Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

lgajos

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lgajos

  • Ranga
    Początkujący
  1. Jestem klientem tej hurtowni ładnych kilka lat w związku że jestem posiadaczem starej kamienicy i kończę domek na działce wszelkie modernizacje i remonty przeprowadzam sam. Hurtownia OK niskie ceny doradztwo(wytłumacz dokładnie o co chodzi) pytaj o ceny brutto i nie będzie niedomówień, osobiście polecam. Kolego kłamiesz wystawiają faktury i paragony na bank,towar chciałeś kupić bez faktury,bo taniej o vat później się rozmyśliłeś bo trzeba było rozliczyć się z bankiem.Jestem byłym handlowcem,kręcić lody trzeba umieć a nie mieć do kogo żale.
  2. lgajos

    kurzawka w studni

    Podczas czyszczenia studni nie mogłem ustać na dnie,zapadałem się,musiałem stać na desce-zapadanie było wolniejsze.Po parokrotnym całkowitym wypompowaniu wody,woda w studni dalej mlekowata.Pytałem tubylców mówili że na tych terenach to normalka,kopią drugą studnie.
  3. lgajos

    Częściowy odzysk enegii

    Wzasadzie to pytanie dla elektryków lub zakręconych Ze skalniaka płynie do oczka woda bezużytecznie,jakby tak mała elektrownia,jakaś turbinka lub inne cudo,alternator samochodowy ,regulatur napięcia,akumulatory,przetwornica i pompa.Myślę że o całkowitym odzysku nie ma mowy,coś tam,coś tam,może by się odzyskało,a i satysakcja.Co o tym sądzicie.
  4. lgajos

    budowa na studniach

    Mam taki dom 10-10m na torfie i wodzie podskórnej już 18lat.Twoja decyzja jest słuszna.Co do cen to nie pamiętam,napewno było to dużo taniej niż wszystkie inne metody,przeliczałem to.Po pierwsze musisz wziąsć geologa jak głęboko jest grunt stabilny i czy można na nim osadzić fundament,beton wlany do kręgów.budowlaniec musi wyliczyć ile takich studni trzeba jako podpory.Ilość studni zależy od ścian z jakiego materiału będą wykonane.Wieniec żelbetonowy osadzony na owych studniach do poziomu gruntu.Jak będziesz wiedział ile ci trzeba dziur i jaka głębokość,obliczysz ile ci trzeba kręgów.Dziury kopałem ze szwagrem i synem wtedy małolatem, żaden problem.Stawiasz krąg studzienny i w środku kopiesz dziurę,trzonek w łopacie musi być skrócony.Pierwsze kręgi musisz wpuszczać pod poziomicę,bo studnia może krzywo pójśc krzywo.Dzisiaj można to zrobić koparką.Z chęcią ci podpowiem, bo wiem jakie ja miałem problemy brak internetu i wszyscy pytani fachowcy o takiej metodzie nie słyszeli,na ten pomysł wpadłem sam.leszek.gajos@gmail.com Pozdrawiam.
  5. lgajos

    krzewy??

    Wszystko zależy czy to mają być liściaste czy iglaste.Osobiście polecał bym iglaste(miniaturki) nie trzeba formować,pozatym jest tyle odmian,że trudno jest tu mi wymieniać.Jeżeli chcesz mieć coś ciekaego musisz poszukać w internecie Ja jak dobierałem sobie drzewka krzewy na działkę odwiedzałem też szkółki pytałem,pytałem i jeszcze raz pytałem.Kto szybko kupuje dwa razy kupuje. ;)Bukszpan rośnie bardzo wolno i trzeba go formawać
  6. Nie wiem czy w waszym regionie są anonse ,może inna gazeta z ogłoszeniami.Bardzo często są ogłoszenia typu oddam gruz,oddam ziemię.Jeżeli masz tam zasiać tylko trawę,to na gruz wystarczy warsywa ziemi "na sztych"Lub daj ogłoszenie przyjmię ziemię.W zasadzie osobiście z gruzu i pospółki bym zrezygnował.W moim rejonie pospółka jest droższa od piachu.Co do gruzu to można go mieć zadarmo,tylko nie wszędzie można go użyć
  7. lgajos

    Wydra zjada ryby!!!

    Musisz kota trzymać na smyczy,kiedyś sąsiad ci go odstrzeli.
  8. lgajos

    Wydra zjada ryby!!!

    Przedewszystkim nie karmić i dobrze wodę napowietrzyć.Widocznie na dnie gniją jesienne liście
  9. lgajos

    kurzawka w studni

    Na działce mam dwa oczka,zasilaną wodą ze studni kopanej.W szklance woda jest kryształ,natomiast w oczku powyżej 1m jest letkko mlekowata.Może ktoś wie jak ten problem rozwiązać.
  10. lgajos

    Wydra zjada ryby!!!

    Mylisz się miałem dachowca,owczarka niemieckiego jeża znajdę,znaleziony wiosną,wielkością ciut większy od paczki zapałek(odchowany i wypuszczony) i fredkę,wszyscy żyli w komitywie.Z fretki będziesz miał pocięchę totak jak kot tylko po dzewach nie łazi i ryb nie łapie.
  11. lgajos

    Krety

    bajki krety są mięsiżerne tak jak jeż
×