Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Sondaże

Zaloguj się, aby obserwować  
Opinie użytkowników na temat wyborów, które dokonali budując dom jednorodzinny.

54 tematów w tym forum

• 20 odpowiedzi
    • 5059 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2040 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 537 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 17068 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 21022 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 10275 wyświetleń
  1. z czego dach?

• 69 odpowiedzi
    • 74452 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 14601 wyświetleń
  2. Forumowiczu, skąd jesteś?

• 95 odpowiedzi
    • 73067 wyświetleń
    • 47 odpowiedzi
    • 35387 wyświetleń
  3. Budowa Domu będąc zagranicą

• 53 odpowiedzi
    • 4674 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 9412 wyświetleń
  4. Piorunochron

• 53 odpowiedzi
    • 36059 wyświetleń
  5. Jakie okna?

• 64 odpowiedzi
    • 66473 wyświetleń
  6. młynek do odpadków

• 77 odpowiedzi
    • 52485 wyświetleń
  7. H E K T A R O W C Y

• 15 odpowiedzi
    • 33774 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 23971 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 19987 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 9690 wyświetleń
    • 82 odpowiedzi
    • 64147 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 15669 wyświetleń
  8. Gospodarka odpadami

• 8 odpowiedzi
    • 22422 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 20437 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 19747 wyświetleń
    • 120 odpowiedzi
    • 164271 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 20315 wyświetleń
  9. kolorkowo

• 14 odpowiedzi
    • 21598 wyświetleń
  10. Jaka ściana?

• 48 odpowiedzi
    • 30931 wyświetleń
  11. gdzie wybrać działkę?

• 14 odpowiedzi
    • 19662 wyświetleń
  12. Blokers czy domkowicz

• 39 odpowiedzi
    • 23936 wyświetleń
    • 32 odpowiedzi
    • 30573 wyświetleń
  13. Ogrzewanie domu

• 180 odpowiedzi
    • 214913 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 32441 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 21131 wyświetleń
  14. Jaki styropian?

• 11 odpowiedzi
    • 32387 wyświetleń
  15. Mądry POLAK po szkodzie

• 9 odpowiedzi
    • 16151 wyświetleń
  16. Naturalne "klimatyzowanie"

• 7 odpowiedzi
    • 14764 wyświetleń
  17. Wygrałam ankietę !

• 13 odpowiedzi
    • 14551 wyświetleń
    • 69 odpowiedzi
    • 45702 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 10858 wyświetleń
    • 61 odpowiedzi
    • 34895 wyświetleń
    • 44 odpowiedzi
    • 93926 wyświetleń
    • 60 odpowiedzi
    • 27434 wyświetleń
  18. ROZSĄDNE BUDOWANIE

• 27 odpowiedzi
    • 12621 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 16874 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4412 wyświetleń
  19. Sezonowanie domu

• 16 odpowiedzi
    • 11164 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 7454 wyświetleń
  20. Jaki dom wybrac

• 7 odpowiedzi
    • 7469 wyświetleń
  21. jaki piec na biomase

• 1 odpowiedź
    • 4669 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Korzystać z dobrodziejstw postępu technicznego jasne że trzeba, ale dobrze zachować w tym umiar i rozsądek.  Ta cała automatyka, sterowanie zdalne do wszystkiego, otwieranie i zamykanie, są dobre ale chyba najbardziej przydatne dla inwalidy z ograniczonymi funkcjami ruchowymi.  Zdrowy człowiek jak będzie lało i tak poleci sprawdzić czy wszystkie okna ta cała automatyka pozamykała. Tak samo np. przed wyjazdem na wakacje i tak oblecę cały dom sprawdzając czy wszystko gra. Co by nie powiedzieć ruch to jednak zdrowie, a nie dupę tylko trzymać na leżance i pilotem pstrykać. Nawet na ogród taki nie musi wychodzić, bo automatyka wszystko podleje, a w tym podlewaniu jak dla mnie najlepsze jest właśnie samo podlewanie własnymi łapkami. Znam wiele domów w bardzo dobrym wykonaniu i ani jednego tzw inteligentnego, za wyjątkiem znajomego pasjonaty elektronika który sam sobie takie systemy wymyśla i instaluje, więc jak widać są to sprawy mało popularne. Przeciętna populacji jest jednak dość ograniczona technicznie, pewnie jednak nie na tyle by nie zdawać sobie sprawę z problemów w jakie mogą się wpakować, instalując takie systemy. A może też wolą tę inną stronę bytowania połączoną z aktywnością ruchową i samodzielnym myśleniem.    
    • Kazdy bedzie podawal swoja marke bo takie pompy montuje ja kierowalem sie opiniami na forach i w wiekszosci osob montuje nibe nie dawno otrzymalem oferte na alpha innotec jesli chodzi o zuzycie  energii, co jest dla mnie priorytetem, zuzywa jej mniej co np. pompa szwedzkiej firmy. A wedlug Ciebie jaka byla by lepsza jesli chodzi o trwalosc, niezawodnosci niskie zuzycie energii, bo chyba wiekszosci osob o to chodzi. Nie mam zamiaru za kilka lat zmieniac pompy chcialbym aby byla sprawna jak najdluzej przy tym nie zzerala duzo energii. Pozdrawiam
    • Czemu uparłeś się na te modele? Sprawdziłeś linki wskazane przez Ekspertów? Ja postrzegam to jako pomoc, korzystaj z tej okazji.
    • Rama + materac o odpowiedniej twardości i śpisz jak niemowlę po nakarmieniu. Możliwe, że obudzisz się głodny Czyli jakie? Jeden kupiłem tam - już wspominałem a drugi nie pamiętam. Drugi leży na podłodze i jest jeszcze szerszy od poprzedniego. Na ramę a nawet na japońskie łóżko przyjdzie tez pora. Powtarzam - zanim kupimy - trzeba się wyleżeć i poturlać i uwierzcie mi - w minutę zapadnie decyzja, ze to ten jedyny  Teraz trzeba iść do sklepu, gdzie pozwalają się wyleżeć i poturlać. Cała tajemnica zakupu materaca.
    • Niestety pomocy nie otrzymalem wiekszosc osob tutaj jest po to aby sprzedawac swoje pompy. Chcialem zasiegnac tylko opini na temat fachowca i wybor pompy jednej z dwoch ktore podalem. Niestety wiekszosc reklamuje swoje firmy, pompy.
    • Witam wszystkich, czy ktoś się może orientuje czy jest możliwość zamiany wiatrołapu ze schodami tak żeby do garażu można było wchodzić przez wiatrołap a nie przez pom. gospodarcze ? Czy ktoś może wprowadził takie zmiany?
    • Genialne ale tak właśnie trzeba - na wesoło. Ja miałem frajdę wielką przełączając kanały w TV za pomocą telefonu w roli pilota + wpisując adres strony www z prędkością edycji sms-a i nie musiałem lecieć do sklepu po specjalnego pilota za kilka stówek - wystarczył soft i sieć wifi. Czy to nie namiastka tego, o czym tu rozmawiamy ?  Nie oszukujmy się - czy zmiana pracy kotła CO + jego załączanie i wyłącznie na podstawie wskazania temperatury czujnika w salonie to nie jedna z funkcji "inteligentnego" zarządzania energią. I tak od jednej funkcjonalności do drugiej plus mała konsolidacja funkcji + kilka "smartfonów" na ścianie zamiast włącz/wyłącz i mamy co???? Smart Home a idąc krok dalej  - dodajemy rolety, oświetlenie, multimedia, podlewanie ogrodu, otwieranie bramy wjazdowej i garażu, monitoring posesji i mamy "inteligentny dom". No prawie  - bo to na dobrą sprawę my jesteśmy inteligentni i stworzyliśmy sobie  centralny system dla własnej wygody. A, że wygoda to pojęcie względne (jeszcze nie opisane w żadnej ustawie), każdy może postrzegać ten stan na własny sposób     solange63 - cóż mam powiedzieć - nie miała zasilania awaryjnego. Dobrze, ze paliwo w baku miała i pamiętała żeby wcześniej zatankować, dodatkowo świeczki i zapałki w szufladzie i suchy prowiant i z dwie butelki wody 
    • My zamawialiśmy na http://www.niziohome.pl/ juz ładnych parę lat temu drewniane łóżeczko i materac, teraz łózeczko po zdjęciu jednego panelu szczebelek pełni rolę sofki:) 
    • Wszystko do urządzenia pokoju dziecka jest na http://www.niziohome.pl/ Wykonują piękne, solidne, drewniane meble! Które po latach można poddać renowacji:))
    • Dla mnie system inteligentny w domu to jak już ktoś wspomniał fanaberia. Mój mąż pisał pod takie systemy soft i sobie tego wsadzić do domu nie dam a przynajmniej nie w taki sposób że się tego nie da wyłączyć. Mam trochę wyobraźni i wiem co się stanie jak system się wykrzaczy. Wystarczy się się nawkurzam jak mi się słoik nie chce otworzyć co dopiero jeśli by mi się dom nie chciał
  • Doradcy redakcyjni i firmowi