Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

IPZ - Instytut Pamięci Zlotowej

Fora

1. Zimowy Zlot Forumowiczów 2017

Informacje na temat zimowego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

210

Informacje na temat zimowego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom
    29
  3. LetKA 2016 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

4 czerwca 2016 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.
    158
  4. Jeśka 2016, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Jesienne spotkanie Forumowiczów Budujemy Dom odbędzie się między 7 a 9 października.

73
  5. LetKA 2015 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

13 czerwca 2015 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.
    316

615
  7. Jeśka 2015, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom
    402

574
  9. LetKA 2014 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

7 czerwca 2014 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.
    331
  10. Jeśka 2014, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom
    302
  11. LetKA 2013, czyli letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

8 czerwca 2013 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.
    524
  12. Jeśka 2013, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

330

507

Informacje na temat letniego spotkania organizowanego przez Redakcję Forum Budujemy Dom w 2012 roku.
    201

975

587
  17. LetKA 2011 czyli letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

11 czerwca w Ruściu spotkaliśmy się na zlocie forumowiczów LetKA 2011
    1394

668

1164

802

Relacje Forumowiczów ze Zlotu 2010, który odbył się 12 czerwca br. w miejscowości Rusiec pod Warszawą. Zlot organizowany przez Redakcję Budujemy Dom
    1250

• Gość Gość PSR
      Naprawdę nie obawiamy się negatywnych opinii. Gdyby wszystkie z powyższych opisów były prawdziwe, to mielibyśmy już kilkanaście spraw w sądzie, a ich nie mamy. Niestety niektórzy ludzie nie mają kompletnie pojęcia technicznego o kupowanych towarach i ich montażu, a MY w 100% trzymamy się norm budowlanych. Jakoś do tej pory nie otrzymaliśmy od powyższych osób wezwania do sądu oraz listu od Rzecznika Praw Konsumentów, to świadczy o naszej niewinności. Powyżsi postowicze - najpierw zapoznajcie się z normami budowlanymi, a dopiero wtedy wpisujcie komentarze. Sprzedajemy produkty wysokiej klasy oraz oferujemy profesjonalny montaż i fachowe doradztwo.
    • Ale pająkom będzie łatwiej się zadomowić. No i tynkarz, albo monter g/k puści kilkanaście wiązanek więcej, musząc kombinować przy kilkunastu, zupełnie poronionych winklach na suficie. A jak coś skrzywi, to gospodyni nigdy nie  legnie na plecach, bo spoglądanie na taką fuszerkę zupełnie pozbawiłoby ją uciechy z pożycia małżeńskiego.
    • Ja widziałem jak poradził sobie przedwojenny majster, a strop był łukowy, murowany z cegieł, wspartych na dwuteownikach. A więc nierówności grzbietów i dolin sięgały kilkunastu centymetrów. Kazał włascicielowi przywieźć z tartaku przyczepę trocin i kupić kilka worków wapna hydratyzowanego. Następnie do wapna dodał wody tworząc mleczko wapienne i zmieszał je z trocinami. W ten sposób zabezpieczył się przed szkodnikami od robactwa po gryzonie włącznie. Następnie tę masę, czyli trociny z wapnem rozprowadził po strychu, wyrównując powierzchnię, a kiedy przeschła i nieco stwardniała, położył na to cienką szlichtę betonową. Strop był wyrównany. - A teraz ocieplajcie sobie czym chcecie! - rzucił do właściciela. I słusznie. Położenie styropianu i wylanie posadzki nie stanowiło już problemu.
    • pustaki to w zasadzie "szalunek tracony" (są przecież i wypełnienia choćby ze styro, a ten niby nie jejst nośny, ale tworzy strukturę czasami niezbędną dla choćby bepieczeństwa ustroju), ale czy można je wybić to kwestia indywidualna, dla konkretnego przypadku, nie ogólna zasada; akustyki i izolacji do tego bym nie mieszał, bo to trochę śmieszne; konstrukcja w gęstożebrowym to belka i nadbeton sam autor pytani napisał "podobnego jak na rysunku w artykule", więc niekoniecznie musi wiedzieć o czym pisze (ackeram to czy tlko podobny?), tu trzeba wiedzieć czemu służy strop, który chce burzyć niemniej wybijanie garów przy rozstawie osiowym belek 30cm i szerokości każdej belki 7cm (czy tam ile ma ackerman) to skrajna głupota, bo ile zostanie pomiędzy? łeb wlezie? może, ale obkręci go jak uszy obetnie
    • Gość stach
      Wydaje mi się że podany przykład podłogi drewnianej wygeneruje wiele mostków termicznych. I nie rozumiem tej skomplikowanej konstrukcji kratownic - po co takie komplikacje?

• Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/sciany-i-stropy/9152-jak-tanim-kosztem-ocieplic-strop-zelbetowy
    • Ja przygotowując się do budowy korzystałam z takiego kalkulatora - new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu i nie powychodziły mi takie wygórowane kwoty jak tu podajecie. Przy jakichś nietypowych budowach zawsze można się skontaktować z biurem i poprosić o wycenę, myślę, że to nie będzie żaden problem. Z tego co się dowiadywałam, to kwota podana przez kalkulator jest adekwatna do tych kosztów, które będę musiała ponieść.
    • A ty co masz, albo chcesz mieć? Bo ja mam na swoim podwórku 16 kominów....Różnych....kwadratowych i podłużnych...Na jednym to się nawet cały strop drewniany opiera.
    • Oczywiście, że instalację można rozbudować. Często inwestorzy proszą o wyprowadzenie dodatkowego zaślepionego pionu np. na nieużytkowe poddaszę, aby wykorzystać go w przyszłości, po jego zagospodarowaniu. Pozdr. www.aeroVac.pl  
    • Gość Gospodarz z Wielkopolski
      Dziękuję za fachowe doradztwo i konkretną obsługę przy zakupie Eurofali.Szybko ,konkretnie i pokrycie w dobrej cenie .Polecam wszystkim rolnikom.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi