Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Letka 2012

Zaloguj się, aby obserwować  
Informacje na temat letniego spotkania organizowanego przez Redakcję Forum Budujemy Dom w 2012 roku.

2 tematy w tym forum

• 192 odpowiedzi
    • 68831 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 10118 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
    • Mogła wystąpić różnica temperatur między temperaturą wylewki a pozostałymi odkrytymi i jeszcze nie zalanymi rurkami. Gdyby rurki były trefne to ciśnienie by raczej spadało a nie podnosiło się.
    • bobiczku,co przeskrobałeś że przeciągnięto Cię pod kilem?
    • Manometr wskazywał 3,5 bara przed wylewką i miarę układania wylewki ciśnienie ciągle wzrasta, po wylaniu 3 z 7 pomieszczeń osiągnęło już 8 barów i zamknął się licznik manometru. Hydraulik kazał upuścić do 3 barów ale zastanawia mnie skąd takie zjawisko? Czy coś nie tak z rurkami ? Potem po wylaniu wszystkich pomieszczeń wzrosło do 4,5 bara a teraz po kilku dniach spadło do 1,5 bara.
      Po wypełnieniu instalacjii wodą jest to obieg zamknięty tylko z manometrem bez jakiegokolwiek dopływu wody z zewnątrz, pompek itp.
      Na pewno na początku nie był to efekt wiązania betonu i wzrostu temperatury bo działo się to wraz z układaniem wylewki więc w zasadzie jeszcze proces wiązania nie następował. Czy słusznie podejrzewam, że te rurki jakieś złej jakości i nie wiem czy ścigać hydraulika i hurtownie czy to jakieś normalne zjawisko ?  
    • Gość Dzik
      Jakość płytek z Tubądzina pozostawia wiele do życzenia,a znam temat od kuchni...
    • Sfumato, czyli z włoskiego przydymiony, to nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin. Cechuje ją ciepła, delikatna szara barwa, która pokrywa również dwie linie dekoracyjne.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://m.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/25530-plytki-sfumato-nowa-kolekcja-ceramiki-tubadzin
    • Technicznie można wszystko: - podnieść cały dach/połać, - podnieść tylko częściowo połać dachu, - nadbudować dach, - itp.   Prawnie wygląda to tak: - coby nie robić i jakby to nie nazwać (lukarna, jaskółka, nadbudowa) to zmieni się kubatura budynku, - czyli zapomnieć o zgłoszeniu, - potrzebne będzie PnB, - jak PnB to projekt budowlany, kierbud, itp.   Praktycznie: - znaleźć projektanta z tamtego terenu, - przeznaczyć trochę kasy i opłacić projektanta, który zbierze wszystko do kupy i powie czy można, jak można i wstępnie oszacuje koszty.
    • Witam za kilka dni wchodzi ekipa od tynków cały czas myślę czy o czymś nie zapomniałem ( może nie :-) okaże się po tynkach ) chciałem was podpytać o cenne informacje  na które należy zwrócić uwagę podczas wykonywania tynków cementowo-wapiennych (bo na takie się zdecydowałem)   1 czy wszędzie gdzie jest połączenie materiałów  musi być dana  siatka wzmacniająca ? chodzi mi o takie połączenia : a) nadproży z gazobetonem H+H b) komina ze ściankami działowymi  c) wieniec (tam nadmurowałem bloczkami przy murłacie ścianę kolankową) i będę chciał aby dali mi siatkę metalową w tynk czyli wzmocnia tą nadmurówkę szerokim pasem siatki  d) miejsca gdzie idzie więcej kabli elektrycznych obok siebie e) zapiankowane podejścia rur wodnych o kranów    2 Teraz nasuwają mi się kolejne pytania: a) czy w miejscach gdzie idzie jakiś peszel czy rura wkuta w ścianę też musi być siatka czy w takich miejscach nie ? b) czy wszędzie gdzie są rogi ścian przy takich tynkach musi być dawany narożnik wzmacniający ?  c) czy w miejscach gdzie będą otwory na drzwi tynk powinien być wykonany do przystawionej przez tynkarzy deski czy tez jakieś wzmocnienia ? d) jak mają być przymocowane skrzynki rozdzielnic np elektrycznej czy rozdzielaczy wody czy mają być przymocowane po wypoziomowaniu jakimiś śrubami czy na piankę ?   3  jak nisko powinien być wykonany tynk czy do wysokości styropianu który będzie położony na chudziaku ? czy do wysokości wylewki która będzie lana na ten styropian? jak będzie lepiej dla wywinięcia folij izolacyjnej chudziaka ?    4 czy tynk pod  parapet wewnętrzny powinien być na równo z zaczynającą się listwą pod okienna parapetową ?   5 czy do puszek elektrycznych pakować jakiś papier i na to zaślepki tynkarskie aby nie dostał się tynk do puszek i nie zachlapał przewodów ?   6 ktoś mi podpowiadał że na sufity powinna iść siatka wzmacniająca czy to prawda ? bo nigdy nie widziałem aby taką dawano na całe sufity    PROSZĘ O PODPOWIEDZI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TYCH PRAC TYNKARSKICH       
    • W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
    • To ten dach ze złota ma być? bo cena 80 tys to kosmos.  Teraz dopiero doczytałem i sie domyślam że to nie nowo budowany dom tylko już istniejący, czy faktycznie jest to już stojący budynek?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi