Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam serdecznie, prosił bym o pomoc w następującej sprawie. W budynku mam trochę za niskie pomieszczenia przez co muszę zejść 12-15cm poniżej izolację poziomą fundamentu ( nie będzie ona poniżej gruntu ) Bardzo chciał bym uniknąć w przyszłości kwiatków na ścianach. Myślałem o ociepleniu fundamentu od zewnątrz a od wewnątrz zaizolowanie  lepikiem do tego celu lub przeznaczonym folią w płynie i na to wszystko przykleić płytę G-K. zarys sytuacji na rysunku Bardzo proszę o waszą poradę, Z góry dziękuję :)
    • Boje się trochę tej Śnieżki grunt - słynny smród kocich sików.. jak dam eko Śnieżkę i dodam te 700ml gruntu to też będzie ok? Pozatym jak potraktuje tą powierzchnie jeszcze raz "gruntem" to nic się nie zeszkli?
    • To co odpadało to podejrzewam że są to miejsca nie do końca zagruntowane .Kup Śnieżka Grunt , na 10 litrów tej farby wlej 0,7 litra Unigruntu i tym zagruntuj na biało . Tak do końca białe toto nie będzie ale pozwoli wychwycić przy świetle lampy wszystkie niedoróbki .Niedoróbki poprawić i je zagruntować , i potem rób co chcesz .
    • Czyli dawać jeszcze jedną warstwę białej farby? W łazience też mam świeżo gładzie zrobione, ale później i zastrzegłem sobie żeby tam nie gruntowac po szlifowaniu, tam też malować od razu białą emulsją?
    • Gość Bałaganiarz
      Proszę na mnie nie krzyczeć. Będę sprzątał!
    • Ja bym przemalował wszystko na biało jakąkolwiek farbą i patrzył co będzie się działo . Gdzie spuchnie to zeskrobać , załatać , zagruntować .Obejrzeć wszystko przy dobrej żarówce ( przenośce ) i malować farbą docelową .
    • Oooooo ...napisane prawie Moorsem ... i w telegraficznym skrócie
    • Pracowałem-w-firmie-pamo-w-rzeszowie-ta-firma-wstawia-okna-krzywo-szpalety-robią-nie-za-dobrze-i-po-sobie-nie-sprzątają-pracowniki-myślą-tylko-o-piwie-
    • W zasadzie to ja wcale nie używam produktów Śnieżki, a farby gruntujące to jakiej by nie były firmy sa do kitu. Grunt przeważnie Atlasa Uni Grunt i tak jak pisał joks rozrabiam go pół na pół z wodą. Gdy mam duże powierzchnie do malowania warto kupić grunt w koncentracie. Ostatnio używałem grunt koncentrat Dekorala Akrylit w opakowaniu 5 l, po rozrobieniu w zalecanej proporcji wyszło 20 l a cena jego była coś około 60 zł, nie było problemów, też mogę go polecić. Są to farby dla mas, że tak to określę, tanie i ogólnie dostępne tak samo jak Dulux czy Dekoral. I nie kupuj farb w marketach budowlanych, choć mają dobrą cenę w porównaniu z innymi mniejszymi sklepami to z ich jakością różnie bywa.  
    • Cześć wszystkim! Przechodze od razu do rzeczy bo nie chcę sie rozwodzić, ale musicie znać pewne fakty: 1.mieszkanie w stanie deweloperskim
      2.na ścianach tynki maszynowe
      3. zagruntowane i położona gładź cekol C45
      4. wyszlifowane i tutaj pojawia sie błąd, ściany zostaly ponownie zagruntowane nierozcieńczonym uni gruntem Atlasa w dodatku nieumiejętnie co spowodowało powstanie w niektórych miejscach wżerów, takie kaniony po zaciekach z gruntu i przetarcia w miejscach gdzie spłynęły krople i facet przetarł krople pędzlem...
      I TERAZ TAK:
      Problemy są dwa - podczas malowania białą emulsją eko śnieżka w niektórych miejscach zwyczajnie sie oderwało i zostało na wałku, w jednym miejscu mniej w drugim bardziej, w tych miejscach zostaly zrobione zaprawki. Druga rzecz to te wzery i przetarcia gdzie ewidentnie widac tak jakby roznice poziomów pomiedzy gładzią a przetarciem lub zaciekiem. To co ja zrobilem to przeszlifowalem te miejsca żeby wyrównać poziomy i wyszlo to nawet dobrze aczkolwiek mimo wszystko widać różnice chłonności w tych wżerach i na gladkiej ścianie. Wiem bo specjalnie malowalem tam próbki farby żeby zobaczyć.   No i teraz co zrobić? 
      To co ja bym zrobil i wydaje mi sie to sensowne to pomalowanie tych zaprawionych miejsc i przeszlifowanych farbą podkładową. (Jaką polecacie?) Wydaje mi sie, że chociaż trochę wyrówna chłonność, potem zrobić jeszcze raz drobne zaprawki rys i innych niedopatrzonych miejsc lub miejsc, które ewentualnie też by sie podniosły no i potem kolor. (Czy takie zaprawki robić  po pierwszej warstwie  koloru?) Zaznaczam, gruntowane Atlasem i no mam obawę czy jak dam farbę podkładową na grunt to czy znowu sie coś nie odwali..   Jeżeli macie inne rady, pomysły jak to odratować, śmiało, potrzebuje kazdej nawet najmniejszej pomocy. Prosze darujcie sobie komenatrze typu słaby fachowiec itd bo ja wiem, że nie jest do odpowiednio wykonane, ale teraz trzeba sie skupic na tym jak to ogarnąć.   PS. bede malował pasy pionowe na ścianie, czy jak pomaluje jasniejszy pas śnieżką a ciemniejszy Duluxem to farby moga w jakiś sposób zareagować nieporządnie?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi