Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zetana

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zetana

 • Ranga
  Początkujący
 1. Podobno woda wybijająca spod ziemi (i ta w studni) ma 4 stopnieC, a w moim stawiku bije woda w kilku miejscach. W części środkowej na dnie widzę 2 okrągłe otwory rozmiaru ok. 10cm i 5 cm którymi wpływa woda.
 2. Jeśli jest woda w ogrodzie to wcale nie jest skomplikowane. Mój stawik ma teraz 50m2 lustra wody, ale po ostatnich opadach głębokość to ok.1,5m. Podczas suszy było ok.1m. W lipcu wpuściłam 4 karaśki, które teraz są dwa razy większe i pojawiło się sporo młodych rybek. Jestem ciekawa czy rybki przeżyją zimę.
 3. Pidło można zrobić, ale trzeba gdzieś odprowadzić tą wodę, a potok płynie ok 40 m dalej i po drodze jest już urodzajna gleba więc woda będzie wsiąkała i znów może powstać bagnisko. Teraz po deszczach z jednej strony woda w oczku już się przelewa i widać że w tym miejscu jest spad terenu. Dlatego też z drugiej strony trzeba będzie pogłębić wykop. Niestety w tych warunkach glebowych koparka wjedzie jak przestanie padać i teren obeschnie. Zamieszczę zdjęcie zrobione kilka godzin po wykopaniu, wczoraj tak lało że nie miałam możliwości chodzić tam z telefonem.
 4. Dziękuję Leszku, w takim razie poprzestanę na wsypaniu na dno żwiru rzecznego. Teraz to tylko obserwować czy nie będzie nadmiaru wody, bo będzie się przelewać górą, albo znajdzie inne miejsce.
 5. Wg obecnego prawa można mieć oczko o pow.50m2 i mam już zgodę. Tydzień temu wykopaliśmy koparką dół ok.15mx4m, głębokości ok 1,5m w polu, gdzie do tej pory były mokradła i wybijające źródła. Najlepsze jest to że te źródła są na wzniesieniu (Podkarpacie)i woda zawsze spływała zabagniając zbocze stoku, a na dole znikała. W oczku woda szybko zapełniła dół a, dno i ściany stanowi warstwa naturalnej gliny. I teraz już wiem że trzeba będzie zrobić odpływ. W związku z tym, czym wyłożyć ten zbiornik żeby glina nie mąciła wody? Czy nadaje się do tego agrotkanina, a na niej warstwa żwiru?
 6. Mam stary dom po termomodernizacji ocieplony styropianem, chciałabym położyć na całej powierzchni ścian ganku płytki cementowe np. Mexicana, Nepal itp. ale nie wiem czy ściany pokryte steropianem 10, siatką i 5 kołków/płytę wytrzymają taki cężar. Poza tym, które z dostępnych płytek Stegu są najlżejsze?
×
×
 • Utwórz nowe...