Skocz do zawartości

Witand - pokrycia dachowe

Ekspert budowlany
 • Posty

  492
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Witand - pokrycia dachowe last won the day on marca 27 2016

Witand - pokrycia dachowe had the most liked content!

1 obserwujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  292

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Witand - pokrycia dachowe's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

27

Reputacja

 1. Jak drewno jest suszone ( a takie powinno być) to żadne impregnaty nie są potrzebne. A jak już impregnujemy to warto zastosować impregnaty oparte na związkach miedzi. Pozdrawiam.
 2. W tym konkretnym przypadku chodzi o garaż czyli temat głośności pokrycia dachowego nie ma żadnego znaczenia. Natomiast jeśli chodzi o korozję to jest ono normalnym zjawiskiem w pokryciach o rdzeniu stalowym. Korozja spowodowana cięciem występuję najczęściej w koszach. Korozja na połaci najczęściej na przegięciach (przetłoczeniach) wynika z mikro pęknięć powłoki lakierniczej i warstwy ochronnej cynku. Żywotność tych pokryć to około 20~25 lat. Pozdrawiam.
 3. Nie stosuję wkrętów do poziomowania łat. To nie moja bajka. Wyprowadzam połać po swojemu. Przy takim nachyleniu połaci albo rynnę montujemy wyżej i wówczas na hakach nakrokwiowych albo niżej i wówczas można można na hakach doczołowych. Posadowienie deski okapowej musi umożliwić swobodny wypływ skroplin. Przy tak płaskim dachu wysokość posadowienia rynny nie ma żadnego znaczenia. W tym wypadku to tylko walor estetyczny. Pozdrawiam.
 4. Bo teraz jest moda na grafity, szarości i czarne. Wybierz wzór i kolor jak Ci się podoba. Pozdrawiam.
 5. Ciekawe spostrzeżenie. Szanowna Pani Małgorzato może Pani podać przykładową grubość blachy trapezowej? Wracając do meritum przy kryciu wstępnym wykonanym papą każde pokrycie będzie dobre i przy tym kącie nachylenia połaci żadnego nie będzie widać. Wybierz takie, które ci się podoba. Najtaniej wyjdzie blachodachówka. Blachodachówka jess pokryciem dość szczelnym ale dla pewności można na deskach najpierw nabić kontrłaty i dopiero wówczas pokryć papą podkładową termozgrzewalną. Wszystkie połączenia powinny być zgrzane i żadne papiaki nie mogą być widoczne. Natomiast "klik" nie ma widocznych żadnych wkrętów, jest pokryciem płaskim co umożliwia swobodny bez żadnych zakłóceń spływ wody. Profesjonalny wykonawca nie będzie miał żadnych problemów ze szczelnym obrobieniem komina. Pozdrawiam.
 6. Nie wiem czy moja rada jest jeszcze potrzebna. Folia dachowa to słaby materiał i nie odporny na uv (na odbite też). Koniecznie należy zasłonić niezabudowane fragmenty dachu np. czarną folią budowlaną. Pozdrawiam.
 7. Witam .

  proszę o doradzenie ,co do renowacji pokrycia dachowego-jak na zdjęciu.

  Sześć segmentów szeregowca (każdy po 90 metr.kwadr) pokrytych jest od 15 lat gontem bitumicznym, na pełnym deskowaniu i na papie podkładowej.Do tego czasu przecieków nie ma.Obecnie chcemy pokryć to dodatkowo aby wytrzymało następne 15-20 lat.Wg projektu jest tam dopuszczalne : lekkie pokrycie dachowe ( nie dachówka -ze wzgl.na wytrzymałość więźby).

  Co radziłby Pan tam położyć?Papa termo , blachodachówka, ponownie gont, balchodachówka na rąbek?

  Czy może coś zupełnie innego?

  Jeżeli miałby to być np ponownie gont: to czy trzeba usunąć obecny gont?

  Jeżeli można proszę również o podanie nazwy producenta polecanego pokrycia, kto jest sprawdzony?

