Skocz do zawartości

z czego dach?


kropeczka_ns

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Pytanie jak w temacie- z czego dach i dlaczego taka a nie inna decyzja?



Odpowiedź jest nie do końca prosta - u mnie dachówka cementowa bo:
- dobra cena w porównaniu do blachy (2,10 zł/szt)
- długi okres gwarancji ( 30 lat)\
- prosty sposób naprawy
- prosty sposób układania
- ciekawe elementy wykończeniowe
- cisza na poddaszu (w porównaniu do blachy podczas ulewy)
- trwały kolor (barwiona w masie i podwójnie malowana)
Link do komentarza
Jak chcesz by wyszlo niedrogo w dobrze to odpowiedz nie bedzie jednoznaczna.
Zalezy jaki masz dach, jak sa duze powierzchnie bez dziwnych katow to najtaniej blachodachowka (malo odpadow). Jak dach jest skomplikowany, ma duzo lukarn, malo plaskich powierzchni, inne katy niz 90 to moze okazac sie bardziej oplacalna np. dachowka ceramiczna mimo iz generalnie z m2 jest drozsza od blachodachowki.
U mnie dach jest prosty, duze powierzchnie i mam blachodachowke Intermax, wyszla najkorzystniej, do tego mialem bardzo dobra ekipe (sasiad szwagra) i jestem zadowolony z dachu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Można powiedzieć: "dach wieńczy dzieło". Wszystkie pokrycia spełnią swoją podstawą funkcję ale nie każde odda charakter domu. Warto takie decyzje skonsultować z projektantem. Jak by wyglądał dom w stylu dworku pokryty blachodachówką gdy do niego pasuje strzecha lub wiór osikowy. Jak by wyglądał dom w stylu góralskim pokryty dachówką zakładkową gdy do niego pasuje gont drewniany icon_rolleyes.gif . Pozdrawiam.
Link do komentarza
Andrzej Wilhelmi tyś spec od dachów i nie jedno w życiu widziałeś.

Do mojego domku najlepiej pasuje karpiówka ułożona w koronkę. Koszt takiego pokrycia wymusił na nas tymczasowe pokrycie najtańszym materiałem - blachą na okres 10 lat. Więźba powiększona w wymiarach i deskowanie wykonane, więc docelowo będzie karpiówka. Może nawet wcześniej.
Za samą balchodachówkę dałam 5 tys. (krycie końcowe niezbędne do wykonania kosztorysu budowy zatwierdzonego przez bank). Większy koszt to była więźba - 8 tys. zł, za deskę zaimpregnowaną dałam 2 tys. zł - ceny po znajomości.
Całkowity koszt dachu przy blachodachówce wyniósł 30 tys. zł

Do wykonania krycia w koronkę zużyłabym najmniej około 13,5 tys. sztuk prostej karpiówki, której koszt wyszedłby na poziomie 28 tys. zł (nie wliczyłam gąsiorów, dachówek skrajnych i wentylacyjnych oraz kominków wentylacyjnych, które znacznie podnoszą koszt dachu) - do tego dużo droższa robocizna za samo położenie dachówki 15 tys. Biorąc pod uwagę ekipę, która robiła mi dach (całkowity koszt z deskowaniem i kryciem 10 tys.) za te 15 tys. zrobili by mi cały dach - również ekipa po tzw. znajomości. Całkowity koszt dachu z kryciem dachówką wyniósłby najmniej 65 tys. zł.

Jeżeli ma się na głowie kredyt, to trzeba się liczyć z nim i robić tak, żeby się w nim zmieścić. I żeby rzeczoznawca uznał za wykonany plan budowy (kosztorys).
Za maks. 10 lat będę miała nadpłacone ponad połowę kerdytu, zmienię pokrycie na docelowe wymienię pokrycie na dachówkę i będzie i bank syty i inwestor zadowolony icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich,

to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość,

ja zastanawiam się nad dwoma pokryciami:

Dachówka płaska Creaton Domino:
Brak obrazka

i Cembrit Quadra (pełna albo z obciętymi narożnikami)
Brak obrazka
Brak obrazka

Za Creaton Domino przemawia uznana marka, za Cembrit Quadra dużo niższa waga (więc i więźba nie będzie musiała być taka mocna), i to, że dach będzie inny niż wszystkie.

