Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 17.04.2022

 1. Dokładnie. Jeśli nawet bym się zdecydował na jedno pomieszczenie, to zamontowałbym jednostkę na ścianie największego pokoju dziennego czyli tam, gdzie prawdopodobnie będę najcześciej przebywał.
  1 point
 2. 2 splity w kazdym pokoju. nie widzę innej opcji. Multisplita robi się chyba tylko przy 5+ więcej punków. Jak dasz 1 mocną jednostkę w przedpokoju, to tam będzie za zimno, ten chłód może się nie rozejść tak jak byś sobie życzył.
  1 point
 3. Proszę zerknąć, tu była dyskusja na podobny temat:
  1 point
 4. Płytę g/k zawsze przykręcałem do stelaża, ale były to stelaże dostawiane i mocowane do ściany i podłogi... Nie zdarzyło mi się robić takich wnęk... U Ciebie najwyraźniej wykonawca cofnął stelaż o grubość płyty, po to, żeby po przykręceniu płyty, powstała jedna płaszczyzna pod przyklejane płytki glazury... Nie miał chyba zamiaru "równania" całej ściany dodatkową płytą...
  1 point
 5. Zbrojenie może być nawet z dwóch prętów zatopionych w dolnej strefie ławy, bez strzemion, trzeba tylko pilnować żeby się nie przesunęły w trakcie zalewania. Możesz też zastosować strzemiona kwadratowe czy trójkątne, wtedy dwa pręty w belce trójkątnej powinny być ułożone w dolnej strefie ławy fundamentowej. Ważniejsze jest zagłębienie fundamentu poniżej strefy przemarzania.
  1 point
 6. Poza tym beton raczej wzmacnia hałas... jest zerowym izolatorem akustycznym...
  1 point
 7. Betonowanie lepiej odpuścić. Jak coś się rozszczelni to będzie dramat z naprawą. Akustycznie zaś efekt byłby marny. Prawdopodobnie drgania z rur jeszcze bardziej przenosiłyby się na ścianę, bo powstałoby sztywne połączenie pomiędzy ścianą i rurami. Trzeba wcisnąć izolację z elastycznych płyt (np. spieniony kauczuk) na ścianę za stelażem i dać izolację akustyczną na rury. Chociaż cudów bym się tu nie spodziewał. Zasadniczy problem to te zaledwie 5 cm ściany, które pozostało za stelażem.
  1 point
 8. Jo osobiście odpuściłbym to betonowanie, natomiast - tak jak już pisałem - opatuliłbym dedykowaną otuliną gąbkową na grubo... W razie jakiejkolwiek awarii, czy przeróbki miałbyś dużo kucia...
  1 point
 9. Styropian generalnie nie jest dobrym izolatorem akustycznym... Ten błysk to chyba niezły pomysł...
  1 point
 10. To w sumie był taki sobie pomysł... zaoszczędzili ciut miejsca Tej płyty izolacyjnej - tak na dobrą sprawę - nie ma gdzie umieścić ... jeśli w planie było umocowanie jej pod obudową z płyty g/k od strony łazienki - to szkoda kasy i roboty - TO NIC NIE DA sąsiedniemu pomieszczeniu... Jeśli miałaby ona odizolować od sąsiadującego pomieszczenia, to musi znaleźć się głęboko we wnęce, za stelażem... Stelaż musi być przymocowany przy użyciu podkładek elastycznych przy śrubach/wkrętach mocujących... Rury - i kanalizacyjne, i doprowadzające wodę - w jak najgrubszej, gąbczas
  1 point
 11. O wydanie decyzji o warunkach zabudowy występuje się tylko jeżeli dla danej działki nie ma MPZP. Ponadto wydane decyzje o warunkach zabudowy tracą moc z chwilą wejścia w życie MPZP. Poziom szczegółowości MPZP lub decyzji o warunkach zabudowy bywa bardzo różny. To czy pozostawić swobodę w ramach ogólnych przepisów prawa, czy wprowadzać ograniczenia to już w dużej mierze decyzja lokalnych władz przyjmujących MPZP. Chociaż i one nie mają tu zupełnej swobody.
  1 point
 12. MPZP zawiera podstawowe wymagania co do rodzaju zabudowy i użytkowania, i po przeczytaniu całego tekstu sprawa się wyjaśni np. co do wymaganej lokalizacji budynku czy kształtu dachu.
  1 point
 13. 1 point
 14. 1 point
 15. Najlepiej jakby to obejrzał konstruktor i doprojektował wzmocnienia ścianek kolankowych oraz montaż kotwienia wieńców. Brak jest słupków żelbetowych , tak wygląda dorabianie. Brak jest również wieńców pod murłatami, orasz izolacji z papy. W słupkach, wieńcu powinny być zatopione kotwy do murłat. Robi się jeszcze coś takiego.
  1 point
 16. Ubezpieczyć. Ten dach jeszcze w dodatku lekki, pod blachą, jak przyjdzie odpowiedni wiatr to zabierze Kotwić do stropu, jak są tregle to do nich, jak lany strop to na wylot, albo kotwa chemiczna. Tam są za mocno podcięte krokwie! Ciekawe jakie jeszcze błędy zrobił wykonawca.
  1 point
 17. Spróbuj jej piwo postawić.
  0 points
 18. Powiedz im, żeby się przerzucili na podłogi. Chciałbym mieć taką, której nie trzeba zamiatać.
  0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...