Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Aktywni na Forum


Posty wysoko ocenione

Pokazuje posty z najwyższą reputacją od 19.10.2018

 1. 4 points
  Zaglądaj, pisz jak najczęściej. Forum potrzebuje normalnych użytkowników. Inaczej zginie marnie.
 2. 4 points
 3. 3 points
  Oczywiście można, można też zaorać tylko jak pisałem wyżej wzruszysz już dobrze ubitą i ustabilizowaną warstwę ziemi. Abyś mnie lepiej zrozumiała to teraz na to ściernisko wjedziesz autem i wyjedziesz a spróbuj wjechać autem na pole zaorane czy po potraktowaniu pola pługofrezarką.
 4. 3 points
  Jak jesteś stary - to myśl. Wyciągajac wnioski z historii też. A ona jest taka: 1. Gierek wziął 30 mld$ pożyczek, z czego budowal drogi, energetykę, osiedla mieszkaniowe itd. to trwało 10lat. 2. Teraz mamy 300 mld $ długów. Zostały wzięte po przemianach, po okresie PRL, czyli w okrsie III RP. Nie wiem na co poszły, ale jest tego 300 mld $, a podobno wszystko nowe powstało za pieniądze UE. 3. Większość majątku narodowego przejęli obcy z Zachodu. Przejęli, bo przecież nie kupili. Bardziej podobne to do czyszczeni kamienic, niż do zwykłego procesu kupna -sprzedaży. 4. Właśnie dlatego huty nie ma, bo albo była przejęta za półdarmo, albo tak jak zakłady produkujące turbiny okrętowe, zostały kupione przez Anglików za półdarmo i zamknięte, żeby uwalić konkurencję dla ich przemysłłu. Z tego powodu zostały zamknięte stocznie - dla interesu niemieckich stoczni. Huta im Lenina (teraz Sędzimira) (jak i reszta hut) jest własnością Hindusa, który żąda od Państwa dotacji (znaczy nazywa się to lepszymi warunkami gospodarczymi, czy podatkowymi), bo inaczej wygasi wielki piec - a i tak produkuje teraz małą część tego co dawniej - ale widać stal nie potrzebna przy naszym rozwoju gopodarczym. No to protestuj teraz, że z twych pieniędzy będzie dotowana obca huta, bo przecież nie "polska narodowa". 5. 500+ to tylko odrobina tego, co Polacy powinni mieć, z tej gospodarki, która powinna być po prawie 30 latach "nowej" Polski, a PiS rządził w tym okresie tylko ok 5lat, z czego dwa lata to szarpanie było nie rządzenie. Co nie znaczy że jst niewiniątkiem. Więc zachowaj proporcję. I dlatego nie zazdroszzę 500 + mimo że nie mam dzieci. I nie będę zadrościł pieniążków niepełnosprawnym i chorym - mimo że jestem miarę zdrowy - ba, i właśnie również dlatego. Na razie mam to szczęście, choc nie wiadomo jak długo.... Natomiast wk... mnie dorobkiewicze, karierowicze, ci, którzy się urządzili, lub przejęli to, co Naród (nie Partia) budował w PRL - a nie zapracowali na to pracą fizyczną lub umysłową - ale dzięki układom, koteriom, partiom i in tzw. elitom oraz chorym uwarunkowaniom w naszej rzeczywistości., która po "rewolucji" od razu zaczęła gnić. Dziwne, że martwi cię 500+ - - ale nic nie mówisz o iuś tam 500 minus, jakie każdy przęcietny Polak stracił na tzw "transformacji" i in. szemranych reformach i takimż prawodawstwie (patrz np. Vat) - a z których w dużej mierze składa sie te 300 mld $ długów. Chyba że tu wyliczysz , na co to poszło ... te 300 mld $ albo inaczej bilion zł polskich w ciągu 30 lat, bo ja ich nie odczułem a 500 + to dopiero najwyzej jakieś 40 mld i to z bieżących dochodów Państwa (oczywiście z twojej kieszeni też - jeśli nie masz dzieci ani wnuków)....
