Skocz do zawartości

Sufit podwieszany - kilka pytań.


Recommended Posts

Witam,
chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych w temacie sufitów podwieszanych, bo choć kilka sufitów już zrobiłem (dla siebie, nie zarobkowo) to przeglądając filmy m.in. na youtube związane z tą tematyką nurtują mnie pytania:

- co to za profil na tym filmie w 1:25 minucie

https://www.youtube.com/watch?v=SWhz5DGLMiE

Zawsze robiłem i robię na profilach UD i CD, a takich raczej nie widziałem w sklepach budowlanych, choć z tego co widzę łatwiej z takimi profilami tworzyć stelaż pod krzywizny.

 


- druga sprawa, która mnie jeszcze bardziej nurtuje z tego samego filmiku to jak facet z tego filmu przykręca profile (tworząc 2 poziom) do tego pierwszego poziomu, nie wiem czy jest to zrozumiałe o co chcę się zapytać, chodzi o to, że np. w 1:37 minucie widać jak przykręca profil do płyty G/K z tego wyższego poziomu - no właśnie ale do czego, żeby się to trzymało - do samej płyty!? Raczej wątpliwe, żeby miał ułożoną konstrukcję profili na tym pierwszym poziomie w ten sposób, do którego są przykręcone te płyty bo ten drugi poziom to będzie coś w rodzaju "takiego poprzecinanego" okręgu. Widać to dokładnie na samym początku filmu w 11 sekundzie filmu i we wspomnianej powyżej 1:37 minucie, gdzie te profile są przykręcane do płyt G/K nie w miejscach, w których są również profile nad płytami tak żeby wkręt przechodził przez płytę i łapał profil nad płytą. Tego właśnie nie rozumie jak ten 2 poziom będzie się solidnie trzymał, bo przecież nie na samym gipsie z płyt G/K ???

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i za rozjaśnienie sprawy 

Link do komentarza

dzięki za odpowiedź. Może się mylę, ale myślę, że wspomniane przez Ciebie wkręty typu płyta - płyta raczej nie utrzymają na dłuższą metę ciężaru całego drugiego poziomu - ten z filmu może nie jest jakimś super przykładem bo to nie jest jakaś mega ciężka konstrukcja ale takich filmików, gdzie panowie przykręcają "drugi" poziom w taki sam sposób jest znacznie więcej a i te ich tworzone "konstrukcje" są też znacznych rozmiarów a co za tym idzie - znacznej wagi.

 

Co do tych wkrętów płyta - płyta to dzięki za informacje bo nie wiedziałem o takich, a pewnie nie raz się przydadzą ;)

Link do komentarza

Bez oglądania filmu podpowiem Ci to, co widywałem na budowach. Jeśli potrzeba coś wzmocnić, to stosuje się najczęściej (po drugiej stronie płyty GK) listwy drewniane albo nawet kawałki desek. Ich długość i szerokość jest zależna od oceny montażysty, który kombinuje jak bardzo powiększyć powierzchnia nacisku, aby wszystko wytrzymało i grało. Dłuższy wkręt, żeby deskę "złapało" i temat zakończony.

A tam na filmie nie musi być nic pod spodem. Ważne, aby ogranicznik wkrętarki był dobrze dopasowany i wkrętarka nie zrywała gwintu w płycie. Wystarczy.

Tych wkrętów jest tyle, że wytrzyma. Chociaż dla pewności można dać za płytą chociażby cienką sklejkę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...