Skocz do zawartości

Pozwolenie na zbiornik wodny


Recommended Posts

Jeśli staw ma mieć powierzchnię mniejszą niż 30 m2, wymagane jest jedynie dokonanie zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i jeśli nie ma sprzeciwu, można przystąpić do budowy.

A w przypadku, gdy staw ma mieć powierzchnię większą niż 30 m2 konieczna jest decyzja o pozwoleniu na budowę i projekt zbiornika.

Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Przepisy określają minimalne odległości obiektów budowlanych od granic działki (budynków itp), ale z tego co wiem, to przepisy te nie obejmują zbiorników wodnych (oczek, basenów).

Zbiornik wodny powinien jednak znajdować się w takiej odległości od granicy działki, żeby nie mógł powodować uszkodzeń obiektów budowlanych na sąsiedniej działce (zawilgocenia, uszkodzenia konstrukcji itp.).
Link do komentarza
Hmm, tylko ile to jest w przybliżeniu ta bezpieczna odległość zbiornika wodnego od granicy działki ???

Nie bardzo znam się na budowlance i nie mam doświadczenia w tym, kiedy może dojść do zawilgocenia itp.

Jeśli zbiornik będzie mały (tak jak u nie - poniżej 30 m2), to ile m od budynku najlepiej go usytuować?
Link do komentarza
Cytat

Hmm, tylko ile to jest w przybliżeniu ta bezpieczna odległość zbiornika wodnego od granicy działki ???

Nie bardzo znam się na budowlance i nie mam doświadczenia w tym, kiedy może dojść do zawilgocenia itp.

Jeśli zbiornik będzie mały (tak jak u nie - poniżej 30 m2), to ile m od budynku najlepiej go usytuować?


wszekliego rodzaju stałe konstukcje to 3m od granicy
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

a w czym konkretnie to przeszkadza?
Czy jest jakaś realna obawa, ze będzie przeszkodą w użytkowaniu działki? Czy to po prostu szukanie haka na sąsiada?


Mnie wydaje się, że nie ma rozwiązań superszczelnych... A jak coś nie jest szczelne, to kłopoty mogą być. Ale ponieważ nie wiem tego na pewno... Więc nie upieram się icon_smile.gif Natomiast zastanawiam się... Skoro powinny być zachowane odległości murów domu od granicy działki, to warto byłoby również ze stawem postępować podobnie. Czy to też hak na sąsiada?
Link do komentarza
Cytat

Mnie wydaje się, że nie ma rozwiązań superszczelnych...



Twój dach przecieka ze jesteś sceptykiem? icon_biggrin.gif
Gdyby stawy nie były szczelne, lustro wody by się obniżało doprowadzając do wyschnięcia oczka.
Ale powiedzmy, że staw jest lekko nieszczelny, bo folia się przebiła. Ile wody na jednostkę czasu jest w stanie wyciec do gruntu? Woda nie płynie do góry, więc raczej będzie wsiąkać głębiej w glebę i co najwyżej podleje posadzone wokół rośliny (te u sąsiada również)

Cytat

Skoro powinny być zachowane odległości murów domu od granicy działki, to warto byłoby również ze stawem postępować podobnie. Czy to też hak na sąsiada?



W przypadku murów chodzi o zapewnienie intymności poprzez nie zaglądanie sobie nawzajem w okna i o nie zasłanianie słońca.
Jaką faktyczną uciążliwością jest staw przy granicy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...