Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 22.09.2020

 1. 4 points
  No to wełna za gipsokartonem jest skołtuniona i nic nie izoluje! Temu jest głośno!
 2. 2 points
 3. 2 points
  Suporex 12stkę przyklej na dobry klej do glazury i dodatkowo przydybluj kołkami SM.
 4. 2 points
  Maskownica w formie naświetla lub zabudowa nad futryną z płyt g-k na stelażu. Możesz też w futryny stalowe wspawać poprzeczny profil stalowy i nadmiar uzupełnić wspomnianym naświetlem, płytą g-k lub nawet estetycznie przygotowaną deską drewnianą. Jeśli futryna będzie drewniana możesz zrobić dokładnie tak samo, tyle, że działasz z drewnem i nic nie musisz spawać.
 5. 2 points
  litości..w dzisiejszych czasach trochę nie przystoi taka wypowiedź....dzisiaj chyba każda PC p-w ma grzałki, więc problem praktycznie nie istnieje..,pisanie o dodatkowym koininku,kotle to nadużycie nie przejmuj się...drąż temat, nie poddawaj się tak łatwo...experci nie są nieomylni
 6. 2 points
  Witam Chyba redaktor coś pokręcił, albo są różne rozwiązania, bo w mojej pompie grzałki są, ale nie do podgrzewania powietrza, a po prostu w warunkach kiedy pompa by nie dała rady to grzałki dogrzewają czynnik grzewczy w instalacji CO. Oprócz grzałki nie mam innego źródła awaryjnego, jak przyjdzie zima, że dupa zmarznie, to wtedy będę myśleć
 7. 2 points
  Opis domu brzmi strasznie, też bałabym się tam mieszkać. Na pewno trzeba sporych środków na renowację tego budynku
 8. 2 points
  Pracuje kostka na gruncie , zamarza - podnosi się , odmarza - opada , błąd w wykonaniu i licówki z cegły i tych co robili polbruk . nie powinno być na styk - ściana z polbrukiem . Podejrzewam że jak by zdylatować ten murek od ściany to więcej pęknęć się nie pojawi .
 9. 2 points
  1. idziesz do przyuczenia do jakiegoś majstra który się tym zajmuje (przeglądasz oferty, dzwonisz i pytasz czy nie potrzebują ucznia). lub 2. idziesz na kurs czeladniczy instalatora (zajrzyj do izby rzemieślniczej w twojej okolicy, do centrum kształcenia ustawicznego)
 10. 1 point
  Przez okno, przez nawietrzniki ma wchodzić świeże powietrze, a jak będziesz robił"komin" dla wyprowadzenia rury z okapu, musisz zmieścić i niewielką kratkę, może z żaluzyjką, na bezpośrednią wymianę powietrza... Niekoniecznie musi to być wentylator...
 11. 1 point
  Na samym dole jest taki smok z uszczelką. Zbiera się kamień i ta uszczelka przestaje uszczelniac. Dodatkowo ten pływak ma mechanizm plastikowy i przestaje dociskać. Kup zestaw naprawczy i wymień całe to ustrojstwo pionowe. Możesz prowizorycznie jeszcze podregulować, ale na mój rozum starczy ten zabieg na miesiąc, o ile coś da.
 12. 1 point
  Taki kąt 90 stopni należałoby zrobić z dwóch kolan po 45 stopni, żeby "goowna" łatwiej wyrabiały się na zakręcie... Ale sedes pozostawiłbym na zaplanowanym miejscu, wannę dał w pozycji 5 i 6 - pod skosem częściowo, pralkę na 7, a umywalkę przed sedesem, tam, gdzie zaplanowałeś drzwi...
 13. 1 point
 14. 1 point
  Jak mają zaplanowane/wykończone sąsiednie budynki? Jak dodatkowe sypialnie, to i jakaś łazienka (WC i prysznic) przyda się... Tak gęsto umieszczone wiązary, płyta OSB na podłodze i nie ma możliwości, żeby cokolwiek stało się, gdy zrobisz na górze łazienkę... oczywiście z brodzikiem, nie wanną... W razie wątpliwości dasz jeszcze jedną grubą płytę OSB w miejscy, gdzie ma być łazienka... Można pomyśleć - teraz w trakcie budowy, jeśli już wiesz, że to JEST TWÓJ domek - dodać (dokupić i dowieźć, dogadać się z deweloperem, dogadać się z kierownikiem budowy) ze trzy, cztery belki orientacyjnie w miejscu, w którym ma powstać ewentualna łazienka (najpewniej nad łazienką zaprojektowaną na parterze - ze względu na łatwiejsze późniejsze podpięcię wody i kanalizacji)... choć myślę, że to nadmiar ostrożności... Jaka jest odległość pomiędzy wiązarami? oceniam na 90 cm d0 1 metra...
