Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Letni Zlot Forumowiczów 2010

Relacje Forumowiczów ze Zlotu 2010, który odbył się 12 czerwca br. w miejscowości Rusiec pod Warszawą. Zlot organizowany przez Redakcję Budujemy Dom

13 tematów w tym forum

• 73 odpowiedzi
    • 43,9k wyświetleń
  1. LetKA 2011 1 2

• 52 odpowiedzi
    • 35,3k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 17,6k wyświetleń
    • 210 odpowiedzi
    • 154,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 14,9k wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 16,3k wyświetleń
  2. Co widziała koleżanka...

• 31 odpowiedzi
    • 20,3k wyświetleń
  3. AKTUALNOŚCI ZLOTOWE ..... 1 2 3 4 11

• 506 odpowiedzi
    • 491,6k wyświetleń
    • 45 odpowiedzi
    • 22,1k wyświetleń
  4. A co zaśpiewamy?

• 39 odpowiedzi
    • 19,4k wyświetleń
  5. LISTA ZLOTOWA ...... 1 2 3

• 143 odpowiedzi
    • 74,3k wyświetleń
    • 48 odpowiedzi
    • 22,7k wyświetleń
  6. Zlot Forumowiczów

• 36 odpowiedzi
    • 15,7k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie przesadzaj. Styropian można kłaść kawałkami, a docinać drutem oporowym. Można nawet docinać kliny i tak się to robi.
    • Planuje tylko panele i płytki w łazience. Tylko że styropian będzie ciężko położyć równo pod wylewkę na nierównej podłodze.
    • Tak sobie siedzę...   Przy takim poniższym - hipotetycznym - podziale  masz dojazd do każdej działki, ale te dwa kawałki, które musiałbyś przeznaczyć na fragment drogi od asfaltówki, możesz sprzedać jako działka budowlana... na piwo by zostało Oczywiście, gdyby uzbrojenie możliwe było również od żwirówki...     To czarne - to konieczna droga, tak z 5, może 6 metrów x około 40 m długości działki x dwie środkowe działki, to daje ze 4 ary więcej do sprzedania   A w okolicy są jakieś zabudowania?  
    • Może nie najistotniejsze, ale ważne. Bo w Twoim projekcie nie ma tzw. pomieszczenia przyłączowego, które w Europie zaczyna być standardem. A doprowadzanie mediów z różnych stron może utrudnić korzystanie z pomieszczeń. Bo nie mozna np. poprowadzić rury z gazem przez dom.  No i ja, jako elektryk, jestem uczulony na sprawy bezpieczeństwa. I wiem, że objęcie połączeniami wyrównawczymi rur wchodzących do budynku z wszystkich stron, staje się dyscypliną akrobatyczną.
    • Nie mam mapy. Orientacyjne odległości od najbliższej ściany. Myślałem, że to nie jest najistotniejsze. Ważne że działka ma dostęp do mediów.
    • Gość Yyyyyy
      Nie chce mi się rozpisywać,ale artykuły bez sensu, wywiad z prezesem firmy która zajmuje się budowaniem domów jednorodzinnych w technologii tradycyjnej, to po pierwsze. Po drugie jak można porównywać technologię budowy z roku 1997 z rokiem 2021 w dodatku nie wiadomo kto to budował,czy miał jakiekolwiek doświadczenie, po trzecie porównajmy jakość materiałów budowlanych dostępnych dziś i 25lat temu. Ja mieszkam w szkielecie i jestem zadowolony.
    • Dziękuje wszystkim udzielającym się za odpowiedzi.  @podczytywacz Dodałem screeny, więc może pogląd na sprawę będzie nieco lepszy.  Droga jest oczywiście konieczna. Czy wzdłuż działki od strony asfaltu, musiałbym wyznaczyć drogę, a wzdłuż drogi szłyby rury od wody i kanalizacji? Zupełnie nie znam się na tym jak wygląda uzbrojenie działki. Dodam jeszcze, że na działce jest kilka słupów energetycznych.  Screen z geoportalgov: 
    • A z której strony i gdzie będą przyłącza? Prąd, gaz, net, woda, kanaliza..., 
    • To przede wszystkim zależy od tego co planujesz na wierzch. Jeśli panele albo płytki duże gabarytowo, to 3 cm wylewki maksymalnie, można i lekko mniej. Jak Ci wyjdzie.   Ja bym nawet myślał o 2 cm.
    • Witam jestem z wielkopolski 27 października uruchomiłem po wymianie z węglowego mój pierwszy piec gazowy. Padło na immergas vitrix terra 24kw. W domu mam instalacje w miedzi i kaloryfery aluminiowe. Do tego zamontowany został zasobnik wody cwu 100l firmy immergas. Chałupa to dwukondygnacyjne 147m budynek oddany do użytku w 2007r jednak budowa zaczęła się w latach 90. Ściany ocieplone góry styropian 15 dół 10. Strych nieogrzewany na stropie betonowym wyłożona wata mineralna 20cm. Okna plastikowe dwuszybowe. Kilka dni temu wymienilem stolarkę drzwiowa bo od drzwi wejsciowych mocno wialo w wiatrołapie było zimno a byl tam zamontowany jeden maly kaloryfer. Po 30 dniach odnotowałem zużycie gazu na poziomie 214 m3. Sterownik ustawiony na temp 21.6 od godz. 13-21 dzienna nocna byla 19.5. W godz. 21-13. Woda na piecu ustawiona początkowo 45 stop po ok 3 tyg przestawiłem na 50 stopni. Woda cwu ustawiona na 55 stop czy to zuzycie jest rozsadne? Co ewentualnie zrobic aby je poprawic? Moze zwiekszyc temp cieczy? Lub jakies inne zabiegi?  z gory dziekuje za wyrozumialosc jesli temat sie powtarza i porady
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...