie wiem czy z tego się naprawdę później korzysta czy to po prostu stoi i zdobi dom.
 5. Krzysztof11

  róznice w farbach

  Oglądałem ostatnio farby i zaciekawiły mnie tajemnicze oznaczenia jeżeli chodzi o wybór koloru RAL i NCS. Co one oznaczają? Z którego kolor będzie trwalszy?
 6. Cały czas pracuje nad projektem domu i zastanawiamy się z żoną czy połączyć kuchnie z jadalnią. Da to dużo przestrzeni co bardzo mi odpowiada. Zdaję sobie sprawę z tego, że jednak są i wady tego i zalety. Niestety nie znam wszystkich na tyle, żeby móc podjąć ostateczną decyzję. W grę wchodzi to żeby było to praktyczne rozwiązanie. Więc zadam pytanie czy połączenie kuchni z jadalnią to dobry pomysł?
 7. Jestem na etapie zewnętrznego wyglądu domu. Zastanawiam się na wyborem odpowiedniego tynku. Stawiam, jak ja to nazywam "moje gniazdko", na peryferiach miasta lecz niestety jest tuż przy ulicy, dosyć często uczęszczanej przez samochody, szczególnie te większe. Domyślam się, że będzie miało to wpływ na rodzaj tynku. Żona zawsze marzyła o elewacji o ciemnym kolorze. Oglądaliśmy palety z kolorami i zastanawiamy się nad takim ciemno czerwono... bordowym kolorem. Podobno ciemne kolory na tynku powodują szybsze ogrzewanie się ściany, ale również szybciej bledną. Jeżeli tak to jak często mniej więcej trzeba by "poprawiać" kolor? Biorę pod uwagę to, że im bardziej intensywny kolor tym droższy produkt. Aczkolwiek uważam, że na marzeniach nie wolno oszczędzać, szczególnie bliskiej osoby:) Chciałbym dobrać taki tynk, żebym nie musiał za rok zmieniać. Może ktoś doradzi jaki będzie najlepszy?
 8. Czy ktoś ma dom budowany metodą tzw. szalunku traconego. Zastanawiam się jak wygląda budowa taka ściana. Jest stawiana z kształtek styropianowych wypełnianych od środka betonem, to wtedy wewnętrzne ściany mamy ze styropianu. Jak na tym cokolwiek powiesić? Szafki kuchenne odpadają. Daje się jakiś specjalny mocny tynk?????????????????????
 9. Śledzę wasze wypowiedzi i nadal nie wiem co wybrać. Jestem na etapie wyboru projektu, a raczej dopasowania go do działki. Zastanawiam czy tylko jakim sposobem go budować: firmą czy systemem gospodarczym. Jestem dość zapracowany i nie będę mógł poświęcić tyle czasu przy pracach ile bym chciał – to korzyści firmy. Zaś systemem gospodarczym jest o wiele taniej, ale samemu trzeba szukać i zakupić materiał i poświęcić czas na budowie, wiele drobnych ekip. Sam już nie wiem
 10. Planujemy z żoną budowę, jesteśmy na etapie szukania działki.Właściwie już mamy tą wymarzoną, kształtną, nie za dużą, niedrogą i świetnie zlokalizowaną. Dobry dojazd, blisko miasta, w cichej okolicy z niezłą infrastrukturą. Mamy jednak poważny problem - ma wjazd od strony południowej. Jesteśmy na nią nastawieni i chcieliśmy dać już zadatek, ale rodzina (która partycypuje w kosztach, więc ma prawo głosu) podniosła krzyk. Moi rodzice uważają, że na takiej działce nie można nic sensownego zbudować, a potem wygodnie żyć. Szukamy argumentów bo nam miejsce naprawdę odpowiada, no i nie wiemy jak rozwiązać problem projektu, żeby potem nie żałować? Może ktoś ma podobne doświadczenie za sobą?
×
×
 • Utwórz nowe...