Jeśka 2014, czyli jesienny Zlot Forumowiczów
Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom
4 tematy w tym forum
-
Było minęło, pozostały wspomnienia ...
Przez Gość gawel,- 40 odpowiedzi
- 17,5k wyświetleń
-
- 160 odpowiedzi
- 49,4k wyświetleń
-
- 80 odpowiedzi
- 26k wyświetleń
-
Wybór kateringu
Przez daggulka,- 18 odpowiedzi
- 10,6k wyświetleń
-
Kto jest dostępny 4 użytkowników, 1 anonimowy, 919 gości (Zobacz pełną listę)
-
Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail
-
Najnowsze posty
-
Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
-
Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle. Pytanie co z tym teraz zrobić? Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków. I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?
-
Przez Eksperci Weber · Napisano
Dzień dobry, wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać. Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i aplikacji żywicy w garażu a samą pracę wykonać np. przy pomocy żywicy weber.tec EP 10 oraz maty z włókna szklanego. https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywica-epoksydowa-w-garazu-na-istniejacej-posadzce-betonowej -
Co byś polecił do wypełnienia nacięć szlifierką? Czy wszystkie powstałe pęknięcia nacinać? Fachowiec mówi, że będzie to widać. Nawet takie małe u innego klienta stały się widoczne mimo wyrównania. Te pęknięcia są o sporych zakrętach to powinien po pęknięciu iść czy mniej więcej w linii prostej?
-
Witam, W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów. Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony. Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.
-
Dziękuję Panie Jarosławie za informację. Sąsiedzi niby mają dobrze, ale jak sprawdziłem w biurze sprzedaży u dewelopera (w tym samym budynku) to było w porządku - woda była gorąca po kilku sekundach, oczywiscie sie na to powołałem i zostałem zbyty że tam jest bliżej do węzła wody czy jakoś tak :) No nic piszę kolejne odwołanie i działam w temacie. Pozdrawiam!
-
Najlepiej żebyś pokazał przekrój tej kratownicy - z projektu -widok z boku. Bo to jest pewnie kratownica - co raczej przesądza o tym - że nie można pozbyć się tych elementów. Zapewne na kratownicy wisi również strop - oprócz krycia dachu. Oczywiście być może można to zastąpić nową konstrukcją z wykorzystaniem pewnych elementów - krokwi, nawet części kratownicy i belek stropowych - i pewnie nawet nie demontując dachu - ale jest to trudna operacja pod kierunkiem i nadzorem konstruktora, krok po kroku, wg projektu, z fachową ekipą. Nie wiem, czy będzie to opłacalne. I czy możliwe - bo to zależy od możliwości zastąpienia dotychczasowej konstrukcji - nową.
-
Cześć Wszystkim. Pozwolę sobie odgrzać trochę temat. Mianowicie mam bardzo podobny dach do tego pokazanego w pierwszym poście. Nie dziś, ani nie jutro, ale w szeroko pojętej przyszłości myślałem o adaptacji poddasza. W związku z bardzo gęsto rozmieszczonymi elementami konstrukcyjnymi potrzebna będzie przebudowa tej konstrukcji. I tu pytania do Was: czy taką kontrukcję da się przerobić na bezpieczną z wyłączeniem części belek na środku? Czy jest to ekonomicznie sensowne (wiadomo, że z nieograniczonym budżetem da się wszystko) czy lepiej od razu zrobić nowy dach? Chciałbym dowiedzieć się czy moje plany adaptacji poddasza są w ogóle możliwe (są w stanie się obronić ekonomicznie), czy mogę sobie odpuścić i cieszyć się tym co mam na dole :) Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
-
Przez podczytywacz · Napisano
To coś brązowe - to ościeżnica sfotografowana z góry... Jeśli pomieszczenia są duże, to DYLATACJA w progu powinna być zrobiona - nawet teraz, przed wylaniem żywicy, można naciąć wylewkę/samopoziom szlifierką... OSTROŻNIE jeśli przez otwór drzwiowy, we właściwej wylewce poprowadzone są rurki zasilające grzejniki, czy wręcz podłogówka... -
