Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Beskid

Uczestnik
 • Posty

  35
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Beskid

 • Ranga
  Początkujący
 1. Sosna czarna - fajne drzewo! Ale czy nie za duże do niewielkiego ogrodu? W formie gatunkowej drzewo to osiąga spore rozmiary; po 30 latach ma wysokość 10 m. Polecana jest ona do dużych ogrodów i parków!!! A może chodzi o odmianę 'Brepo' (czyli sosna czarna 'Brepo'), która jest karłową formą sosny czarnej? Ma kulistą koronę, a jej średnica to max. 0,5 m.
 2. Nie są drogie... to można i wymienić... Po jakim czasie zardzewiały?
 3. Mi osobiście nie podobają się żywopłoty z krzewów powiedzmy w dwóch kolorach sadzonych na przemian, tym bardziej jeśli będzie to sadzone na długim odcinku. Wg. mnie wygląda to trochę nienaturalnie i kiczowato.
 4. Drzewa sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały okres wegetacyjny. Tylko rośliny sprzedawane z odkrytym korzeniem (czesto tak sprzedawane są drzewka owocowe) sadzi się jesienią lub wczesną wiosną.
 5. Mozesz zamieścić zdjęcia lampek? Jakie dają swiatło? Pewnie delikatne jak to zwykle lampy solarne?
 6. Jest temat o lampach solarnych w dziale "Nawierzchnie, oświetlenie, ogrodzienia" - i dużo praktycznych wskazówek... I co, sprawdziły się te droższe lampki z marketu? Pozdrawiam!
 7. Bardzo dobrze, stworzysz sobie w ten sposób szkielet ogrodu, sadząc najważniejsze drzewka. Ogród szybciej nabierze dojrzałego charakteru...
 8. Klon palmowy nie wymaga przycinania, ale można go przycinać (lepiej się pokrzewi), a nawet formować jako drzewko bonsai (dotyczy to zarówno klonów palmowych rosnących w ogrodzie, jak i uprawianych w doniczkach).
 9. Bukszpan wieczniezielony (Buxus sempervirens), jak sama nazwa mówi, jest zimozielonym krzewem. Można posadzić z niego żywopłot, ale stosowany jest on na niskie żywopłoty. Bukszpan można też wykorzystać, jako roślinę do strzyżenia. - Jest najlepszą rośliną do formowania, nawet w wymyślne kształty.
 10. Beskid

  Thuja Smaragd

  ...tez uwazam, że powinny z tego wyjść, to odporna odmiana żywotnika A może już się naprawiły???
 11. W ogrodzie to trzeba zlikwidować gniazdo mrówek, jeśli czynią nam szkody, a można to zrobić stosując preparat ANT-STOP, Mrówkiller, AgrEvo lub POLCYP 0,4 SL. Stosuje się też rozsypywanie cynamonu lub proszku do pieczenia w odległości ok. 15 cm od sadzonek roślin. Podobno skutecznie odstrasza to mrówki.
 12. Beskid

  Konewka

  Modrzew to bardzo dobry pomysł, bo bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie..........
 13. Taaa, jest to kwas mrówkowy, może Ci się pomylił z masłowym, który śmierdzi... Prędzej bym się bał, że te mrówki się rozejdą po mieszkaniu, jeśli nie wyrzuci się ich z worka w odkurzaczu niż, że zaczną śmierdzieć.........
 14. A ja proponuję użyć odkurzacza na te intruzy!!!
 15. Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i podpowiedzi Wiem już na czym stoje, planując budowę stawu.
×
×
 • Utwórz nowe...