Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

adamis

Uczestnik
 • Posty

  1 298
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

adamis last won the day on sierpnia 30 2014

adamis had the most liked content!

Reputacja

11 Neutralny

O adamis

 • Ranga
  Ostoja forum

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W między czasie byłem kilka razy w południowej Norwegii. Tam 99% domów poza centrami miast, to domy o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Te 20-40-to letnie są niesamowicie prymitywnie wykonane. Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem jak zbudowana jest ściana takiego domu. Na zewnątrz pionowe lub poziome deski, potem 1cm (dosłownie - jeden centymetr!) płyty pilśniowej, 15cm powietrza deski, tapeta. To wszystko. Sądzę, że owa tapeta odgrywa kluczową rolę izolacyjną. Poza tym zero wentylacji pomieszczeń, nawet tych z kominkiem. Chyba, że za wentylację uzna się powszechnie spotykane dziury w ś
 2. Że też właściciel owej "piękności" nie obawia się, że w nocy wpadną jacyś na bani i zgwałcą...
 3. Skusiło mnie na umycie auta w myjni samoobsługowej Kosztowało to w sumie 16zł, a auto nie domyte do końca i całe pokryte jakimś badziewiem, po którym można było pisać palcem. Nigdy więcej!!!
 4. Co to znaczy "źle położony silikon"? Zajmuję się hydrauliką kilkanaście lat i jeszcze nie spotkałem silikonu, który po roku, dwóch nie czernieje. Żadne tam pleśnio, grzybobójcze. KAŻDY silikon z jakim się zetknąłem czernieje po jakimś czasie. Co do zabudowywania wanien, to ważne są cztery rzeczy; 1. sztywność i stabilność konstrukcji 2. dostęp do syfonu i ew. baterii nawannowej 3. pochylenie ścianki dla wygodnego stania przy wannie 4. wykafelkowanie obszaru pod wanną Spotkałem się z takimi zabudowami, że ręce opadają. Potem, jak przyjdzie co do czego, to tylko kucie zostaje. Najc
 5. Dla jednych to pewne na 100%, bo albo po prostu wierzą, albo, tak jak ja, spotkali osobiście obie te osoby (już widzę te drwiny - co mnie ani nie boli, ani nie denerwuje, bo sam przez lata, jako zapiekły ateusz drwiłem, wyśmiewałem i ciągle żądałem dowodów) A skąd wiadomo, że to się Bogu nie podoba? Ano sam to wyrażał wielokrotnie w Biblii. I proszę po raz kolejny - nie utożsamiajcie Boga z katolicyzmem, a już szczególnie z jego fanatycznymi odmianami spod Pałacu Prezydenckiego. Ci ludzie nie mają pojęcia czym jest chrześcijaństwo.
 6. gites, nie jestem katolikiem, tylko chrześcijaninem. Już to pisałem wcześniej. Jak każdy, utożsamiasz chrześcijaństwo z katolicyzmem, i dlatego dziwnie pojmujesz Boga. Rzeczywiście, katolicki, historyczny Bóg, jest nie do przyjęcia, ale na szczęście, nie jest to Bóg Nowego Testamentu, tylko wymyślony przez kler, zabobony i tradycję. Chrześcijaństwo istnieje w Polsce równolegle z katolicyzmem i jest od początku ledwie zauważalną mniejszością. Chcesz wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy tym, co głosił Jezus i apostołowie a tym, co głosi katolicyzm? Wystarczy poczytać Nowy Testament - przepaść jes
 7. Nie spotkałem tam żadnej z tych osób. Pewnie od tamtej pory zmieniła się kadra. Wygląda na to, że jest w tym temacie trochę niejasności. Sam chciałbym mieć, z czysto praktycznych powodów, jasny obraz sytuacji z obu stron.
 8. Byłem niedawno na szkoleniu w centrali Immergas w Łodzi. Poruszyłem oczywiście kwestię kominów systemowych i ich wystarczalności do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Twierdzą, że jak dotąd ŻADEN z producentów takich kominów nie konsultował się z nimi w tej kwestii. Ich zdanie było bardzo zbliżone do mojego, czyli, za duża średnica.
 9. Czytając wasze wpisy o meszkach i komarach kilka razy sprawdzałem, czy dotyczą tego roku. Co wy z tymi meszkami i komarami ? Ja jeszcze nie widziałem takich owadów w tym roku. ...A bywam na różnych terenach Polski południowej.
 10. Wszystko pięknie, tylko że takie myjnie nie są za gęsto rozsiane po okolicy. Występują dość rzadko, nawet w dużych miastach.
 11. r-32, tak fajnie było. Musiałeś zepsuć Ale tak na poważnie, to masz rację. Pora wracać. Jeszcze tylko mała dygresja co do twojego nicka. Czy ja dobrze kombinuję? Bo ja mam R-35 z 1954r. Jak trafiłem, to zajarzysz. Jak nie, to sorki.
 12. Są też kostki dezynfekujące, czyli zabijające florę bakteryjną, bo to ona powoduje smrodek.
 13. Bardzo mądra i przydatna odpowiedź....., tylko, że pierwsze zdanie czyni całkowicie bezpodstawnym. Pozostałe informacje w zupełności wystarczają do dobrania właściwych grzejników, nawet przez zupełnego laika. Jeszcze tylko info, że na m3 kubatury pomieszczenia potrzeba (w zależności od okien, ocieplenia, itp.) od 80 do 130W i wszystko wiadomo. Uprawniony projektant kierując się zupełnie zbędnymi działaniami dojdzie do bardzo podobnych wyników. Ten zawód, jeśli chodzi o dobór grzejników, uznaję za całkowicie zbędny. To zwyczajne wyciąganie kasy od klientów.
 14. Do zbiornika można wrzucić przecież co jakiś czas kostkę zapachowo-koloryzującą.
 15. Pomysł nie był zły, ale wydaje mi się, że o całości zadecydował ten wielki zbiornik. Gdyby woda przebywała tam tylko max. kilkanaście godzin, to przypuszczalnie nie było by problemu tworzenia się flory bakteryjnej, osadów i zapaszku. Łatwiej było by to zniwelować choćby przez dodawanie jakiegoś środka bakteriobójczego. Wydaje mi się, że zbiornik o poj. 40L w zupełności by wystarczył.
×
×
 • Utwórz nowe...