Skocz do zawartości

opaska drenażowa z przepompownią


Recommended Posts

Cytat

icon_confused.gif Witam.Widziałem takie proste rozwiązanie z pompą za 80zł zamontowaną w studzience zbiorczej.Koszt eksploatacji minimalny ,pompa działa tylko chwilę gdy studzienka się przepełnia/wyłącznik pływający.Pozdrawiam. Bob




o ile działka nie stoi w wodzie to wystarcza pomka za 80 zł- ale polecałbym coś większego- no i koniecznie sterowanie diodami poziomu- pływaki dośc często się wieszają. Pompa zanurzeniowa- koniecznie do brudnej wody.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

o ile działka nie stoi w wodzie to wystarcza pomka za 80 zł- ale polecałbym coś większego- no i koniecznie sterowanie diodami poziomu- pływaki dośc często się wieszają. Pompa zanurzeniowa- koniecznie do brudnej wody.


Ja mam drenaż wokół budynku zakończony studnią wykonaną z kilku kręgów betonowych(na dnie piasek i kamienie) do której to spływa woda z rynien. Nasz sytem sprawdza się rewelacyjnie - przetrwaliśmy kilka porządnych ulew i nigdy się nie przepełniło.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Przypominam ten temat, bo mam wątpliwość co do ostatniej wypowiedzi... Czy z czasem ta studnia się nie zamuli?



Jeżeli bedzie żle wykonane drenowanie np. brak geowłókniny, złe spadki rur drenarskich itp. to jest możliwe zamulenie systemu. Proszę pomyśleć o zastosowaniu tuneli rozsączających które mają lepsza sprawność niż studnie chłonne.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...