 5. 3 points
  Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą. Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.
 6. 2 points
  W pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien wynosić 1:8. Oba pokoje spełniają ten warunek z zapasem. Z oknami dachowymi będzie jaśniej, ale przy takiej ekspozycji latem także dużo cieplej. Do poczytania: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/17-wybieramy-okna-dachowe-jakie-rodzaje-sa-dostepne-na-rynku
 7. 2 points
  Uważaj z tym, bo okna dachowe w lecie dają duuużo ciepła. Ja bym pozostał przy balkonowych, tym bardziej jeśli są z kierunku południowy wschód.
 8. 2 points
  Tak patrzę, i czytam, i chylę czoło. Zwykły temat potraficie przekształcić w szarpaninę, obrzucać się wyzwiskami, próbujecie za wszelką cenę narzucić innym swoją opinię. Innymi słowy spierd*****ście prostą dyskusję. O opłacalności pewnego przedsięwzięcia. Mistrzostwo.
 9. 2 points
 10. 2 points
  O tym że jest to najprawdopodobniej kilka komór tworzących w efekcie oczyszczalnię przydomową pisałem w poniedziałek rano. Jak dokładnie funkcjonował ten układ - na ile zachodziła tam fermentacja beztlenowa, na ile tlenowa nie sposób powiedzieć nie znając szczegółów budowy i tego jak duży i regularny był tam dopływ ścieków. Z opisu wnioskowałem jednak, że od kilku lat nie było to eksploatowane. Co do założeń jak taka oczyszczalnia miała funkcjonować polecam stare opracowanie "Wiejskie oczyszczalnie ścieków", autorzy Z. Heidrich, J. Tabernacki, M Sikorski. Wydane w Warszawie w 1984r. Można kupić za dosłownie kilka złotych. Część informacji nie jest już aktualna, ale większość pozostaje użyteczna. Ewentualnie też "Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków", J. Łomotowski, A. Szpindor, Warszawa 2002 r.
 11. 2 points
  Odwalili po prostu fuszerę z ta rurą. Niech poprawiają, łaski nie robią. Umieją pieniążki brać to niech naucza sie tez poprawiać po sobie fuszerki. Strop jest na tyle gruby, że rura zmieści się bez problemu, tym bardziej że jest to mieszkanie i układ pomieszczeń jest powtarzalny.
 12. 2 points
  Nie rozumiem w ogóle tego pytania, naprawdę i pisze to bez zgryźliwości. MASZ POMPĘ OD 10 DNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i pytasz jak rozwiązać problem? kolego masz gwarancję, dzwoń po serwisanta i niech to naprawia, ustawia. Porady z forum na tym etapie sobie odpuść. To jest jedyna słuszna porada jaką Ci udzieliłem.
 13. 2 points
  Tak. Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas na rozsądek. Bo ułatwianie sobie pracy i czynienie jej lżejszą tylko po to, żeby po pracy gnać co prędzej na siłownię żeby się zmęczyć, to brak krytycyzmu i rozsądku, a nie nowoczesność. Nikt nie wspomniał tu jeszcze o najważniejszym. Wszystkie "inteligentne domy" i ich systemy zarządzania dają się zhakować. Nie pomogą wtedy wspomniane przez Ciebie UPS-y oraz wszelkie inne badziewie. Na razie hakerzy niezbyt się tym zajmują, bo i domów z takimi instalacjami jest niewiele. Królują więc pomyłki oprogramowania, przez które inteligentna lodówka zamówiła pewnemu redaktorowi dostawę trzech ton masła po tym, jak wyjmował kostkę by posmarować kanapkę na śniadanie. Gorzej będzie, jak złodzieje zamiast łomem drzeć zamki, przejmą nad nimi kontrolę za pomocą krótkiego programu. I nie łudźmy się, niewielu z nas zarabia tyle, by zakupić zabezpieczenie takie jakie mają banki. Bo nie jesteśmy bankami. Więc zhakowanie domu będzie o wiele prostsze niż przejęcie cudzego konta. Dlatego tzw. inteligentny dom to namawianie przypominające mi pokemony. Wszystkim przedszkolakom były potrzebne, bez pokemonów życie w przedszkolu nie istniało, ale już tak nie jest i na pytanie po jaką cholerę ludzkości było to potrzebne, do dziś nikt nie odpowiedział.
