Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rosa

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rosa

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  42
 1. rosa

  Piorunochron

  Rzeczywiście brzydko to pachnie!
 2. Mam taką samą bramę i jezeli dobrze pamiętam to panowie krzyknęli za materiał i montaż CAME ok.3000zł. Czyżby te wyłączniki krańcowe, kogut i inne drobiazgi aż tyle kosztowały? Muszę to sprawdzić w necie. Dzięki acia za te dane. Pzdr.
 3. acia możesz podać jakisz masz typ napędu CAME (do jakiej bramy) i ile on kosztuje? Ile też kosztował Cię (będzie Cię kosztował) sam montaż. Z tego co ja zrobiłem rozeznanie to CAME jest najdroższy. Pzdr.
 4. rosa

  Piorunochron

  Też tak uważam. Budujemy domy za minimum ok. 300 - 500 tys.zł a koszt takiej profesjonalnej instalacji to rząd kilku tys.zł. W moim przypadku na dachówce Creaton, system zaciskowy firmy niemieckiej, wszystko w miedzi to 4.500zł. Kwota ta zawiera też całą papierologię. Pzdr.
 5. Masz rację, kostka trochę kosztuje. A przed zrobieniem podjazdów i ścieżek trzeba zrobić wszystkie inne prace ziemne pod oświetlenie, nawadnianie, domofon, telefon itp. Ja na to wszystko potrzebowałem 5 lat. I wyszło coś takiego:
 6. A jak jeszcze dodasz do tego,że mniejsze rośliny są dużo tańsze i resztę zrobi czas to nic tylko sadzić! Pzdr.
 7. Ja mam trochę dalej bo z drugiej strony Łodzi. Pzdr.
 8. vena - czy możesz napisać jak jest po roku czasu z tą studnią i z jakością wody? Bardzo interesuje mnie ten temat. Jestem właśnie na etapie podjęcia decyzji o wierceniu studni głębinowej. Pzdr.
 9. Jestem na etapie wykańczania domu pod Łodzią. Dostałem propozycję ceny 8zł/m2 ścian na gotowo i 10zł/m2 za sufity. Czy to są stawki do przyjęcia? Ściany i sufity są w gładziach, po gruncie i "zabiałkowaniu". Pzdr.
 10. Poniżej przykład jak się zmienia to samo miejsce w ciągu kilku lat.
 11. Jak dzisiaj oglądam fotki sprzed kilku lat, kiedy był zakładany ogród to pamietam,że się wtedy zastanawiałem: za co ten ogrodnik wziął pieniądze! Wszystko takie małe, mikre i tak mało tych roślinek. Widziałem tylko korę i kamienie. A dzisiaj chylę czoło i przyznaję mu rację. To tylko kwestia czasu, gdy ma się dobry projekt ogrodu, podjazdu i ścieżek.
 12. Jeżeli masz rację, to muszą mieć dużo i fajnych znajomych. W pracy przecież nie można się wykąpać .
 13. U nas przydałyby się kontrole na posesjach. Mieszkam dwa lata i tylko do dwóch posesji przyjeżdża szambonurek! Ja mam POŚ. Jak był u mnie wóz ascenizacyjny to rozmawialiśmy na "ten temat" z kierowcą i powiem krótko: miał on ogromną wiedzę, kto kiedy i ile. Taki człowiek to mógłby dopiero się pochwalić swoją wiedzą gdzie trzeba . Pzdr.
 14. Zgadzam się ze stwierdzeniem,że: "nie gnieżdżą się mrówki", ale z małą poprawką: grys nie zapobiega odbudowywaniu sobie przez mrówki ścieżek i korytarzy co i tak w przyszłości prowadzi do miejscowych uskoków i zapadlin w kostce granitowej. One ten przeszkadzający im grys wynoszą na powierzchnię, poza granit. Tak stało sie u mnie na moim podjeździe. Oto przykład: Grys, jako materiał naturalny, pozwala za to na szybkie i łatwe naprawy tego typu uszkodzeń w
 15. rosa

  Jakie okna?

  Mam drewniane od 6 lat i są super. Nigdy bym nie założył PCV. Miałem takie w bloku i były z nimi non stop problemy. Może teraz robią lepsze okna z PCV. Pzdr.
×
×
 • Utwórz nowe...