Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
PeZet

Woda z kuchni - odprowadzona do ziemi pod rośliny

Recommended Posts

W czasach gdy każda kropla wody zaczyna być bezcenna, pomyślałem, żeby zrobić sterowanie odpływem wody ze zlewu w kuchni w taki sposób, żeby brudna woda z tłuszczem płynęła do kanalizacji, jak zwykle, ale po przełączeniu obwodu odpływowego - elektrozaworem - woda z płukania, czyli czystsza, bez tłuszczu i resztek popłynęłaby do drenażu rozsączającego pod krzakami w ogródku.

Technicznie widzę rzecz całą tak:

Ze zlewu idzie odpływ z syfonem, jak zwykle.

Kawałek dalej montuję trójnik z elektrozaworem pozwalający wodzie popłynąć na ogród. W pozycji normalnej odpływ na ogród jest zamknięty, a gdy elektrozawór otworzyć, woda płynie w doł pionowo, a tam po drodze jest niewielki syfon i dalej już hej rurą pod ziemię, do zakopanej beczki, a z beczki rozsączeniem pod krzaczki, pod ziemią.

Jeśli beczka się przepełni, albo co innego się zdarzy i z jakiegoś powodu odpływ ogrodowy ulegnie zatkaniu, wówczas woda na trójniku po prostu nie zejdzie w dół, tylko popłynie starym torem do kanalizacji.

Czy to ma sens?

Czy ktoś to już robił?

Dodatkową korzyścią z takiego rozdziału wody byłoby wolniejsze zapełnianie szamba i mniejsze zużycie wody na podlewanie roślin.

A koszty znikome. Kilka rur i elektrozawór za piętnaście zeta.

31 minut temu, PeZet napisał:

Czy to ma sens?

Czy ktoś to już robił?

Dodatkową korzyścią z takiego rozdziału wody byłoby wolniejsze zapełnianie szamba i mniejsze zużycie wody na podlewanie roślin.

A koszty znikome. Kilka rur i elektrozawór za piętnaście zeta.

U mnie by nie miało. Strasznie mało wody uchodzi mi zlewem. Zdecydowanie więcej to łazienki i pranie. Wolałabym zrobić obieg "szarej wody" prysznicowej/zlewowej, do spłukiwania toalety. To miałoby sens u mnie. Z naciskiem na pogrubione. Jeśli Ty puszczasz dużo wody kuchnią, to może mieć sens u Ciebie.

Nie mam zmywarki i raczej miał nie będę. Wody zlewem wiele nie idzie, a z łazienką nic nie zrobię, bo zbyt to skomplikowane.

Raczej chodzi mi o te mikro spłuczki - po dwa litry pięć razy dziennie przez 30 dni wylewa się ... 300 litrów miesięcznie wody dobrej dla kwiatków. Spłukiwanie szarą - może teges, kiedyś, z górnej łazienki

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...