Skocz do zawartości

BUDOWA STAWU KĄPIELOWEGO – SZUKAM POMOCY


agus

Recommended Posts

Witam jestem w trakcie poszukiwana działki o powierzchni około 30 arów pod budowę domu i zawsze marzyłam aby koło domu mieć staw kąpielowo-rybny (wstępnie myślę o stawie o wymiarach 10x15 metrów). Pisząc kąpielowo-rybny mam na myśli staw w którym będą w nim pływały takie ryby jak szczupak, karp, okoń itp. oraz będę mogła w nim wraz z rodziną pływać. Chciałabym aby ten staw był samoczyszczący –nie chciałabym używać dużych ilości środków chemicznych do jego czyszczenia aby przypadkiem rodzina podczas pływania nie dostała uczulenia jak również ryby w nim pływające będę czasem konsumować.
Na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby mieć pewność że da się na niej zrobić staw o jakim marzę.
Czy potrzebne jest pozwolenie budowlane lub jakieś inne na taką budowę stawu?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Link do komentarza
pow 30m2 stawu - pozwolenie na budowę.

Radziłbym zrobić 2x do 30m2 (zgłoszenie) i połączyć ze sobą -1 część płytszą zrobić jako biologiczną i tu trzymać ryby.
2 część kąpielowa.
Najlepszy stosunek to minimum 50m2 powierzchni stawu, do tego 2/3 powierzchni biologicznej ( czyszczącej) i 1/3 pow. kąpielowej.

W powierzchni czynnej biologicznie zrobić zagłębienie do1,5m głębokości - by tu zbierały się wszelkie zanieczyszczenia łatwe do wybrania oraz odpowiednia głębokość do przezimowania ryb



więcej info google: staw kąpielowy
Link do komentarza
Cytat

Witam jestem w trakcie poszukiwana działki o powierzchni około 30 arów pod budowę domu i zawsze marzyłam aby koło domu mieć staw kąpielowo-rybny (wstępnie myślę o stawie o wymiarach 10x15 metrów). Pisząc kąpielowo-rybny mam na myśli staw w którym będą w nim pływały takie ryby jak szczupak, karp, okoń itp. oraz będę mogła w nim wraz z rodziną pływać. Chciałabym aby ten staw był samoczyszczący –nie chciałabym używać dużych ilości środków chemicznych do jego czyszczenia aby przypadkiem rodzina podczas pływania nie dostała uczulenia jak również ryby w nim pływające będę czasem konsumować.
Na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby mieć pewność że da się na niej zrobić staw o jakim marzę.
Czy potrzebne jest pozwolenie budowlane lub jakieś inne na taką budowę stawu?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam



staw kąpielowy powinien mieć powierzchnię lustra wody min. 200 m2, na budowę takiego stawu potrzebne jest pozwolenie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/
    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/
    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/
    • Witajcie w naszym niezwykłym sklepie, gdzie świat kluczy, klamek i kłódek staje się niezwykle fascynujący! 🏠🔑 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważną rolę odgrywają klamki, kłódki i sejfy w naszym codziennym życiu? To one są strażnikami naszych najcenniejszych skarbów i tajemniczych przestrzeni. Jeśli szukasz niezawodnych zabezpieczeń dla swojego domu, biura czy nawet szkatułki ze skarbami, to dobrze trafiłeś! W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko szeroki wybór klamek, ale także kłódek i sejfów w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Bez względu na to, czy preferujesz klasyczne, eleganckie wzory, czy też nowoczesne rozwiązania technologiczne, mamy coś specjalnie dla Ciebie! Czy chcesz odkryć tajemnicę bezpieczeństwa z naszymi produktami? Odwiedź nas już teraz i zadbaj o spokój swojego umysłu dzięki solidnym zabezpieczeniom, które oferujemy. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! 🛡️🔒 Sprawdź nasz sklep już teraz i przekonaj się, jak łatwo możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! 💼🔐 https://niezwyklamka.pl/  
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...