 14. 2 points
 15. 2 points
  Przypatruję się , przypatruję , nic mnie tak w jedzeniu nie odstręcza jak włos .... Moje koty po blatach nie łażą bo wiedzą że nie można . Dowodem jest to że nawet pod nieobecność zostawialiśmy coś na stole dobrego i było nie ruszane . Jak wychowaliśmy koty to już nasza sprawa ... Nie twierdzę że mam w domu sterylnie do tego stopnia aby w salonie przeprowadzać operację na otwartym sercu ale do syfu wieeeeleeee brakuje . W domu jest nas cztery osoby , ja , dwóch trutni płci męskiej i moja połowica , i każdy wie czego ma pilnować aby było tak żeby dało się normalnie żyć a nie łazić po kostki w sierści czy czymś innym .Kwestia chęci ...i wychowania . Tylko ......nie mam kafli na wysoki połysk bo wiem jakie są w utrzymaniu . Zbyt wiele ich położyłem żeby takich rzeczy nie wiedzieć . Autorka wątku gdzie miała głowę ?? ciężko było zasięgnąć języka u znajomych czy po innych forach ? chociażby tu ? Te kafle to były położone w pół godziny od pomysłu kupna właśnie takich?Nikomu się nie chwaliła - oooo patrzaj Gośka , Zośka Baśka jakie kafle se fundłam ??i nikt jej z głowy tego nie wybił?? Skoro się zdecydowała to niech teraz nie beczy ...wiele razy widziałem jak chłop w sklepie spuszczał głowę i mówił - dobrze kochanie , o takich marzyłaś to takie kupimy ......Po pół roku od położenia telefon do mnie czy mam czas żeby kafle jednak zmienić bo te już się nie podobają I niestety , jedynie wymiana na nowe albo odkurzacz , mop i sciera i rękawy zakasane... Albo dywanem je zakryć....
 16. 2 points
  NIE NIE NIE Nie znam się na tyle żeby autorytatywnie stwierdzić ale na moje perskie oko da się. Ale powiem Ci szczerze i po przyjacielsku że średnio podobają mi się
 17. 2 points
  Kolejne śmiertelne zagrożenie. Kolejna kasa... Dla monitorujących, dla walczących, dla współwalczących (banków, bo to przecież kosztuje i trzeba to finansować). Co następne? Glifosat w pieczywie i tłuszczach? Aluminium w żarciu i lekach? Chyba nie... za pięknie by było. Adam M.
 18. 2 points
  Tak jest! Tylko w łazience, WC, w kuchni - tam gdzie planujesz płytki - ja osobiście radziłbym Ci dać tynk tradycyjny!
 19. 2 points
  Strop to element konstrukcyjny domu, dlatego jego parametry i sposób wykonania to zadanie dla konstruktora. Opieranie się na wiedzy z forum internetowego w tak ważnej kwestii jest poważnym błędem.
 20. 1 point
  W zasadzie nie można ale bywają odstępstwa, wszystko zależy czy jest MPZP i co mówi na temat takiej zabudowy, jeżeli nie ma MPZP i wystąpisz o WZ to istnieje prawdopodobieństwo że dostaniesz zgodę, ale jedna ściana domu musiałaby stać na granicy.
 21. 1 point
  Co do komina - to wkład powietrzno-spalinowy (dwuścienny) ale można to rozwiązać inaczej wyprowadzając np, kanał powietrzny przez ścianę . Zasobnik czy przepływowy - to zależy od wielu czynników, a w tym przypadku to głównie problem przeróbki instalacji pod centralną cwu.
 22. 1 point
  Niestety, masz rację. I jak się tego nie zrobi na etapie budowy, to potem tak schodzi, schodzi, schodzi...