 15. 1 point
  Problem z nagrzewnicą gazową jest taki, że przy spalaniu gazu wprowadzamy do powietrza w pomieszczeniu sporą ilość pary wodnej. W efekcie akurat wysychaniu niezbyt sprzyja taki sposób ogrzewania.
 16. 1 point
  Krótki artykuł o tym, jak pielęgnować jastrychy i masy samopoziomujące. https://www.pl.weber/blog/podlogi-i-posadzki/pielegnacja-jastrychu-betonowego-w-trakcie-upalow Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe i jastrychy, to zachęcamy do zapoznania się z kompendium wiedzy na ten temat: https://www.pl.weber/ogrzewanie-podlogowe-kompendium-wiedzy Zapraszamy do kontaktu!
 17. 1 point
  Informacyjnie tylko napiszę, że zrezygnowałem z pomysłu wylewania wylewki wyrównującej. Zadecydował ten argument: , za który dziękuję Aktualnie jestem na etapie takim, że ściany stoją na tym, co było na zdjęciach z pierwszego posta
 18. 1 point
  Osobiście nie podoba mi się ta "ścianka kolankowa" z paździocha. Możliwe, ze to maskownica przed wstawieniem jakiejś konstrukcji z naświetlami, ale skoro pytasz, to mówię. Jak to jest zrobione w domku z prawej strony? Wywinięcie folii kubełkowej też mnie razi. Ten daszek jest podparty - rozumiem, że będą słupy. Jeżeli to wspornik to podparcia by nie było. Ściany widzę z SOLBETU (na opakowaniu było napisane na jednej z palet. Dojdzie jeszcze ocieplenie, okna i zacznie to wyglądać. Zauważyłem, że odprowadzenie wody z dachu jest tylko z jednej strony. To celowe rozumiem? Nie wiem, czym jest wykończony komin. Zwróciłem tez uwagę na podbitkę przy ścianie szczytowej. Brak drabinek przeciwśnieżnych, ławy kominiarskiej i żadnego okna ani wyłazu dachowego nie widzę. Tyle z obserwacji na szybko.
 19. 1 point
  Czyli 'splynol' uniflot na dół u dlatego widać bułę. Ciężko jest go szlifować jak będzie odpowiednio twardy tak jak u cb. Maszyna czy ręką zbiera gładź a nie uniflot. Moim zdaniem robiąc takie rzeczy na bieżąco. Po pierwsze najpierw uzupełniamy dziury po fazowanie płyt, później dajemy flizeline i jeszcze raz uniflot (sprawny wykonawcą zrobi to na raz tak jak ja - ja robię na vario) później ew na łączenia gładź, a jak na bogato to gładź po całości. Po drugie bez taśmy jakiejkolwiek czy flizelina czy tuff tape to niestety pęknie. Moja porada jest taka zdrap to do płyty. Daj vario plus flizelina i na to gładź albo na łączenia albo jak wyżej na całość. I szlif. Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 20. 1 point
  Widzę, że zaczynasz kombinować... Pisałem już: Nie musisz modyfikować kratki - wystarczy że przyłożysz do kratki kawałek "rury" z lekkim spadkiem w stronę kuchni i ewentualnie doszczelnisz/przykleisz ją do kratki... a przy froncie - zrobisz otwór i z zewnątrz wstawisz jakąś dekoracyjną kratkę... Ta "rura" to https://allegro.pl/oferta/kanal-wentylacyjny-plaski-d-p-110x55-1mb-dospel-6800730151?reco_id=cd57bd68-0e1a-11eb-83fd-b02628c81940&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 Do tego są odpowiednie kształtki: kolana, złączki... Nie zajmie Ci to wiele miejsca, a zdolny wykonawca mebli z powodzeniem da sobie radę w przeprowadzeniu "rury" do kratki... i - chyba - będzie wiedział, że pomimo tego, ze powietrze bedzie wydmuchiwane z okapu, zrobi spadek kilkuprocentowy w stronę okapu (czyli "w górę" do kratki wentylacyjnej) Tak jak wymyśliłeś z przebiciem do kanału łazienkowego, to wszystko co będziesz wydmuchiwał z okapu, znajdzie się w łazience, nawet jak wstawisz "kierownicę", która skieruje strumień w górę kanału łazienkowego...
