Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zuczek

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zuczek

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dawno tu nie zaglądałem. Dziękuje za wszystkie porady. Tej wiosny wezmę się za to nasze "cuś". Sam jeszcze do końca nie wiem co zrobię ale coś zrobię! O efektach dam znać.
 2. No właśnie największy problem widzę z samym założeniem oczka. Trzeba będzie prowadzić pracę ciągle odpompowując napływającą wodę i kopać w wilgotnej ziemi. A co do "wydajności" źródełka to trudno mi to ocenić. Powiem tak. Nadmiar wody odprowadzam rurą fi 100mm na oko oceniam, że gdyby przepływ był o 2-3 razy większy to rura tej średnicy miałaby problem z odprowadzeniem wody przy obecnym spadku (ok. 3%).
 3. Witam. Na mojej działce wybija woda i wygląda to jak źródełko. Zastanawiamy się jak można by to wykorzystać przy zakładaniu oczka. Czy może ktoś sie z czymś takim spotkał? Może zacznę od początku. Dom stoi na działce o wysokim poziomie wód gruntowych. Wykonaliśmy badania geofizyczne gruntu (3 odwierty). Nic szczególnego się nie dowiedzieliśmy oprócz tego, że jest wysoki poziom wód gruntowych. Po badaniu w miejscu jednego z odwiertów, na podmokłej części działki na dnie "kałuży" zauważyliśmy, że na powierzchnię wydobywa się żółty piaseczek i woda lekko "buzuje". Przy fundamentach i na działce wykonaliśmy drenaż. Osuszyło to teren. W miejscu "źródełka" z ciekawości wybraliśmy koparką kilka łyżek ziemi. W wykopie woda nadal wybijała punktowo i powstało małe oczko Nadmiar wody odprowadzamy do studzienki. Aktualnie jest na działce bardzo sucho od dłuższego czasu nie padało a woda jak biła tak bije (a bije już tak prawie od roku). Chcielibyśmy w tym miejscu założyć oczko. Myślałem, żeby wyłożyć folią boki oczka a dno zostawić wolne żeby nie blokować tej wybijającej wody. Czy może ktoś ma o tego typu sprawach większe pojęcie i mógłby mi doradzić czy takie rozwiązanie zda egzamin?
×
×
 • Utwórz nowe...