Skocz do zawartości

Sufit podwieszany - kilka pytań.


Recommended Posts

Witam,
chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych w temacie sufitów podwieszanych, bo choć kilka sufitów już zrobiłem (dla siebie, nie zarobkowo) to przeglądając filmy m.in. na youtube związane z tą tematyką nurtują mnie pytania:

- co to za profil na tym filmie w 1:25 minucie

https://www.youtube.com/watch?v=SWhz5DGLMiE

Zawsze robiłem i robię na profilach UD i CD, a takich raczej nie widziałem w sklepach budowlanych, choć z tego co widzę łatwiej z takimi profilami tworzyć stelaż pod krzywizny.

 


- druga sprawa, która mnie jeszcze bardziej nurtuje z tego samego filmiku to jak facet z tego filmu przykręca profile (tworząc 2 poziom) do tego pierwszego poziomu, nie wiem czy jest to zrozumiałe o co chcę się zapytać, chodzi o to, że np. w 1:37 minucie widać jak przykręca profil do płyty G/K z tego wyższego poziomu - no właśnie ale do czego, żeby się to trzymało - do samej płyty!? Raczej wątpliwe, żeby miał ułożoną konstrukcję profili na tym pierwszym poziomie w ten sposób, do którego są przykręcone te płyty bo ten drugi poziom to będzie coś w rodzaju "takiego poprzecinanego" okręgu. Widać to dokładnie na samym początku filmu w 11 sekundzie filmu i we wspomnianej powyżej 1:37 minucie, gdzie te profile są przykręcane do płyt G/K nie w miejscach, w których są również profile nad płytami tak żeby wkręt przechodził przez płytę i łapał profil nad płytą. Tego właśnie nie rozumie jak ten 2 poziom będzie się solidnie trzymał, bo przecież nie na samym gipsie z płyt G/K ???

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i za rozjaśnienie sprawy 

Link do komentarza

dzięki za odpowiedź. Może się mylę, ale myślę, że wspomniane przez Ciebie wkręty typu płyta - płyta raczej nie utrzymają na dłuższą metę ciężaru całego drugiego poziomu - ten z filmu może nie jest jakimś super przykładem bo to nie jest jakaś mega ciężka konstrukcja ale takich filmików, gdzie panowie przykręcają "drugi" poziom w taki sam sposób jest znacznie więcej a i te ich tworzone "konstrukcje" są też znacznych rozmiarów a co za tym idzie - znacznej wagi.

 

Co do tych wkrętów płyta - płyta to dzięki za informacje bo nie wiedziałem o takich, a pewnie nie raz się przydadzą ;)

Link do komentarza

Bez oglądania filmu podpowiem Ci to, co widywałem na budowach. Jeśli potrzeba coś wzmocnić, to stosuje się najczęściej (po drugiej stronie płyty GK) listwy drewniane albo nawet kawałki desek. Ich długość i szerokość jest zależna od oceny montażysty, który kombinuje jak bardzo powiększyć powierzchnia nacisku, aby wszystko wytrzymało i grało. Dłuższy wkręt, żeby deskę "złapało" i temat zakończony.

A tam na filmie nie musi być nic pod spodem. Ważne, aby ogranicznik wkrętarki był dobrze dopasowany i wkrętarka nie zrywała gwintu w płycie. Wystarczy.

Tych wkrętów jest tyle, że wytrzyma. Chociaż dla pewności można dać za płytą chociażby cienką sklejkę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...