 23. 1 point
  Zenek, z tego co wiem na ten temat, to jak ktoś (gmina,miasto) nie występuje o dotacje, to ich nie dostaje Albo wnioski są na tak słabym poziomie merytorycznym, że są odrzucane...i stad są duże obszary, gdzie praktycznie ich nie ma. I ja nie widzę przypadkowości, prędzej nieudolność składających wnioski...
 24. 1 point
  Najprościej jak można - załapujesz się na "bezodległościową odległość" od linii/konturu lasu.
 25. 1 point
  Ja bym się jednak lekko zastanowił dlaczego ktoś pozbywa się zamortyzowanych paneli. Polecam zaglądnięcie na tę stronę https://pvmonitor.pl Albo tu: https://pvmonitor.com.pl
 26. 1 point
  Są bo są ale po co zaprzęgać do tego wiarę.I twierdzić że to cuda z nieba płynące. Tak jak piszesz lekarze zaświadczają że co któryś przypadek wyzdrowienia jest niewytłumaczalny.Nawet czytałem przed laty jak to mniej więcej wygląda statystycznie w różnych chorobach.Ale to uzdrowienie wychodzi z nas,organizm sam sobie radzi z chorobą w przekonaniu wszystkich śmiertelną.
 27. 1 point
  Taka przebudowa wymaga zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót budowlanych (w starostwie) a do tego potrzebny będzie przynajmniej uproszczony projekt, a kluczowe dla konstrukcji elementy powinien opracować konstruktor budowlany.
 28. 1 point
  Masz na myśli tapetę taka która potem sie maluje czy ze wzorem? Nie widzę potrzeby aby równać podłoże gładzią, ważne jest aby ściana była równa, nie miała dziur i ubytków. Jeżeli będziesz chciał położyć gładź to wystarczy ścianę tylko umyć, nie widzę potrzeby szlifować czy gruntować. Ja bym położył tapetę na takiej ścianie jak jest teraz. Gruntując ścianę pomalowaną farbą lateksową nic nie da, grunt spłynie jak woda po szkle.
 29. 1 point
  Te "rurki" fi 160mm w jakim celu? Przepusty? Chcesz dawać anemostaty 150mm? Policzył to ktoś? Kanały wentylacyjne będziesz prowadził w wylewce? Zacznij od dokładnego policzenia ile m3 nawiewów i wywiewów potrzebujesz. Z pomieszczeń brudnych wywiewy kuchnia licz 50-70 m3/h , 50 m3/h z łazienki, 30 m3/h z WC, 15m3/h z pomocniczego pomieszczenia bez okna (garderoba) Nawiewy licz pokoje 30m3/h, sypialnie 20m3/h dla 1 osoby Potem podlicz, zrób bilans - ile masz wywiać i ile nawiać. Zobacz czego jest więcej, gdzie ewentualnie dołożyć i czego żeby było zrównoważone. Dobierz średnice przewodów (kanałów) W salonie masz zaznaczony na planie wywiew, powinien być nawiew. Nie możesz łączyć wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, pamiętaj o tym. Czyli kotłownia i garaż muszą być odcięte szczelnie. To tyle z grubsza.
 30. 1 point
  Szczelina rozumiana jako dosłownie rysa może wystąpić, ale nie takie coś jak na zdjęciu. Tu widać że cała rama chyba chodzi, swoją drogą aż dziwne jak im udało się to aż tak spaprać.
 31. 1 point
  Co Ty człowieku tu bełkoczesz? Widziałeś w ogóle taką listwę na oczy? Raczkujące dziecko weźmie śrubokręt i wymieni bezpiecznik w listwie? Przez takich głupiomądrych przedrzeźniaczy odechciewa się pytać ludzi o cokolwiek na forach.