 21. 1 point
  Tak napisałem. A to jest moja maszynka - znalazłem aktualia: dalej 700zł a tu troche lepsza z tej samej firmy - widać się rozwijają:
 22. 1 point
  Niby nadaje się do przenoszenia płytek, jednak jak kolega Joks napisał, Rubi produkuje DEDYKOWANE do tego typu zastosowań uchwyty.
 23. 1 point
  Pełno tego https://allegro.pl/oferta/tunel-regulowany-na-mur-20-30-cm-szybko-6612371690 https://allegro.pl/oferta/tunel-regulowany-na-mur-8-20-cm-szybko-7706142851 https://allegro.pl/oferta/tunel-regulowany-na-mur-30-34-cm-szybko-6595528757 2 strony https://allegro.pl/listing?string=tunel regulowany&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-hou-1-2-0717 Kolory do wyboru.
 24. 1 point
  W okolicy stoją już jakieś budynki? i jest no to brać! Działka ma 24x40,4 m, te 3 m strefy ochronnej ewentualnie wejdzie w cztero-metrowy odstęp budynku od granicy działki i chyba będzie OK!
 25. 1 point
  Gładź jest do gładzenia... Daj narożniki i goldbandem zaklej...
 26. 1 point
  Aaaaa... sufit opada... Z rób łamane prawe, odchylane w stronę do tego pomieszczenia z TV - przecież nie za często ich będziesz używać... nie powinny przeszkadzać...
 27. 1 point
  Zmniejszysz powierzchnię użytkową o kilka procent. Za obrys wyjść nie możesz. Natomiast grubość powiększona wyjdzie na plus.
 28. 1 point
  Noto jak nie oslonowa, a nośna - to bym podzielał zdanie, żeby zastosować bloczki mocne, zarazem akumulujące cieplo (nie pustaki) - a izolacyjność cieplną zapewnić przez odpowiednią warstwę styropianu.
 29. 1 point
  po co kierbud do tego? tu moim zdaniem wystarczę ja, tylko ja (znaczy się tu - inwestor)
 30. 1 point
  Moda czyli trednd 2020. Tak na poczatku żartowałem, ale na dobrą sprawę grafitowy dach wygląda atrakcyjnie z dowolnym kolorem elewacji. Wiadomo, że z kolorem elewacji tez nie zapędzimy się w jaskrawe barwy, a raczej będziemy krążyć wokół bezpiecznych kolorów. Szary, piaskowy, ceglany, jasny żółty etc.
 31. 1 point
  Generalnie chodzi o współczynnik U dla przegrody zgodnie z WT2021. Skoro projektant dał wybór, te dwa rozwiązania spełniają warunki. Dochodzimy tu jednak do pewnej magicznego przypadku, w którym grubość izolacji jest równa, a niedługo przekroczy grubość warstwy nośnej. Na studiach mnie uczono, że to już najwyższa pora na zastanowienia i szukanie cieplejszych materiałów :).
 32. 1 point
  Kurcze ... szkoda byłoby mi tego miejsca. Być może teraz nie doceniasz, bo wydaje Ci się, że masz wystarczająco miejsca do przechowywania. Im dłużej mieszkasz, tym więcej zbiera się „przydasi" Jeśli nie całkowicie zabudowane schowki, to może zabudowa meblami na wymiar, mini garderoba, lub schowki powstałe z zabudowy z płyt g-k. Poniżej kilka inspiracji
 33. 1 point
  Słusznie! I pewnie nikt tego nie zauważy... konieczne będzie pewnie przeniesienie grzejnika, który znajdzie się w świetle tych drzwi...
