Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jeśka 2013, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Zaloguj się, aby obserwować  
Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

4 tematy w tym forum

• 273 odpowiedzi
    • 66785 wyświetleń
  1. Szczegóły - ustalenia.

• 12 odpowiedzi
    • 7610 wyświetleń
  2. WYBIERAMY OPCJĘ KATERINGU

• 18 odpowiedzi
    • 7005 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 6732 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tak, maksymalną wartość takiej inwestycji (zakup gazowego kotła kondensacyjnego z systemem odprowadzania spalin) określono na 15 tys. zł. Dofinansowanie wynosi 30 do 90% w zależności od dochodu netto na osobę w gospodarstwie domowym (do 90% dla tych, którzy mają mniej niż 600 zł na osobę, każde 200 zł na osobę więcej to o 10% dofinansowania mniej. Przy dochodzie powyżej 1600 zł netto na osobę schodzimy do 30%). Dopłaty z samorządów to jedno, program Czyste Powietrze to co innego. Tym ostatnim zajmują się Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
    • Gość Dociekliwy
      Zwróciłem uwagę na opis silikatów, dawno temu ktoś mi tłumaczył, że na ścianach z silikatów grzyb nie zagości. Poza tym z uwagi na dodatek wapna są zdrowe.
    • Inna sprawa, że w tych osiedlach często też funkcjonują jeszcze osiedlowe kotłownie, a w nich pracują kotły na węgiel. Poza tym, są rejony, w których nie ma przyłączy gazowych i nie ma infrastruktury gazowej - to już wstyd. Taka ilość kotłów na węgiel w niektórych regionach to nie przypadek. To zaniedbanie Samorządów. Teraz jest nagonka na EKO - i słusznie ale nie obwiniajmy ludzi, że palą węglem. Przecież ktoś im wcześniej takie rozwiązanie proponował i zapewniał, że tak jest OK. 
    • Czepiasz się, Melanio...
      Światła zapalili do zdjęć, nie świecą się non stop! Kto bogatemu zabroni jeździć dwoma samochodami, wkrótce córka pewnie dostanie trzeci, a jak chcą, to mogą i do Paryża... Urządzili dom tak jak chcieli i im się podobało! Popatrz ile kilometrów krécą mieszkańcy Wawy, jak mieszkają na Tarchominie, a pracują w centrum, czy na np. lotnisku Okęcie, albo mieszkają w Gdyni, a pracują w Gdańsku - to przykład z mojej dalszej rodziny...
      A z ogrzewaniem - chcieli taniej, wyszło jak wyszło  - kilka prób i w końcu mają wygodny i nie doprowadzający ich do bankructwa system grzejny!   Słowem - czepiasz się, Melanio!    
    • Pomijając bezsensowny sposób "odwodnienia" ścian fundamentowych na 90% przyczyną zawilgocenia są przecieki przez elewację (okna, taras, balkon) i nieszczelne ułożenie ocieplenia (vide fundament). Woda spływa pod styropianem zatrzymując się na listwie startowej - dalej to chyba oczywiste. (wilgoć u dołu  widać na 1 fot. a woda z gruntu  sama nie pójdzie do góry.)
    • Nie wiem, czy wiecie, ale ten kocioł na paliwo stałe trzeba zezłomować. Ja rozumiem to tak, że jeżeli za kilka lat mają pracować tylko kotły klasy 5 a Twój kocioł nie ma tej klasy - można się starać.   Proponuję sprawdzić wymogi programów dofinansowania na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska oraz na stronie Miasta, Gminy , Województwa. Przykład: http://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/dotacje-na-wymiane-piecow-krok-po-kroku-jak-to-zrobic W wymaganiach mogą być subtelne różnice, które rady samorządowe już uchwaliły i się tego trzymają.   Przykładowo - w Krakowie nikt ni e otrzyma dofinansowania na zakup i wymianę starego śmieciucha na nowy kocioł na węgiel (ekogroszek). Natomiast poza Krakowem już tak. Ulotka: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/o-programie/pobierz-poradniki-i-publikacje/2016/09/Wymien_piec_broszura.pdf
    • Gość Melania
