Skocz do zawartości

tani_domek

Uczestnik
 • Posty

  141
 • Dołączył

 • Ostatnio

tani_domek's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. [attachment=8591 :Zdj_cie019.jpg] [ attachment=8594:DSC00181.JPG] oczko powstało w listopadzie 2008: - wykop ok. 9 m x 3 m głęb. max, 1,5 m - geowłóknina - folia na zamówienie (Galińska Kluczbork) gr. 1 mm (100 m2 ciężar ok. 200 kg) - brzeg ogłożony kamieniami granitowymi - wodospad wys. ok. 1,1 m, szer. 0,8 m
 2. TERMOORGANIKA PLATINUM PLUS - min. 20 cm
 3. dzisiaj na BUDMIE miałem możliwość zapoznania się z ofertami kilku producentów okien dachowych każdy z wystawców zachwalał swój produkt, ja osobiście skłaniałbym się do FAKRO - trzeba popierać dobrych POLSKICH producentów większość ma w swojej ofercie okna energooszczędne 3-szybowe (FAKRO ma nawet 4 szyby) poza samymi oknami warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie: rolety, żaluzje, kołnierze, ocieplenia, etc. w ofercie FAKRO zwróciły moją uwagę świetliki rurowe montowane w połaci dachu (3 średnice 0d 250 do 500 mm)
 4. byłem dzisiaj - od 9 do 15 - zupełnie wystarcza - wielu wystawców po dwóch dniach targów jest już bardzo zmęczonych - poznać to po oddechu, ostro poimprezowali - kiedyś sam się wystawiałem (w latach 90-tych) i wtedy targi były bardziej poważnie traktowane przez wystawców - podoba mi się, że połączono już niektóre pawilony ze sobą, nie trzeba już wychodzić na dwór, może kiedyś będzie tak jak we Franfurcie, że między pawilonami powstaną ruchome chodniki - przy budynku pasywnym można było uczestniczyć w pokazach murowania z porothermu na zaprawę z pianki PU, były też prezentacje rekuperatorów, systemów zabezpieczeń - w sumie warto było pojechać i zobaczyć m.in. atrakcyjne hostessy "Budujemy Dom"
 5. Alpha-Inno Tec BWP 306 lub BWP 306S
 6. jeśli masz ponadprzeciętny słuch to kable do głośników powinny być jednakowej długości (L i P) ja u siebie poprowadziłem kable do tylnych głośników w posadzce, przez środek pokoju - faktycznie mniej kabla i oba są równej długości u mnie temp. podłogi w sezonie grzewczym to 22-23 C (na powierzchni podłogi)
 7. mam u siebie na ogrzewaniu podłogowym fugi: - epoksydowe ATLAS PRESTIGE (kuchnia, salon, hol - łącznie ponad 60 m2) - CERESIT CE40 (łazienka, pom. gospodarcze - ponad 16 m2) + ściany - nieogrzewane z fugami nic się nie dzieje (dopiero trzy lata)
 8. we wtorek rozpoczynają się targi BUDMA w Poznaniu, będzie tam m.in. zobaczyć dom inteligentny, dom już powstaje, zdjęcia z realizacji już są dostępne na stronie targów, dom zostanie pokazany tak, że będzie można zobaczyć wszystkie charakterystyczne przekroje konstrukcji budynku, instalacje, etc. ja się wybieram do Poznania
 9. styropian stosowany jest od początku lat 60-tych i jeśli nie jest narażony na promieniowanie UV, to nie traci swoich własności - można więc zaryzykować stwierdzenie, że takie domy powinny mieć trwałość nie mniejszą niż 50 lat
 10. warto zauważyć, że zużycie energii elektrycznej nie jest równoważne z zapotrzebowaniem domu na energię, a przy uwadze, że często włączają się grzałki, trudno chyba oszacować współczynnik efektywności pompy?
 11. w domu trzeba będzie zainstalować odpowiedniej pojemności zbiornik buforowy dla stabilizacji ciśnienia wody
 12. NIGDY W ŻYCIU NIE ZDECYDOWAŁBYM SIĘ NA USŁUGI FIRMY WYKONUJĄCEJ OGRZEWANIE PODŁOGOWE NA POSADZCE BEZ IZOLACJI TERMICZNEJ (CHYBA, ŻE CHODZI O OGRZEWANIE GRUNTU POD DOMEM - ALE PO CO?)
 13. jako podkład wystarczy tektura falista
 14. minimalna powierzchnia lustra wody stawu kąpielowego to 200 m2, w mniejszych trudno o odpowiednią jakość wody bez uzdatniania samodzielnie trudne do wykonania - ciężar 1 m2 folii o grubości 1 mm to ok. 2 kg można dno uszczelniać gliną, ale to dość żmudna robota
×
×
 • Utwórz nowe...