 32. 1 point
  Napiszę tak. Naruszasz takim pisaniem moją, niewątpliwie trwałą i nieudawaną, sympatię wobec Ciebie. Ps. Podaj przepis który tak stanowi o tych nieprzeźroczystych - no może dodaj do tego gdzie piszą, że ppoż dotyczy nieprzeźroczystych okien. Jest do granicy - wyznaczają to ukośniki od / do /
 33. 1 point
  To dobrze, że zapytałam. Mam nadzieję, że to cudo jest bez trudu do kupienia tam, gdzie bywam najczęściej. W plotkarni mówiliśmy o ptaszkach. Miałam nalot sikorek. Na zdjęciu nie widać wszystkich, było ich sporo, około 20 sztuk. Uwijały się jak wiewiórki . Na kolejnym zdjęciu zagadka. Widzicie, kto ostatnio był w okolicy?
 34. 1 point
  po to się rozpisałem byś zrozumiał gdzie jest problem . Wolałbym nie osuszać twojego budynku , jak już to zabezpieczyć go zawczasu czyli wykonać hydroizolację Tu decyzja należy do kierownika Nad gruntem położyłbym folię taką grubą zbrojoną włóknem - specjalnie dedykowaną pod ściany i niespecjalnie bym się z tym certolił . "Schody" zaczynają się wraz z podnoszeniem gruntu
 35. 1 point
  Dopiero by była wrzawa, gdyby Tusk się odważył coś zawetować! Argument niby podpis pod zdjęciem Stalina z dzieckiem. "A mógł zabić..." Słusznie. Dlatego głosuj za wydzieleniem się od Europy. Oni nie nasi, oni oszuści, to my jesteśmy solą tego kontynentu! Będziemy żreć trawę, ale honor nam nie pozwoli! Zrównamy Polskę z ziemią, ale nie damy sobie narzucać europejskich rozwiązań! Żal mi Ciebie. Naprawdę. Piernik powstaje również z tego, co wiatrak miele. Trzeba wiedzieć i widzieć nieco więcej niż koniec własnego nosa. Papierosy są tak samo jak drewno. Spalając oddajesz do atmosfery tylko to, co wczoraj zostało związane. Bilans zerowy.
 36. 1 point
  A to niby czemu? ktoś z ekologów upadł chyba na odkryty mózg. Bo tak naprawdę, spalanie węgla, ropy, czy innych kopalin, to jest oddawanie atmosferze tego CO2, który przed milionami lat został związany pod postacią węglowodorów. I świat, czyli ziemia wraz z otoczeniem, do tego przywykły. Że tego nie ma. A my to uwalniamy teraz i to jest ból. Natomiast drzewo? Absorbowało CO2 przez kilka (chrust czyli gałązki), lub kilkadziesiąt ostatnich lat, więc gdy jest spalane, to oddaje tylko ten CO2, który wcześniej z naszej atmosfery pobrało! Bilans więc jest zerowy i niech mi nikt nie pieprzy, ze spalanie drewna (albo liści) jest nieekologiczne. A to że talibowie ekologiczni twierdzą inaczej.... mam ich w rzyci! Niech się nauczą myśleć.
 37. 1 point
  Ja ci podam na przykladzie okien. Okna do mojego domu bedą kosztować z montażem 10tys. (parterówka 110m2, 8 okien pow. 21m2, brak suwanek, część fixów, brak rolet, kolor jednostronny,) ale do podobnego domu okna mogą wyjść 50tys, wystarczy trochę wieksza powierzchnia okien ,ze dwie suwanki, cieply montaż, ciepłe parapety, rolety sterowane elektrycznie, kolor obustronny. Podawanie samej powierzchni nic nie mówi, bo ludzie mają bardzo różne oczekiwania, potrzeby. Na samych oknach różnica moze wynieść 40tys.
 38. 1 point
  Bo z reguły to kupujący za nabyty towar płaci - kupuje, to płaci. Adaś,znamy się w zasadzie od Wielkiego Wybuchu Znam Twój punkt widzenia. Proszę powróć z matrixsa kwantowego do zasad fizyki klasycznej - także w życiu.
 39. 1 point
  Może Administracja wyciągnie odpowiednie wnioski...
 40. 1 point
  Oczywiście jest to błąd wykonawcy! Czy były jakieś pęknięcia pierwszej, podstawowej wylewki? Jak ggruntowana była ta wylewka? Dlaczego ta samopoziomująca warstwa ma aż 14 mm? musiała nieźle kosztować...
 41. 1 point
  Zapomniałeś o podnoszeniu cylindra o 2mm. Dostawał takich obrotów, że łożyska długo nie wytrzymywały. Mój latał 80-90 Pół osiedla mi zazdrościło! Druga połowa rozbierała, poprawiała, składała... testowała... Przerobił kocioł tak, że poprawił skuteczność jego działania. Adam M.
 42. 1 point
  Ja myślę że w normalnych warunkach to jednak po wymianie palnika na mniejszy, moc kotła się zmniejszy i co do tego to chyba się nie dogadamy. A w tych warunkach jakie stworzył Animus to sprawność wzrosła i o to chodzi a nie o moc znamionową i jeszcze o to żeby nie dymiło.
 43. 1 point
  Bo, wyłożenie komory spalania szamotem, zmniejsza palenisko, a tym samym moc kotła. Bo, wyłożenie komory spalania szamotem, poprawia spalanie ekologiczne, bo szamot izoluje elementy kotła wychładzające spalanie, takich jak ruszt wodny i płaszcz wodny - kocioł powinien też być izolowany termicznie od zewnątrz. I takie kotły istniały i istnieją istnieją w obrocie - choćby: https://sprzedajemy.pl/kotly-krzaczek-klasa-5-ekogroszek-zakopane-2-a1d299-nr49867917 O roli wielkości wymiennika - nie piszę, bo to wiadome od starożytności. Widać dym ?
 44. 1 point
  Nigdy nie twierdziłem że elektrownia nie szkodzi. Proszę o jakieś wytłumaczenie, dlaczego latem, gdy u normalnych ludzi nie leci dym z kominów (bo trochę jest tych jednak leci), to normy nie są przekraczane, a jak trochę zimy przyjdzie, to normy są przekroczone i to tak, że 1000% nie jest niczym nadzwyczajnym, bo zeszłej zimy było bodajże 3000% Skoro kwestionujesz raport, w którym przywołuje się przyczyną smogu w 52% jest niska emisja, to wklej linka do takiego, w której będą inne dane. Pisałem wyżej, że te 52% to mało, bo czytałem raporty w których było dużo więcej. No ale możesz się wykazać... Każdy widzi to co mu pasuje - ja raczej widzę to co mi nie pasuje WIDZĘ TO POWIETRZE, widzę to co wylatuje z kominów jak jadę drogą. Czuję też. I to jest ta niska emisja, którą ty i tobie podobni nazwiesz ekooszołomstwem i wydumanym problemem.
 45. 1 point
 46. 1 point
  Jakieś bardzo chorowite te przypadki inwestorów, którzy przechodzą stany przedzawałowe po kontakcie z Jedynym Prawdziwym Elektrykiem Rzeczpospolitej. Prawda jest pośrodku - a przyczyną jest kasa, a w zasadzie jej brak u inwestorów. Siedzi takiemu biednemu (inwestorowi) baba na głowie i wybiera kolory, odcienie kafelek, itp. Budżet mają ograniczony. Jeśli inwestor jest choć trochę kumaty, wie że przy okazji takiego remontu, zwłaszcza w starym budownictwie (zwłaszcza z wielkiej płyty) może uporządkować instalację elektryczną. Szuka fachowca od elektryki. Znalazł. Umawiają się na wizytę. Fachowiec (oczywiście że chodzi o elektryka) mierzy, uzgadnia i wydaje werdykt - fachowy. Całość prac elektrycznych kosztuje XXX złotych (bo to nie są tanie rzeczy - jak mawiał Kiepski) . Jak się baba dowiaduje, to z przerażenia prawie schodzi na zawał serca (też kurna trafili na chorowitą), bo nie będzie mogła zrealizować swoich marzeń - w efekcie oboje zeszli na zawał bo się nie dogadali (baba z chłopem). I druga strona medalu, tego omawianego przypadku. Jeśli to co zrobił ten "nieelektryk" działa (jeszcze?), to niby dlaczego ma ponosić odpowiedzialność za pozostałą instalację której nie tykał - skierowanie do elektryka ze spółdzielni całkiem logiczne, bo tam najtaniej. I zasadnicze pytanie - czy to co "dołożył" ten kaskader "uszkodziło" pozostałą instalację ? Ps. Obstawiam, że prasowano na innym gniazdku niż kuchenne.
 47. 1 point
  250tys to dużo jak na remont i jednak niekompletny. W tej kwocie niejeden postawił nowy dom z uczciwą ekipą. Jak nie mass ogromnego ciśnienia to jeszcze poczekaj i szukaj dalej firmy bo różnice w ich kwotach bywają duże. My z żoną kilka miesięcy szukaliśmy ekipy do budowy i też kilkadziesiąt tysięcy nawet było różnicy między firmą jaką odrzuciliśmy, a tą co wybraliśmy. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 48. 1 point
  Nie wiem jak połączone były/są kawałki blatów u Baszki, może załączała zdjęcia, może umknęły mojej uwadze. aleee.... porządny "meblowiec" blaty klei nie silikonem, tylko odpowiednim klejem wodoodpornym stosując odpowiedni system połączeń na klej i lamelki, tak że połączenie jest prawie niewidoczne. https://www.youtube.com/watch?v=g1VGuGZPotM A przy połączeniu prostszym, z zastosowaniem WIDOCZNEJ i często zawadzającej listwy połączeniowej (na której nota bene może wywrócić się kieliszek z wódecznością ) też potrzebne jest zabezpieczenie części połączenia czymś wodoodpornym - taka listwa jest wkrętami przymocowana do jednej części blatu (tu płyta jest cięta i wymaga zabezpieczenia chociażby warstewką silikonu wtartego w przeciętą powierzchnię i tu ISTNIEJE REALNA możliwość wciągnięcia wilgoci i rozpulchnienia płyty) i przylega na styk do zaokrąglonej części drugiego fragmentu blatu. Paździocha jest mniej, bo kilkanaście procent to spoiwo - i to wszystko razem sprasowane w prasie hydraulicznej pod ciśnieniem... wielu, a nawet jeszcze więcej - atmosfer.... Tak powinno wyglądać połączenie:
 49. 1 point
  Zamierzać wymienić karnisze w moim mieszkaniu, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze?
 50. 1 point
  DOBRY MURARZ NIE UBRUDZI KIELNI,NIEPOTRZEBNA WYMYSLNA KIELNIA CENY NO TO ROZNE ,WEZMY SCIANE STAWIASZ DWIE SZTYCE I MURUJEJESZ NP 4M KWADRAWTOWE ,ZERO PIONOWANIA ,ANATOMIAST SLUPKI MASZ W CZTERCH MIEJSCACH MUSI BYC PRZYKLADANA POZOMICA PRACOCHLONNOSC DUZO WIEKSZ ,LEPIEJ ZAPLACIC 50 GR WIECEJ A MIEC ZROBIONE PROFESJONALNIE ,NO ZADNYCH MUROWAN NA LISTEWKI TAK ROBIA PAPRAKI ,CO DO WUGOWANIA NAJLEPIEJ FUGOWAC OD RAZU MURUJEMY NA PELNA SPOINE NA WYCISK,POZNIEJ FUGUJEMY ,MOZNA STOSOWAC UNNA METODE ALE FUGA MUSI BYC USUNIETA NA GLEBOKOSC 2-2,5 CM DALEJ IDAC W DZESZCZ ODRADZAM MUROWANIA BO TO JEST JAK ZKAMIENIA NIE DA RADY DLATEGO ,ZE CEGLA KLINKIEROWA MALO PIJE WODY , MAM DUZE DOSWIADCZENIE W MUROWANIU KLINKIERU PARE TYS M. KWADRATOWYCH
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+02:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Utwórz nowe...