Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

17remi58

Uczestnik
 • Posty

  274
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

17remi58 last won the day on lutego 21 2014

17remi58 had the most liked content!

Reputacja

26 Neutralny

O 17remi58

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  360

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może się mylę ale wydaje mi się że ten element który opisałeś jako" futryna równo ze styropianem" to jest prowadnica rolety.
 2. Oczywiście masz rację po pierwsze to instalator montuje ale żeby mieć gwarancję tzw. pierwszego uruchomienia dokonuje AUTORYZOWANY SERWIS który ma swoje zadania i obowiązki i to on po sprawdzeniu poprawności wykonanego montażu powinien odmówić uruchomienia a jeśli to zrobił to spokojnie można dochodzić swoich praw. Na miejscu inwestora powiadomił bym Przedstawiciela Vissmana by zarówno instalatorowi jak i serwisantowi cofnąć autoryzację. No chyba że kocioł montował Wujek Antek a pierwszego uruchomienia nie było w co jednak wątpię.
 3. Nie absolutnie żadna solidarność gdyż w pełnej rozciągłości zgadzam się z Tobą by za popełnione błędy ponosił odpowiedzialność zarówno prawną jak i materialną ten kto spieprzył sprawę. Nie wiem czy wiesz że aby wykonać instalację co gazową w mieszkaniu a takową ma założyciel tego postu to pierwszym dokumentem o który się ubiegasz jest opinia kominiarska / tak jest w Szczecinie / i bez tego dokumentu Gazownia nie wyda ci WT wykonania i podłączenia instalacji do sieci gazowej. No może gdzie indziej panują inne zwyczaje.
 4. Przede wszystkim Kominiarz wystawia opinię odnośnie możliwych rozwiązań. Zgadzam się z Tobą że kominów nie buduje jednak zdziwił byś się poziomem wiedzy kominiarzy o kotłach, przepisach i możliwych rozwiązaniach.
 5. Wiesz nie jestem w stanie określić tego o czym piszesz . Tak jak już wspomniałem trzeba by za pomocą analizatora spalin metodą prób i błędów próbować dobierać przysłony tak by zapewnić te optymalne warunki. Pomijając przepały to niewłaściwe spalanie może odbić się na skróceniu żywotności Twego kotła. Niewątpliwie muszę się zgodzić z bajbagą że powinien to być problem instalatora by zapewnić poprawne działanie Twego kotła.
 6. Pisałem że Kominiarz leń również z tego powodu gdyż jeśli miał takie obawy mógł Tobie zaproponować zapuszczenie do istniejącego kanału wkładu typu ALUFOL jest to coś w postaci rękawa ze specjalnej foli zapuszczanej od góry komina a następnie od dołu za pomocą sprężonego powietrza powoduje się rozprężenie po całe długości przewodu kominowego. I w ten sposób miąłbyś zabezpieczone ścianki komina a co za tym idzie bez żadnych problemów kocioł mógłby pobierać powietrze do spalania z szachtu.
 7. Wiesz to rozwiązanie które proponujesz nie do końca może być właściwe. Oczywiście kocioł dostanie powietrze tylko jak wspomniał przedmówca z Vissmana dla określonej długości przewodu spalinowego stosuje się odpowiednie przesłony tak aby zapewnić optymalną ilość powietrza do spalania. Przy Twoim rozwiązaniu w żaden sposób no może metodą prób i błędów za pomocą analizatora spalin nie da się dokładnie wyregulować parametrów spalania. W ostatecznym rozrachunku może to Cię uderzyć po kieszeni / zwiększone zużycie gazu /. No jeśli uważasz za FACHOWCA Człowieka który wbija Klienta w rozwiązanie
 8. Po prostu kominiarz leń i nic nie chciało mu się z tym fantem zrobić najprościej skasować klienta i powiedzieć nie da się. Miałem podobną sytuację Kominiarz zaproponował i wykonał czyszczenie komina za pomocą specjalnych łańcuchów. Kocioł u klienta pracuje już trzy sezony i jakoś nie ma z nim problemów.
 9. Nie rozumiem Was zachowujecie się tak jakbyście zatrzymali się w epoce kamienia łupanego ; młot , przecinak i pruć. Animus rozumiem że w Twojej instalacji odpowietrzniki i zawory bezpieczeństwa cały czas wyrzucają wodę z instalacji i chyba dlatego Twoje pytanie. Otóż po zadziałaniu środka / u mnie miało to miejsce po dwóch godzinach pracy kotła z zaaplikowanym środkiem ciśnienie się ustabilizowało i po dwóch sezonach grzewczych nie obserwuję żadnych spadków. Wody w zładzie było ok 300 l spadek ciśnienia w ciągu 6 godzin z 2,5 bara do 0./ instalację należy opróżnić przepłukać i napełnić na nowo
 10. Kolego tak jak technika tak samo i chemia cały czas się rozwija. Preparat którego ja dwukrotnie z pozytywnym skutkiem używałem nie działa na zasadzie zwiększonego napięcia powierzchniowego. Zasadą działania tych środków jest tworzenie w miejscu wycieku na POWIERZCHNI uszczelnienia będącego wynikiem KRYSTALIZACJI rozpuszczonego w wodzie instalacji uszczelniacza w zetknięciu z TLENEM. Ilość tlenu niezbędna do wywołania krystalizacji jest minimalna i wystarczająca zarówno w ścianach jak i podłodze i wylewkach. W praktyce powoduje to sytuację w której uszczelniacz sam wyszukuje miejsce wycieku. Al
 11. I tu się Kolego mylisz gdyż są w sprzedaży środki do uszczelniania instalacji co wykonanych z różnych metali i tworzyw sztucznych i nawet specjalnie dedykowane do instalacji współpracujących z kotłami gazowymi. A jeszcze jedno potrafią zatrzymać wycieki dobowe do nawet 800l. Osobiście dwukrotnie stosowałem ten uszczelniacz z pozytywnym skutkiem . Klaudi2706 na priva wysłałem nazwę tego środka. Jeden litr tego środka kosztuje około 400 zł i wystarcza na jakieś 200l zładu.
 12. Jest to schemat do drugiego proponowanego rozwiązania.
 13. Nie trzeba było tego nawet sprawdzać w ten sposób wystarczyło zajrzeć w instrukcję montażu tego kotła i dla przewodu koncentrycznego 80/125 maksymalna długość wynosi DZIEWIĘĆ metrów. U Ciebie jak piszesz 12 mb i jeszcze 3 kolanka które tą max długość pomniejszają. Jest to ewidentny błąd instalatora. Nic nie piszesz czy spalinowy przewód koncentryczny jest poprowadzony po ścianie budynku czy umieszczony w przewodzie kominowym , bo wtedy można by zaproponować jakieś wyjście z tej sytuacji.Wiedz że na potrzeby przygotowania cwu kocioł pracuje z nominalną max mocą dlatego też brakuje mu powietrza
 14. Niewątpliwie masz rację odnośnie wpięcia KOMINKA z płaszczem wodnym do osobnego przewodu kominowego. Jednak Ja tak stanowczo bym nie radził gdyż obydwaj nie wiemy czy akurat ten drugi jak to nazwała autorka postu komin nie jest przewodem wentylacyjnym. W karcie technicznej wymienionego wkładu średnica czopucha wynosi 200 mm tak więc wymiary kanału murowanego muszą wynosić minimum 14x27 cm. Dlatego też radziłbym najpierw wezwać kominiarza aby ocenił czy istniejący kanał nadaje się do wpięcia wkładu. Radził bym również aby zapoznać się z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego ( Dz. U. 2002
×
×
 • Utwórz nowe...