a jednak dam
https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802
akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia...
a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym
witam forumowiczów,
Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy?
papa wierzchnia termozgrz? izoplast b? nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
Witam
Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy.
Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać.
rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta.
Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.
Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ?
Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.
Mam.
Odkryłem tajemnicę.
Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką.
I wiecie co?
Skorki!
Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.
Wpadam - a te skorki żrą jak opętane!
Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!.
Są.
Żrą!
Uzbierałem do słoika moc.
To skorek!
Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury!
Będę powtarzał zbieranie po nocach.
Pozdrawiam.
duży wybór ręcznie robionych mis, pater oraz desek do krojenia i podawania przekąsek znajdziecie Państwo w sklepie https://www.nelawood.pl/
deski na: https://www.nelawood.pl/pl/c/Deski-do-krojenia-i-serwowania/38
i misy na : https://www.nelawood.pl/pl/c/Misy-i-patery-drewniane/51
trzeba poświęcić trochę czasu na przejrzenie całej oferty ale "trochę" tego jest ;-)
Polecam
Na przygotowanych wcześniej szalunkach, wylewamy poduszki betonowe i obsadzamy nadproża. Te mniejsze nad drzwiami idą lekko. Natomiast na ścianach nośnych montujemy ciężkie nadproża typu L19. Zobaczcie sami :)
Jeśli zależy Wam na tym, aby drewniane wnętrza zachowały swój naturalny, świeży wygląd przez długie lata, a przy tym nie żółkły z czasem, z czystym sumieniem mogę polecić wosk twardy Osmo 3041 (bezbarwny mat).
To produkt, który doskonale sprawdza się w przypadku wewnętrznych ścian drewnianych, zachowując strukturę i kolor drewna bez nadawania mu sztucznego połysku czy odcienia. Dzięki specjalnej formule opartej na naturalnych olejach i woskach, Osmo 3041 tworzy powłokę odporną na zabrudzenia, a jednocześnie pozwala drewnu "oddychać".
Jak stosować?
W większości przypadków wystarczy jedna warstwa, aby uzyskać trwałą i estetyczną ochronę. Aplikacja jest bardzo prosta – nakładamy cienką warstwę najlepiej pędzlem i zostawiamy do wyschnięcia.
Dla bardziej wymagających – na przykład w miejscach newralgicznych, gdzie zależy nam na wyjątkowo gładkiej powierzchni – warto po wyschnięciu pierwszej warstwy (najlepiej odczekać co najmniej 24 godziny) lekko zmatowić powierzchnię, a następnie bardzo cienko nałożyć drugą warstwę. Najlepiej zrobić to przy pomocy niekłaczącej się ściereczki lub miękkiej gąbki, wcierając produkt na półsucho, niemal polerując drewno.
Efekt? Naturalny, matowy wygląd drewna, który nie żółknie z upływem czasu, jest przyjemny w dotyku i łatwy do utrzymania w czystości.
Z własnego doświadczenia – naprawdę warto!
skleposmo.pl
Doradcy redakcyjni i firmowi
Jarosław Antkiewicz
Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne
Zapytaj eksperta
Joanna Dąbrowska
Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza
Małgorzata Kolmus
Budujemy Dom - otoczenie domu
Zapytaj eksperta
Aleksander Rembisz
Budujemy Dom - budownictwo ogólne
Zapytaj eksperta