Przez Ekspert Pruszyński · Napisano
Dzień dobry, W systemie rynnowym NIAGARA poliuretan Blachy Pruszyński długości poszczególnych elementów są następujące: - rura spustowa: 1m, 3m, 4m - rynna: 3m, 4m (w najbardziej popularnych systemach dodatkowo w dł. 2m) Poniżej lista dostępnych systemów: ✔ rynna 110 i rura 90 mm ✔ rynna 125 i rura 90 mm ✔ rynna 125 i rura 100 mm ✔ rynna 150 i rura 100 mm ✔ rynna 150 i rura 120 mm ✔ rynna 150 i rura 150 mm ✔ rynna 190 i rura 120 mm ✔ rynna 190 i rura 150 mm System oferowany jest w n/w kolorystyce: Więcej informacji na stronie firmowej: => https://pruszynski.com.pl/rynny-niagara.php _________________________________________________
-
-
{advertisement="reklama_prawa"}
-
Doradcy redakcyjni i firmowi
-
Jarosław Antkiewicz
Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne
Zapytaj eksperta -
Joanna Dąbrowska
Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza -
Cezary Jankowski
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje
Zapytaj eksperta -
Małgorzata Kolmus
Budujemy Dom - otoczenie domu
Zapytaj eksperta -
Aleksander Rembisz
Budujemy Dom - budownictwo ogólne
Zapytaj eksperta -
Norbert Skupiński
Budujemy Dom - podstawa domu
Zapytaj eksperta -
Janusz Werner
Budujemy Dom - działka i dom
Zapytaj eksperta -
TV BudujemyDom
Zapytaj eksperta -
aerovac - centralne odkurzanie
Zapytaj eksperta -
Alnor - systemy wentylacji
Zapytaj eksperta -
Arbet - styropian, XPS
Zapytaj eksperta -
Blachy Pruszyński - pokrycia dachowe
Zapytaj eksperta -
Bosch - elektronarzędzia
Zapytaj eksperta -
Buderus - technika grzewcza
Zapytaj eksperta -
Eko-Bio - przydomowe oczyszczalnie ścieków
Zapytaj eksperta -
De Dietrich - systemy grzewcze, OZE
Zapytaj eksperta -
Drutex - stolarka okienna i drzwiowa
Zapytaj eksperta -
Fakro - okna dachowe
Zapytaj eksperta -
Foveo Tech - profesjonalne systemy ociepleń
Zapytaj eksperta -
Galmet - technika grzewcza
Zapytaj eksperta -
Hörmann - bramy, drzwi, ościeżnice, napędy
Zapytaj eksperta -
Isover Saint -Gobain - mineralna wełna szklana i skalna
Zapytaj eksperta -
Joniec - ogrodzenia betonowe, architektura ogrodowa
Zapytaj eksperta -
Klinkier Przysucha
Zapytaj eksperta -
Knauf - chemia budowlana, systemy ociepleń
Zapytaj eksperta -
Koło - ceramika łazienkowa
Zapytaj eksperta -
Kospel - kotły i podgrzewacze elektryczne, OZE
Zapytaj eksperta -
Krispol - bramy, okna, drzwi oraz rolety okienne
Zapytaj eksperta -
Lindab - wentylacja, dachy, elewacje
Zapytaj eksperta -
FENIX Polska - elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe
Zapytaj eksperta -
OKNOPLAST - okna i drzwi z PVC
Zapytaj eksperta -
Perlit Polska - perlitobeton, perlit ekspandowany, zaprawy
Zapytaj eksperta -
Piotrowice II - Profesjonalna Chemia Budowlana
Zapytaj eksperta -
Polbruk - kostka brukowa
Zapytaj eksperta -
Pro-Vent - systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła
Zapytaj eksperta -
Purmo - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, rury
Zapytaj eksperta -
Rockwool - skalna wełna mineralna
Zapytaj eksperta -
Silikony Polskie - farby i impregnaty silikonowe
Zapytaj eksperta -
Śnieżka - farby, systemy dekoracyjne
Zapytaj eksperta -
Sokółka Okna i Drzwi - stolarka okienna i drzwiowa
Zapytaj eksperta -
Termo Organika - systemy ociepleń
Zapytaj eksperta -
Velux - okna dachowe
Zapytaj eksperta -
Viessmann - systemy grzewcze
Zapytaj eksperta -
Weber - elewacje, hydroizolacje, posadzki
Zapytaj eksperta -
WIŚNIOWSKI - drzwi, okna, bramy, ogrodzenia
Zapytaj eksperta -
Junkers - technika grzewcza
Zapytaj eksperta -
Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego
Zapytaj eksperta
-