Obie strasznie nam się z żoną podobają, ale wciąż bijemy się z myślami którą wybrać. No i próbujemy oszacować koszty, choć pewnie okażą się porównywalne.

Link do komentarza
A ja zastanawiam się nad gontem... drewnianym icon_smile.gif Wybrałem projekt domku w stylu starego polskiego dworku, więc takie pokrycie wg mnie najlepiej będzie pasować. Koszty są niewiele wyższe jak dachówka ceramiczna, przy dachu ca. 380m2 i tak będzie to dla mnie najdroższa pozycja icon_smile.gif Ale nic nie zastąpi indywidualnego charakteru domu...
Link do komentarza
dachowki ceramiczne- ciemne ! (grafit ostatnio mi sie baardzo spodobal ) icon_eek.gif icon_eek.gif

nie wiem jeszcze ,jaka wybiore wielkosc dachowek :
MOZE MI KTOS COS PODOPOWIE CIEKAWEGO W TYM TEMACIE !? icon_wink.gif

(nigdy nie przypuszczalam ,ze sie na to zgodze... zawsze przeciez chcialam miec czerwony dach (!) ,
z grafitowym jednak bedzie piekniej... i jakby troche nowoczesniej , hehe icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

...Za Creaton Domino przemawia uznana marka, za Cembrit Quadra dużo niższa waga (więc i więźba nie będzie musiała być taka mocna), i to, że dach będzie inny niż wszystkie.



To dwa różne i nie porównywalne pokrycia. Na więźbie nic nie zaoszczędzisz! Zdecydowanie droższym będzie pokrycie z płytek włókno cementowych (materiał i robocizna). Nie wiele drożej wyjdzie łupek. A może krycie niemieckie? Daje super efekt. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

dachowki ceramiczne- ciemne ! (grafit ostatnio mi sie baardzo spodobal ) icon_eek.gif icon_eek.gif

nie wiem jeszcze ,jaka wybiore wielkosc dachowek :
MOZE MI KTOS COS PODOPOWIE CIEKAWEGO W TYM TEMACIE !? icon_wink.gif

(nigdy nie przypuszczalam ,ze sie na to zgodze... zawsze przeciez chcialam miec czerwony dach (!) ,
z grafitowym jednak bedzie piekniej... i jakby troche nowoczesniej , hehe icon_smile.gif


Grafitowe dachy są ostatnio bardzo modne icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

ja jestem zdecydowany na gont bitumiczny
od zawsze mi podobał
teraz tylko ma dylemat, jaki kształt wybrać aby mi było łatwiej układać


Co do kształtu, to się nie wypowiem. Nie wiem! Wiem jedno! Takie proste rozwiązanie jak gont wygląda na dachu bardzo, bardzo fajnie!
Link do komentarza
dlaczego ten gont jest taki drogi? Zalet z jego położenia nie ma wcale. ANi tańszy od dachówki, ani bardziej żywotny. Co z tego że jest lżejszy. Co mi to da? Jakąś wymierną korzyść? Nie wiem. Położyłbym to sobie, ale musiało by być dużo tańsze od dachówki. Ale w tych cenach co oferują gont... chyba przesada.
Link do komentarza
Cytat

dlaczego ten gont jest taki drogi? Zalet z jego położenia nie ma wcale. ANi tańszy od dachówki, ani bardziej żywotny. Co z tego że jest lżejszy. Co mi to da? Jakąś wymierną korzyść? Nie wiem. Położyłbym to sobie, ale musiało by być dużo tańsze od dachówki. Ale w tych cenach co oferują gont... chyba przesada.



Bo jest ładny. A uroda kosztuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...