Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

tani_domek

Uczestnik
 • Posty

  141
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O tani_domek

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl
 1. tani_domek

  Jak zbudować oczko wodne?

  [attachment=8591 :Zdj_cie019.jpg] [ attachment=8594:DSC00181.JPG] oczko powstało w listopadzie 2008: - wykop ok. 9 m x 3 m głęb. max, 1,5 m - geowłóknina - folia na zamówienie (Galińska Kluczbork) gr. 1 mm (100 m2 ciężar ok. 200 kg) - brzeg ogłożony kamieniami granitowymi - wodospad wys. ok. 1,1 m, szer. 0,8 m
 2. tani_domek

  Styropian - jakie lambda?

  TERMOORGANIKA PLATINUM PLUS - min. 20 cm
 3. tani_domek

  Okna dachowe

  dzisiaj na BUDMIE miałem możliwość zapoznania się z ofertami kilku producentów okien dachowych każdy z wystawców zachwalał swój produkt, ja osobiście skłaniałbym się do FAKRO - trzeba popierać dobrych POLSKICH producentów większość ma w swojej ofercie okna energooszczędne 3-szybowe (FAKRO ma nawet 4 szyby) poza samymi oknami warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie: rolety, żaluzje, kołnierze, ocieplenia, etc. w ofercie FAKRO zwróciły moją uwagę świetliki rurowe montowane w połaci dachu (3 średnice 0d 250 do 500 mm)
 4. tani_domek

  Jedzie ktoś może na Budmę do Poznania?

  byłem dzisiaj - od 9 do 15 - zupełnie wystarcza - wielu wystawców po dwóch dniach targów jest już bardzo zmęczonych - poznać to po oddechu, ostro poimprezowali - kiedyś sam się wystawiałem (w latach 90-tych) i wtedy targi były bardziej poważnie traktowane przez wystawców - podoba mi się, że połączono już niektóre pawilony ze sobą, nie trzeba już wychodzić na dwór, może kiedyś będzie tak jak we Franfurcie, że między pawilonami powstaną ruchome chodniki - przy budynku pasywnym można było uczestniczyć w pokazach murowania z porothermu na zaprawę z pianki PU, były też prezentacje rekuperatorów, systemów zabezpieczeń - w sumie warto było pojechać i zobaczyć m.in. atrakcyjne hostessy "Budujemy Dom"
 5. tani_domek

  potrzebne informacje

  Alpha-Inno Tec BWP 306 lub BWP 306S
 6. tani_domek

  Badanie kamera termowizyjną - komentarz na szybko

  czy to jest zdjęcie robione od środka???
 7. jeśli masz ponadprzeciętny słuch to kable do głośników powinny być jednakowej długości (L i P) ja u siebie poprowadziłem kable do tylnych głośników w posadzce, przez środek pokoju - faktycznie mniej kabla i oba są równej długości u mnie temp. podłogi w sezonie grzewczym to 22-23 C (na powierzchni podłogi)
 8. tani_domek

  Fuga brokatowa Atlas Artis Style

  mam u siebie na ogrzewaniu podłogowym fugi: - epoksydowe ATLAS PRESTIGE (kuchnia, salon, hol - łącznie ponad 60 m2) - CERESIT CE40 (łazienka, pom. gospodarcze - ponad 16 m2) + ściany - nieogrzewane z fugami nic się nie dzieje (dopiero trzy lata)
 9. tani_domek

  inteligentny dom

  we wtorek rozpoczynają się targi BUDMA w Poznaniu, będzie tam m.in. zobaczyć dom inteligentny, dom już powstaje, zdjęcia z realizacji już są dostępne na stronie targów, dom zostanie pokazany tak, że będzie można zobaczyć wszystkie charakterystyczne przekroje konstrukcji budynku, instalacje, etc. ja się wybieram do Poznania
 10. tani_domek

  M-3 system, co sądzicie na ten temat?

  styropian stosowany jest od początku lat 60-tych i jeśli nie jest narażony na promieniowanie UV, to nie traci swoich własności - można więc zaryzykować stwierdzenie, że takie domy powinny mieć trwałość nie mniejszą niż 50 lat
 11. tani_domek

  Drugi rok z PCi

  warto zauważyć, że zużycie energii elektrycznej nie jest równoważne z zapotrzebowaniem domu na energię, a przy uwadze, że często włączają się grzałki, trudno chyba oszacować współczynnik efektywności pompy?
 12. tani_domek

  Podłączenie wody z głębinówki

  w domu trzeba będzie zainstalować odpowiedniej pojemności zbiornik buforowy dla stabilizacji ciśnienia wody
 13. tani_domek

  Pompa ciepła pełna instalacja na 150 m2 43000 pln

  NIGDY W ŻYCIU NIE ZDECYDOWAŁBYM SIĘ NA USŁUGI FIRMY WYKONUJĄCEJ OGRZEWANIE PODŁOGOWE NA POSADZCE BEZ IZOLACJI TERMICZNEJ (CHYBA, ŻE CHODZI O OGRZEWANIE GRUNTU POD DOMEM - ALE PO CO?)
 14. tani_domek

  Panele na stara podloge

  jako podkład wystarczy tektura falista
 15. tani_domek

  staw kąpielowy

  minimalna powierzchnia lustra wody stawu kąpielowego to 200 m2, w mniejszych trudno o odpowiednią jakość wody bez uzdatniania samodzielnie trudne do wykonania - ciężar 1 m2 folii o grubości 1 mm to ok. 2 kg można dno uszczelniać gliną, ale to dość żmudna robota
×