  Oczywiście mogą być np.dwaj lub trzej producenci,żeby uniknąć reklamowania .

   

  z góry uprzejme dzięki

  Pozdrawiam

  Piotr

   

  dach1.DACHfoto.jpg

 8. Skoro jest to wykwit impregnatu to nie należy nic z tym robić. Natomiast na podstawie tych zdjęć trudno określić co to jest. A może to pleśń a jak tak to poczekać aż wszystko wyschnie wówczas oczyścić i można dodatkowo zaimpregnować. Pozdrawiam.
 9. Zastosuj papę podkładowa termozgrzewalną ale jej nie przygrzewaj do OSB. Folie możesz zostawić. Pozdrawiam.
 10. Czemu tak chaotycznie prowadzisz budowę swojego domu? Czemu czekasz trzy miesiące z kryciem docelowym i praktycznie jak już straciłeś gwarancję na krycie wstępne zaczynasz zastanawiać się czy jest dobrze? Jest źle ale nie tragicznie o ile teraz nie przecieka. Folia i blacha (domyślam się, że będzie to jakaś blacha o rdzeniu stalowym) mają podobną żywotność więc za jakieś 20~25 lat czeka Cię remont dachu. A może w tym czasie sprzedasz ten dom i nie będzie to już Twój problem? Pokrycia blaszane są dość szczelnymi pokryciami więc nie powinno być problemów. Zjawisko tak zwanego "roszenia blachy" nie stanowi problemu bo są to niewielkie ilości kondensatu z reguły nie odrywające się od blachy. Ilości będą niewielkie bo płyta OSB stawia dość duży opór parze wodnej więc z budynku przedostaną się pod blachę szczątkowe jej ilości. W kalenicy otwór konieczny i szczelina wlotowa wysokości 2 cm pomiędzy styropianem elewacyjnym a płytą OSB też konieczna. Zakrycie kalenicy na kryciu docelowym musi umożliwiać swobodny wypływ powietrza. Z kryciem docelowym nie należy już dłużej czekać! Natomiast gdybyś chciał to zrobić profesjonalnie to należy zdemontować łaty i kontrłaty (część ulegnie zniszczeniu) folia może zostać. Poziome połączenia płyt OSB naciąć piłą tak aby powstały szczeliny. Zamontować papę podkładową termozgrzewalną, kontrłaty, łaty (rozstaw zależny od rodzaju pokrycia) i blacha. Dach pod papą z kontrłatami może czekać do wiosny na montaż łat i krycie docelowe. Pozdrawiam.
 11. Teoria to jedno a praktyka to drugie. Nie może być tak, że inwestor jest nie świadomy tego co robi. Ma od tego kierownika budowy. To, że drewno nie ma certyfikatu nie oznacza, że się nie nadaje. Suszone i certyfikowane drewno też pęka. Skoro kierownik budowy dopuścił drewno i odebrał więźbę to jest OK. Inną kwestią jest lokowanie śrub. Nie widać wieńca więc śruby wychodzą ze stropu. Kierownik budowy powinien wskazać ich lokalizację. Można było też przestawić trochę krokwie. Wszystkie te kwestie należy rozstrzygnąć z kierownikiem budowy. Nie chcę wnioskować, że inwestor szuka pretekstu aby nie płacić. Pozdrawiam.
 12. Tak jak radził Jan tylko na nokach! W załączeniu jedna z moich realizacji. Komina może się nie zobaczy ale bok lukarny tak.Pozdrawiam.
 13. Te propozycje to tylko półśrodki. Tak jak pisałem na innym forum wcześniej czy później dach do remontu. Skoro poddasze nieużytkowe nie ma żadnego sensu izolować cieplnie dachu. Montaż krycia wstępnego od środka to nieporozumienie. Gąsiory montowane na zaprawę powoduję brak wentylacji połaci dachu. Zastosowanie proponowanych wywietrzaków nic nie zmieni. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...