Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jeśka 2013, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nagła zmiana w tej polityce moze wynikać z zabezpieczenia przed przeciązeniem sieci. Moim zdaniem można ograniczyć instalacje domowe do np. 6kWp i tyle. Szkoda, że nie można dzielić się z sąsiadem na zasadzie umowy i podziału kosztów. Wtedy jednak prosument musi się stac producentem, ale tu tez można ustanowić limity energii, które może dzielić z sąsiadem lub nawet odrębnym gospodarstwem.
    • 1000zł. różnicy też w cenie jest miedzy tymi modelami na korzyść 550SG. Wygląda na to, że Stiga lepsza pod każdym względem oprócz tej nieszczęsnej gwarancji  Muszę zapytać czy jest możliwość dokupienia do 5 lat gwarancji i ile to kosztuje. 
    • To zależy od zaplanowania inwestycji. Jeśli ktoś ma ochotę i siłę rozkopać po kilku latach działkę - moze być zbiornik podziemny. Zbiorniki naziemne moga byc większe od podziemnych i łatwiej je diagnozować. Nie kazdy jednak ma ochotę mięć za domem "cysternę" 5 m3 :).
    • Przecież zmiennych jet o wiele więcej niż dobre ocieplenie, powierzchnia domu i super zoptymalizowana instalacja grzewcza. Wystarczy kilka dni wietrznej pogody i dom się wychładza szybciej niż zwykle przy wentylacji grawitacyjnej. Tutaj też by się przydał ciepły/szczelny montaż okien. Poza tym powierzchnia powierzchni nie równa. Temperatura w pomieszczeniach, układ pomieszczeń, lokalizacja domu wzgledem stron świata, powierzchnie przeszklone etc. Dane, o których tu mowa mogą służyć za szacunki. Po sezonie już będzie wiadomo - jak powiedział Przedmówca - faktura jest wykładnią.
    • Nawiąże zdalną współpracę w zakresie przygotowania ofert i wykonywania kosztorysów w tym : szacowanie wstępne kosztów planowanej inwestycji, kosztorysów inwestorskich na podstawie dostarczonej dokumentacji lub obmiarów dokonanych w terenie, ofertowych w tym również do przetargów publicznych w oparciu o przekazany przedmiar robót lub wykonany na podstawie dokumentacji lub wizji lokalnej, powykonawczych, remontowych, na potrzeby uzyskania kredytów bankowych (na formularzu banku), weryfikacja i aktualizacja kosztorysów wg aktualnych stawek rynkowych, sporządzanie przedmiarów robót, Kosztorysy wykonuje na podstawie KNR w programie lub kalkulacji indywidualnej w arkuszu kalkulacyjnym. Bazy cenowe Cennik Sekocenbud i e-Bistyp   tel. 503 949 477 jaroslawm7@wp.pl  
    • Gość Tom
      Przestrzegam przed firmą Oleander Plus z Warszawy. Biorą zaliczki i znikają, adres wirtualny.
    • Witam,   Mam prośbę o spojrzenie bardziej od mojego estetycznym zmysłem na zagospodarowanie nietypowej działki. Mam nadzieję, że rysunek pozwoli sobie wyobrazić układ działki. Jest to teren zniwelowany pod poziomem drogi. Droga lokalna do jednego domu. Zjazd od północy od tej drogi do działki. Na południe teren się wypłaszcza i po jeszcze delikatnym zniwelowaniu terenu powstanie ogród. Na zachód jest spadek terenu do potoku i widok na teren więc tam fajnie by było mieć taras choć byłby ona na nasypie.   W przyszłości droga będzie odgrodzona szpalerem tui, ale to tak czy inaczej droga gruntowa do jednego budynku.    Jestem na etapie wyboru projektu budynku. Planuje mały dom bez garażu. Tak czy inaczej musimy mieć 2 samochody. Garaż 2 stanowiskowy to jednak zbyt duży wydatek, tak czy inaczej musiałaby stanąć wiata, więc zamiast garażu będzie wiata 2 stanowiskowa.   Jak podejść do układu budynku na działce? Jestem raczej za opcją pierwszą - na lewo. Budynek wejściem od drogi ale pod jej poziomem ok 5m od spodu skarpy. Wiata przyklejona do ściany budynku bez okien ale wjazd do wiaty nietypowo bo nie od ściany z wejściem do budynku. Z tym, że tutaj budynek byłby w połowie w nasypie, choć tak czy inaczej ławy znalazłyby się już w gruncie rodzimym - 1,2m ppt bo to na południu Polski. Najwyżej część ziemi ze środka budynku trzeba by było wymienić.    Opcja 2 to wejście do budynku od strony zjazdu i wiata wolnostojąca. dzialka.pdf Jest jeszcze taka opcja i też wydaje się korzystna. 5m pomiędzy budynkiem a skarpą na manewrowanie samochodem też raczej powinno wystarczyć. dzialka2.pdf
    • Gość @enas
      tego nie mogę zrozumieć mam 80 parę metrów kwadratowych dom wycieplony z Ytongu jeszcze Szwedzkiego okna trzyszybowe z gazem ,a gaz używam tylko do gospodarstwa domowego , woda kąpiel i wypalam ok.10-12 m sześciennych gaz plus wat to daje ok 250 zł miesięcznie , a co by było gdybym ogrzewał dom . Pani Liliano może to Pani pobożne życzenia , a rzeczywistość przyniesie fakturę ?
    • Zdecydowanie musze więcej o tym poczytać
    • Bo Ty będziesz próbował  zbliżyć się  pod  wzór domu niskoenergetycznego, a jeszcze są  domy  energooszczędne, pasywne, zero-energetyczne, plus-energetyczne itd.  
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...