Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Buster

Uczestnik
 • Posty

  6 114
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  17

Wszystko napisane przez Buster

 1. Takie tam...bez związku.. Nie mam i nie będę miał beczek i wanien z wodą,czystą ani deszczówką. Gdy byłem mały znajomy rodziny chciał się napić prosto z beczki. Pewnie nie miał na działce wody bieżącej.Znaleziono go po kilku godzinach z głową w wodzie a nogami w górze. Może był pod wpływem a może tylko miał kaca. Oczywiście bardziej myślę o dzieciach. Strzeżonego itd.......
 2. Nie ma jak pąpa ...... 400 watowa pompa zużyje w ciągu godziny prądu za ok 0,24 zł wliczając w to różne stałe opłaty
 3. Fakt,chyba pierwszy raz widzę coś takiego. Cienko kleju do zatapiania siatki pod tynkiem,tynk o małym ziarnie (?) Ale przede wszystkim warstwa pod tynkiem.
 4. Firmie kumpla której byłem podwykonawcą nie udało się.Ściana przewróciła się na 2 pracowników.Jeden zmarł,drugi długo procesował się.To było ze 25 lat temu.
 5. Napisz jakim systemem chcesz budować. Czy gospodarczym czy wszystko firmy. Jeśli potrafisz sam zrobić dużo i znasz się trochę na rzeczy to spokojnie wybudujesz, Jest tu gdzieś opisana budowa bodajże Przemka.Ale on robił wszystko sam i wybudował się poniżej 200 tys. Obok mnie stoi dom 127 m2 wybudowany za 240-250 tys zł przez ekipę ale nie firmę. Sporo zależy też od mediów,czy są blisko czy daleko. Zależy też jaki standard ma mieć dom. Mając 300 tys na pewno budowałbym.
 6. Taka "skaza" że lubię naturalnie,to jest extra.
 7. Bajbaga ma rację. Miałem działkę przepisaną mi przez rodziców.Po ślubie wspólnie z żoną jako inwestorzy budowaliśmy dom. Dom został sprzedany w 2004 r. Nie wiem jak to się stało,może miałem pomroczność jasną ale do notariusza poszedłem sam.Bez żony.Bez problemu sprzedałem. Tak więc,czego Ci nie życzę Patrycjo za ileś lat możesz zostać na lodzie. Na pocieszenie dodam że pieniądze ze sprzedaży domu nie zepsuły mnie i nadal jestem z tą samą od lat żoną
 8. Żeby nie to że bateria nie ma termostatu to obstawiałbym zamianę dopływu ciepłej wody z zimną.Tak miałem własnie z baterią Grohe. Znalazłem sewisanta, zadzwoniłem.W efekcie zamieniłem baterię na zwykłą i tak już zostało. Proponowałbym sprawdzanie tak jak radzi joks,krok po kroku,odcinek po odcinku. Doczytałem. i tak jak pisze mhtyl.
 9. Wcale nie błaha ale już gruntownie omówiona przed kilkoma dniami. Teraz to już tylko bicie piany,przekonywanie tych których nie da się przekonać. Pacyfikacja tych co mają inne zdanie. Bo autorowi pytania już to wisi.
 10. Ja prdl.....połać 4mx2m a dyskusja jakby to było nie wiem co. Dobrze że moją drewutnię robiłem kilka lat temu bo bym się załamał robiąc wg ścisłych zasad. Zresztą dach chyba już pokryty.....
 11. No widzisz jak ty mało wiesz o życiu......WZ czyli warunki zabudowy lub MPZP powiedzą ci jaki dom możesz wybudować.Nie mąż,nie ty tylko wspomniane dokumenty
 12. Ja akurat musiałem wykuwać w ścianach gniazda na wylot i na porządnym betonie osadzać marki.Potem wsuwać z jednej strony belkę i analogicznie z drugiej.Nie powiem,stresujące to było bo kilka metrów niżej były już zainstalowane dwa kotły ogrzewające cały szpital.
 13. Przez porównanie. Na kotłowni przyszpitalnej kładłem 300-ki albo i więcej (dawno było i nie pamiętam) o rozpiętości 10-12m. Tak jak projektant "kazali" spawałem do stalowych grubych blach osadzonych na murze.
 14. Właśnie,miałem napisać że to nie przypomina HEB i zapomniałem.
 15. Rozpiętość 8 m dla dwuteownika 260? Ciekawe jaka jest tam strzałka ugięcia? Stosowałem rozpiętość 12 m ale było to podparte (nie licząc końców) w 3 miejscach.Podział był nierównomierny ale i tak największa rozpiętość wynosiła 4.5 m.Ponadto był to dwuteownik 300. Nie kwestionuję ,może jest dobrze ale dziwię się.
 16. Z tą impregnacją na lata to bym nie przesadzał ale że wentylację będziesz miał to pewnik.
 17. Tak po cichu powiem Ci że nie zawsze.Zacząłem budować w sierpniu pewnego roku a PnB dostałem dopiero w maju następnego.Budynek był już pod dachem. Nie powtarzaj tego nikomu,zwłaszcza autorowi wątku
 18. najpierw WZ jeśli nie ma MPZP,potem projekt zagospodarowania terenu,dopiero potem geodeta czyli wytyczenie budynku https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_zagospodarowania_działki_lub_terenu
 19. Być może pośpieszyłeś się z projektem bo dopiero z WZ dowiesz się jaki dom możesz stawiać. Chyba że wiesz to z innych źródeł.
 20. Chyba tak jak mnie polonistka pod wypracowaniem pisała : styl telegraficzny
 21. Są bo są ale po co zaprzęgać do tego wiarę.I twierdzić że to cuda z nieba płynące. Tak jak piszesz lekarze zaświadczają że co któryś przypadek wyzdrowienia jest niewytłumaczalny.Nawet czytałem przed laty jak to mniej więcej wygląda statystycznie w różnych chorobach.Ale to uzdrowienie wychodzi z nas,organizm sam sobie radzi z chorobą w przekonaniu wszystkich śmiertelną.
 22. Zenek,Ty tak poważnie? Nie robisz sobie jaj? Poczytaj trochę.Zacznij może od starszych pozycji np od Hoimara von Ditfurtha.
×
×
 • Utwórz nowe...