      Widze mocne promowanie ekologii :D - 16 świateł palących sie na zdjeciu w środku słonecznego dnia . W kuchni ; 4 nad blatem ,5 na suficie i do tego LEDy .A zaraz obok okno . Własiciele mówią o dwóch autach i dojazdach 12 min od miasta , czyli do centrum pewnie 20. Ok jak sie dojeżdza raz na tydzien ale jakby dojeżdżali codziennie to 20 km w tęi z powrotem czyli 2x i razy dwie osoby = 80 kilometrów /5,6 razy w tygodniu= 400 kilometrów na tydzien, 1600 km na miesiąc (tyle co z warszwy do Paryża) tylko po to żeby sie dostać do pracy / na zakupy ? Styl życia iście amerykański , szkoda że mało praktyczny i niestety genruajcy duzo zaniczyszczeń Dla mnie to artykuł bardziej przestrzegający niz pokazujący dobry przykład. A nie nie ma tu ekologi anie stylu . Projekt był pod pompę pompę ciepła niestety właściciele wybrali spalanie węglem . Stylistycznie jest smutno -sufity podwieszane, waniliowobeżowe gresy, kolumienki, brązowe meble w ekoskórze z salonu badziewmebel,, na ścianch kiczowata psuedosztuka z marketu .Całkiem młodzi ludzie a sztywny ponury styl rodem z urzędu miejskiego . Ogrzewanie najbardziej toskyczne na węgiel i drewno (kominek) -za i to 40 tysiecy. To w sumie dobrze pokazuje absurd takiego ogrzewnia - ogormna kasa za coś cos jeszcze niszczy zdrowie ,genruje czad i liczne zanieczyszczenia powietrza i po prostu - brud ("Kiedy używałem groszku węglowego, musiałem często czyścić elementy kotła, bo opał zawierał wilgoć i zanieczyszczenia. Zdarzały się nawet kamienie, które blokowały podajnik. Mniej czyszczenia miałem w ostatnim roku, kiedy spalałem pelety - były suche i niezanieczyszczone. ") Dobrze -że zmienili ogrzawanie na gazowe , chwała im za to , niestety widac że palą drewnem w kominku a to też genruje zaniczyszczenia, które uderzą złaszcza w to młodą dziewycznę (kłopoty z płodnością ) i niesie ze soba ryzyko zaczadzenia. Dobrze że sie sie doinformowali w temacie technikaliów budowy ,posadowienia domu ale wiedza w dziedzinia ogrzewnia i zdrowia myśle że jest ciagle mała .
    • Wiola i Piotr dokładnie wiedzieli, jak ma wyglądać układ i wielkość pomieszczeń w ich domu. Żadna gotowa koncepcja nie spełniała tych oczekiwań, dlatego plan narysowali sami. Potem poprosili architektów o zaprojektowanie bryły, która... nie miała przykuwać uwagi przechodniów!
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/reportaze/25919-nasz-generalny-wykonawca-popelnial-mase-bledow-podczas-budowy
    • Gość greg
      Czy mając kocioł ma ekogroszek (10letni) można się starać o dofinansowanie ma piec gazowy kondensacyjny?
    • Gość anne
      Czemu ludzie mieszkający w domach jak przychodzi do tematu ogrzewania są" biedni" ? To co ma powiedzieć większość Polaków- ci którzy mieszkają w mieszkaniach ? Często o powierzchni 1/4 domu, na 40, 50 metrach kwadratowych w PRL-owskim bloku o krzywych ścianach z ogrodem w postaci 2 metrowego balkonu? Mając do dyspozycji nieraz 10 m kw płyty betonowej na osobę i konieczność płacenia czynszu ? Właściciele domów maja do dyspozycji 150, 200 metrów kw., ogród , nie płacą czynszu , często mieszkają po kilka pokoleń wiec jest kilka źródeł dochodu ( pensja, renta, emerytura ,świadczenia socjalne, do tego czasem w domach prowadzą własne firmy wiec dodatkowy zysk plus nie muszą płacić za wynajem lokalu ). No to może rozwiązanie problemu będzie jak ci biedni których nie stać na nie-trujące ogrzanie swoich skromnych 200 metrów sie wyprowadzą do wygodnego bezobsługowego 4 razy mniejszego mieszkania ? Nie mówiąc juz o częstym wskutek prymitywnego ogrzewania zatruciach czadem na wskutek nieumiejętnego rozpalania - taki osoby wymagają hospitalizacji potem nieraz maja uszkodzony układ nerwowy czy serce -a koszty leczenia czy renty takich januszy ogrzewania drewnem czy węglem ponoszą wszyscy . A to sa jeszcze koszty policzalne- bo koszty typu niepłodność czy poronienia do których dochodzi częściej kiedy matka wdycha taki smrodzący koktajl toksyn juz nie da sie policzyć.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi