Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jesienny Zlot Forumowiczów 2010

Zaloguj się, aby obserwować  
Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

10 tematów w tym forum

1. FOTY ...........

• 92 odpowiedzi
    • 41017 wyświetleń
  2. Do nieobecnych ......

• 6 odpowiedzi
    • 12157 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 15846 wyświetleń
    • 49 odpowiedzi
    • 19452 wyświetleń
    • 433 odpowiedzi
    • 147527 wyświetleń
  3. dojazd z Południa

• 14 odpowiedzi
    • 14100 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 14323 wyświetleń
  4. LISTA OBECNOŚCI .....

• 86 odpowiedzi
    • 38669 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 15305 wyświetleń
  5. Nowy zlot!

• 21 odpowiedzi
    • 14059 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeszcze przebrnąc przez pnb, mam nadzieje ze do wiosny sie wyrobimy z tym.  Dziekuje za zyczenia, widac ze pisane z doświadczenia.
    • A to ci pewnie starczy najwyzej na ogrod braknie, masz luz jesli masz gotowke.
    • 50 zarezerwowałem na ogród, to nie znaczy, że muszę tyle wydać.
      Ale, 10 na zagospodarowanie ogrodu, kostka, pergola, nawodnienie, zbiornik na deszczówkę, zieleń, robocizna.
    • Sąsiad przesuwał-koszt 20tys
    • Gość Małgosia
      Strasznie malutka ta łazienka ja mam odrobinę większą i niedawno ją remontowałam koszty trochę większe były. zdecydowałam się na lepszy sprzęt i na biobidet do łazienki już wcześniej planowałam jego zakup ale jakoś dopiero teraz sie zdecydowałam. Mam odobne płytki co na zdjęciu tylko że w odcieniu szarości.
    • Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, łazienkę remontował w 2014 r.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/lazienka/26150-remont-malej-lazienki-za-7500-zl
    • Najpierw trzeba zrobić mały krok. Ja zrobiłem, kopciucha wypiąłem, zainstalowałem kocioł gazowy. Koszt nie na każdą kieszeń - oczywiście - ale i tak musiałem to zrobić przed zimą. Teraz cieszę się jak dziecko patrząc na automatyczną pracę kotła. Powtarzam - nie do przeskoczenia jest sprawność kotła na węgiel (może 90 procent w szczycie), zapewnienie stałopalności  i kiepski węgiel, który już zalega na składach.
    • 50tys na działkę??? Ja włożyłam jakieś 10tys w działkę: mam piękny ogród, krawędzie oddzielające trawnik od skalniaków, piękną, gęstą soczystą trawę i mnóstwo roślin. Ścieżki, tarasy i podjazd. Ogród jest nawodniony, a dodatkowo w tej inwestycji jest zawarty koszt małego domku na szpargały ogrodowe oraz drzewo do kominka. Pieniądze na ogród przełożyłam z innej inwestycji, tzn. przed domem jest brak ogrodzeznia, drogich podmorówek i słupków, bramy wjazdowej przesuwnej i napędu oraz furtki.  Niemniej dodam że ogród jest zamknięty, bo ogrodzenie zostało przesunięte w głąb działki i dolega do bocznych ścian domu. Zyskaliśmy niesamowitą przestrzeń, parking i wyesponowany ogród, podświetlone będą drzewa-to trzeba zobaczyć ☺️ Mam fachową wiedzę na ten temat, zarówno w projetowaniu jak i realizacji, mogę zaoferować niezbędną wiedzę Polecam sie w temacie mój kontakt 607100326   Ogród najlepiej zaplanować i zrealizować przy budowie domu. Jeżeli odłożysz zaplanowanie i realizację PROJEKTU OGRODU, narobisz sobie podwójnej pracy i kosztów...a odłożone rzeczy na później raczej nie są realizowane ;(   Pierwszym etapem będzie przelanie pomysłów na papier. Usytuujemy na nim istniejące obiekty (dom, ogrodzenie, drogę dojazdową) ewentualnie zaplanowane utwardzone tarasy i ścieżki. Wolne miejsce na planie to nasza droga do popisu i warsztat pracy dla naszej wyobraźni i kreatywności.   Ogród ma wiele funkcji, lokalizowanie musi być sensowne (basen, trampolina, altanka na szpargały ogrodowe, czy miejsce na składowanie drzewa kominkowego) Dobrze jest zaplanować miejsce na basen na podbudowie, żeby po złożeniu nie zostało brzydkie miejsce na trawniku, a trampolinę również zlokalizować na skalniaku, w celu uniknięcia problemu przy koszeniu trawy, ale to nie wszystko co mogę na ten temat powiedzieć...   Ogród powinien mieć jak największą powierzchnię pokrytą roślinnością, jednak nie koniecznie chodzi tu o piękny, soczysty i gęsty TRAWNIK-bo jest on najbardziej wymagający i pochłaniający nasze finanse (koszenie, nawożenie, aeracja, piaskowanie czy dosiew trawy) Rośliny (choinki, thuje, krzewy, byliny) pokryte agrowłókniną i przysypane korą po ukorzenieniu, nie będą potrzebować tyle uwagi co trawa. Agrowłóknina utrzyma wystarczającą wilgotność, kora zapewni nawóz.  Wszystkie te inwestycje odwdzięczą się prawidłowym wzrostem i wyglądem roślin.   Zapraszam do kontaktu telefonicznego, korzystam z WHATSAPP, mogę przesłać zdjęcia i więcej informacji na telefon                    
    • 400 ,dotyczy tylko domu.
      Działkę mam,50 to na zagospodarowanie działki, ogrodzenie jest wykonane.
       450 to kasa posiadana, nie kredyt.
    • Może poproś innego dekarza (z dobrą opinią), aby na miejscu zobaczył dach. Dojrzy więcej niż ktoś, kto tylko ogląda zdjęcia. Taka pisemna opinia przyda Ci się w razie reklamacji. Ważne, aby ten drugi dekarz nic nie odkrecal, nie odkrywal, a tylko obejrzał.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi