Skocz do zawartości

Panele, parkiet, a może coś innego?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Panele. Obecnie na rynku jest taki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak się znudzą... Łatwiej zmienić wystrój.



Ja zagłosowałam na parkiet. Wybór też jest, a co drewno to drewno. Faktem, że panele łatwiej wymienić, za to parkiet można odnawiać, niemal w nieskończoność.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
masz na myśli tzw deskę barlinecką? Ja tak jak już pisałam mam ją w całym domu i jestem bardzo zadowolona, Wyszło nam sporo taniej niż parkiet, układa się szybko, w odczuciu "pod stopą" jest to zdecydowanie przyjemne w odbiorze drewno a nie tworzywo jak typowe panele, kolorów jest mnóstwo a jest to naparwde trwała i łatwa w myciu podłoga.
Link do komentarza
Cytat

masz na myśli tzw deskę barlinecką? Ja tak jak już pisałam mam ją w całym domu i jestem bardzo zadowolona, Wyszło nam sporo taniej niż parkiet, układa się szybko, w odczuciu "pod stopą" jest to zdecydowanie przyjemne w odbiorze drewno a nie tworzywo jak typowe panele, kolorów jest mnóstwo a jest to naparwde trwała i łatwa w myciu podłoga.



Deska barlinecka rzeczywiście jest dość fajnym materiałem na podłogę, ale według mnie wymaga lakierowania. Ja położyłem ją na podłodze tak jak kupiłem i dzisiaj (po latach eksploatacji) jest już dość zniszczona (mam 2 psy + mycie podłogi). Jej zaletą jest to że można ją wycyklinować i tym razem ją polakieruję.
Link do komentarza
Cytat

Deska barlinecka rzeczywiście jest dość fajnym materiałem na podłogę, ale według mnie wymaga lakierowania. Ja położyłem ją na podłodze tak jak kupiłem i dzisiaj (po latach eksploatacji) jest już dość zniszczona (mam 2 psy + mycie podłogi). Jej zaletą jest to że można ją wycyklinować i tym razem ją polakieruję.




dzięki za tą uwagę, przemyślę to jak będę kupował...
Link do komentarza
Widzę, że parkiet wygrywa icon_smile.gif Ja też zagłosowałam na parkiet - jest dla mnie taki najbardziej "domowy" - ciepły i przytulny. Chociaż... widziałam u znajomych całkiem udane panele drewniane.

Zajrzałam na tę stronę z mozaiką kokosową i te mebelki są interesujące: http://elvidecor.com/images/stories/ekobe/54.jpg ale do tego trzeba miec odpowiednie wnętrze...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
przypomne temacik bo ciekawy i mnie bezpośrednio interesuje. Po ojcu stolarzu mam wstręt do drewna i zastanawiam sie nad podłoga w moim przyszłym domku. Myślałam o płytkach gresowych dużych , matowych , w kolorze kawy z mlekiem w salonie , kuchni i korytarzach. Wszędzie jednakowe. Co o tym myślicie ? , A może ktoś ma już taka podłoge i podrzuciłby fotki.A może jakieś inne fajne pomysły , byle nie drewno
Link do komentarza
ja mam taką podłogę w jadalni i kuchni- mam gres affron beige z Paradyża. Bardzo ładny, wkleję fotkę kuchni. Łatwy do utrzymania w czystości bo takie trochę "nie gładki". I taki kolor na którym kazde meble dobrze wyglądają. Ale w salonie mam deskę podłogową, to o wiele "cieplejsza" i milsza w odbiorze podłoga.
na drugiej fotce kuchnia i gres, na pierwszej kawałek deski baltic wood w kolorze naturalnego dębu u nas w salonie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
My zdecydowaliśmy się na granitowe płytki, ale tylko dlatego, że wszyscy bali się na tak dużej powierzchni ogrzewanej legalettem położyć wybraną przez nas deskę podłogową (dąb rustikal).
No i oczywiście jak wszystko medal ma dwie strony - podłoga robi duże wrażenie na gościach i całkiem dobrze się czyści - natomiast jest twarda dla pup naszych pociech, teraz na lato wymaga jednak położenia czegoś miękkiego, natomiast olejowany dąb jest delikatny i tak jak idealnie sprawdza się w sypialniach to w salonie szybko by się zniszczył i bylibyśmy wściekli na zarysowania, plamy itp... Jednak nie ma to jak dystans do materii mniej lub bardziej trwałej icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...