 34. 1 point
  Dla zainteresowanych podsyłam link do parametrów technicznych na stronie producenta. Wyręczyłem Eksperta, ale zapewniam, że to z czystej uprzejmości https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php
 35. 1 point
  Może coś dobierzesz z oferty Fakro? https://www.fakro.pl/akcesoria-dachowe/wylazy/
 36. 1 point
  biez za 300, z opisu wynika, że nic nie pomoże tylko po co w ogóle kupować
 37. 1 point
  Jeśli wolno zapytać. Dlaczego uważasz że to "błąd podstawowy" Mój kominek ma właśnie taką obudowę. Płyty G-K dedykowane do zabudowy kominka. Płyty w wełny przeznaczone podobnie. Wszystko od wielu lat hula sprawnie i prawidłowo. Możesz zdradzić na czym polega ten podstawowy błąd i jakoś uzasadnić swój wpis?
 38. 1 point
  300 st C to max chyba że pożar w kotle - silikon wt wystarczy.
 39. 1 point
  Huśtawka drewniana z bali - montaż https://youtu.be/QBavvGRcCX8
 40. 1 point
  Tak wiedział co miał robić bo pokazaliśmy mu zdjęcia co chcemy mieć i pytaliśmy czy potrafi to zrobić.Spojrzal na zdjęcia powiedział że da radę,sam wybrał materiał na którym pracował.1 2 zdjęcie jest to co zrobił a 3 jest poprawione przez fachowca który zna się na rzeczy. Firma która przyszła naprawić niefortunną ścianę powiedziała że w ogóle wzór nie jest ten.On zrobił wzór trawertynu nie betonu no i do tego te plamy....
 41. 1 point
  Tylko jest problem, krokwie mają szerokość 160-200mm, a wełny trzeba wsadzić do grubości przynajmniej 300mm, czyli stelaż zamontować na wieszakach.
 42. 1 point
 43. 1 point
  Daga po co miotacz ognia, można mieć wąsaty i pazurzasty serwis w postaci kotki, bo koty raczej leniwe są i myślą tylko o spaniu i bzykaniu.
 44. 1 point
  Bardzo dziękuję za odzew na mojego posta i poradę. Pytanie do kolegi Profesjonalista_1 - w starym tynku skułem to co było luźne, to co zostało trzyma się dobrze. Czy mimo to muszę koniecznie skuwać resztę w 100%? Czy mogę zostawić jak jest, zagruntować, zabezpieczyć legary i uzupełnić dziury zaprawą naprawczą aby uzyskać mniej więcej płaszczyznę, następnie wtopić siatkę po całości, wyrównać klejem i pomalować? Rozważałem też wyrównanie powierzchni płytami Ultrament ale to się kompletnie nie kalkuluje gdy płyta 120x60cm kosztuje ok 55zł Do kolegi Profesjonalista_2 - dziękuję za doradzenie webrep KB duo - szukałem produktu którym można zabezpieczyć elementy metalowe konstrukcji przed korozją. Pozdrawiam, Piotr
 45. 1 point
  Jak tylko zacznę pracę to założę blog
 46. 1 point
  Pod warunkiem odpowiedno gęstego podparcia podkładkami
 47. 1 point
  To zależy na czym są oparte. Przy pełnym podłożu (np. betonie) wystarczą , ale na belkach zależy od ich szerokości rozstawienia i przewidywanego obciążenia.
 48. 1 point
  Myślę, ze tematem grzybów warto się zająć na samym początku, przeprowadzić porządną dezynfekcję i ozonowanie, by pozbyć się grzybów i innych mikroorganizmów, które są niebezpieczne dla naszego organizmu. Jak robić remont to porządnie, żeby nie marnować czasu i pieniędzy na ponowne poprawki
 49. 1 point
  Nic nie kumam, napisz coś więcej albo rysunek, zdjęcie itd. Izolacji musi "wejść" przynajmniej 30cm.
 50. 1 point
  Na etapie projektowania obliczasz wydajność cieplną grzejnika podłogowego i dobierasz długość pętli. Obliczasz też strumień przepływu, czyli jak szybko woda ma płynąć w danej pętli. Po uruchomieniu instalacji, na rozdzielaczu ustawiasz obliczony strumień przepływu - służy do tego rotametr. Dzięki temu dysponując jednym centralnym strumieniem, masz możliwość osiągnąć różne temperatury w różnych pomieszczeniach.
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...