Skocz do zawartości

retrofood

Uczestnik
  • Posty

    24 650
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    436

Wszystko napisane przez retrofood

  1. Ale kiedy obiecywałeś to nie było mowy o terminie? PS. Ja od października spadłem o 10 kg. I co ciekawsze, nie bywam głodny. Byłoby więcej, ale glukoza mi zbytnio leci w dół i muszę dojadać pomiędzy głównymi posiłkami. Chociażby jabłko, a to zawsze trochę cukru jest. PS.2. Średnią glukozę dzienną mam na poziomie 103 - 107 mg/dL Jak wrócisz do piwa to będzie więcej, nie martw się.
  2. To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  3. Pozory mylą. Jak się te języczki (blaszki) elementów półek powsuwa w wycięcia nóg i pozagina (blaszki, nie półki) , to wszystko się usztywnia i jest stabilne. Wypróbowane, mam tych regałów kilka (chyba sześć) sztuk i są bardzo wygodne. Tylko oczywiście, potrzebują równego i twardego podłoża. Ale Twój sprzęt na pewno jest ładniejszy, chociaż kosztuje mnóstwo czasu i starań.
  4. Jak byłem młody to też miałem takie ambicje, a teraz do podobnych celów starcza mi zapału jedynie na kupno regału blaszanego za kilkadziesiąt złotych. O takich regałach kiedyś tu na forum dyskutowaliśmy. 82 złote i trochę montażu...
  5. Dlatego sprawdź numery działek w rejestrze gruntów, czy się zgadzają z kw.
  6. Wg Geoportalu mój dom tez nie istnieje. A mój nr domu ma sąsiadka. Dlatego Geoportal nie jest dokumentem, dokumentem jest rejestr gruntów. Możesz się z nim zapoznać w geodezji powiatowej.
  7. Niech poseł z Twojego okręgu zgłosi to jako inicjatywę obywatelską do uchwalenia w Sejmie.
  8. Ale to chodzi o stałe miejsca parkingowe, a nie o możliwość postawienia czasem auta w tym miejscu. Poza tym ja mam w mieście regularny parking pod kuchennym oknem (właśnie 2 metry dzieli okno od krawężnika). i co? Można? Można. Wystarczy, że prezydent miasta ma kumpla wiceministra infrastruktury. I wszelkie odstępstwa od przepisów są w majestacie tzw. prawa zaklepane.
  9. Swój podnosi, żeby woda spływała na sąsiednie? Do tego trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne.
  10. Ale może nie mieć prawa do wyrównywania terenu. Jeśli spowoduje tym zalewanie innych działek to grozi mu odpowiedzialność karna. https://www.prawo.pl/biznes/czy-na-nawiezienie-ziemi-wymagane-jest-pozwolenie,154579.html
  11. To trzeba zaglądać do księgi wieczystej, popytać ludzi, przecież ktoś musi coś wiedzieć. Kiedy to było. Służebności wpisuje się w nieruchomość zawsze na czyjś wniosek i z jakiegoś powodu.
  12. Mój tekst powyżej nie był dowcipem. Płoty w przepisach ppoż. się nie liczą, W razie konieczności strażak ma toporek i wciągarkę w aucie gaśniczym, Z każdym płotem sobie poradzi.
  13. Wszystko się da. Najpierw spróbuj się dowiedzieć kto, kiedy i z jakiego powodu ustanowił służebność. Może sąsiad kiedyś nie miał wjazdu? Może ta przesłanka już ustała? A kto to wie? Konsekwencje mógłby ustalić sąd. Ale to na pewno długa sprawa. Pytanie czy sąsiad byłby zdecydowany iść tą drogą.
  14. Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią. A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
  15. Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
  16. Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie. I już wiemy, że można. Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.
  17. 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra 2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy. 3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego. 4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie): § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej. Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
  18. Czyli chodzi o ogrodzenie od drogi? Co to za droga? Gminna, powiatowa, osiedlowa czy jaka? Dom sąsiada nie ma znaczenia, ale ważne kto zarządza drogą.
  19. Możesz w zasadzie, chociaż dla pewności zrób jakiś szkic tej działki chociażby, żeby nie było pomyłki gdzie ten płot chcesz.
  20. W przestrzeń nad dachem, a potem to jak przyroda da. Wyssać się nie da z odległości większej niż 20 - 30 cm. Czyli najpierw należałoby skonstruować odpowiednią ssawkę wciąganą do kanału wentylacyjnego i przeciąganą aż na dach. Nierealne. Natomiast ozonowanie kanału wentylacyjnego jak najbardziej, to przecież oczywistość.
  21. Tym bardziej ozon nadaje się do dezynfekcji i usuwania różnych zapachów.
×
×
  • Utwórz nowe...