Skocz do zawartości

T. Brzęczkowski

Uczestnik
  • Posty

    4 475
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    50

T. Brzęczkowski last won the day on czerwca 23 2011

T. Brzęczkowski had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

T. Brzęczkowski's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

214

Reputacja

  1. Wiem, że Panią nie interesuje! Czy sprawdziła Pani swoje rewelacje w Muratorze? Prosiłbym o odpowiedź.
  2. Może Pani sprawdzić? Powiedziałem, że nigdy Tam nie napiszę po wygranej z nimi sprawie w sądzie. Więc skoro nie pisałem nie mogli mnie wyrzucić. To raz dwa - to może Pani zadzwonić do redakcji i spytać się czy mogę tam pisać. To proste! A co się takiego zmieniło w izolowaniu i ogrzewaniu, że nie mam tu bana, że dostałem e-maila z Redakcji bym tu pisał? Czytała Pani mój art. w BD z 1999/12? Poda Pan kogo naciągnąłem i oszukałem ? Poda Pan to forum?
  3. Poda Pan te dane czy jest Pan ostatnią szmatą?
  4. Nigdzie Panu nie groziłem, chcę tylko dowodów, że kogoś oszukałem. Na temat fałszywych oskarżeń nie ma paragrafów? Z którego forum zostałem wyrzucony? Czy znowu Pan kłamie? Czy napisanie, ze taka przegroda zawilgnie jest obrażaniem? Poda Pan sam tych co oszukałem?
  5. Nie straszę, tylko chcę wyjaśnić, konkrety kogo oszukałem, kto jest niezadowolony. Padło oskarżenie, muszą być dowody. Proszę o konkret - z którego forum mnie wywalili? Proszę najpiew sprawdzić nim Pan napisze!
  6. To może przy braku wentylacji. Jest dokładnie odwrotnie Im grubsza izolacja termiczna tym więcej wilgoci w przegrodzie ( przy braku paroizolacji od środka. Praktyka i teoria mówią co innego. W gierkowskich domach z betonu nikt grzyba czy wilgoci na ścianie nie widział. Chyba, że dopiero po termorenowacji. Przy dużych stratach ciepła przez ścianę jej zewnętrzny tynk ma temperaturę dodatnią i to często wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego. Problem wilgoci zaczyna się po ociepleniu - im grubsze tym zimniejszy tynk zewnętrzny a co za tym idzie i "głębiej" jest punkt rosy.
  7. Nie robię takich wykresów, mogę kogoś poprosić. Pobierałem próbki styropianu z elewacji - i 100cm3 ważyło 3-4 a nawet 7g,
  8. Jasne - w/g Pan dyplom = wiedza. Wiedziałem, że Pan tych wykresów nie pokaże! I nie chodziło o mnie a o Pan i tych architektów co izolują domy. Wiem, że już i Murator się zainteresował i chce zainwestować w realizację takiego ze styropianem od wewnątrz. Różnice w komforcie i zużyciu energii oraz w inwestycji są zbyt duże, by się Panu udało zatrzymać budownictwo energooszczędne.
  9. Widać, że nie rozumie Pan fizyki budowli. Mostki termiczne ze stropami... to niedopuszczalne, tak się nie robi Panie Henryku. W Skandynawii też są mrozy. Może wreszcie Pan pokaże na wykresie z fizyki budowli - ścianę konstrukcyjną ocieploną 10-cio 20-to i 30 cm styropianem. Pan pokaże, że im grubsza izolacja tym więcej kondensatu w styropianie, Pan pokaże jak zachodzą na siebie strefa ujemnych temperatur i zawilgocenia. Co do komfortu... tu jest Pan wyłącznie teoretykiem ... Nie ma Pan żadnego doświadczenia z domami izolowanymi, nie spotkał Pan takich projektów i nie robił instalacji.
  10. Skoro przy 5 cm "ucieczka" ciepła jest znikoma, to po co tyyyyle styropianu za rdzeniem!? Tak układa się izolację (gruby styropian na zewnątrz ) w krajach gdzie głównie chodzi klima... Proszę neopor zobaczyć na youtbe. Kolejna kwestia to wilgoć... czy jest paroizolacja ? Czy podają jaka jest chłonność wody neoporu ( styropian zwykły ma 1.5%/24h) Czy podali Panu powód dlaczego nie układają grubszym styropianem przed rdzeniem? Zdecydowanie większa byłaby skuteczność takiej izolacji w strefie klimatycznej gdzie głównie chodzi ogrzewanie nie klima.
  11. To dobrze, że Pan przetłumaczył sobie rolę nowych folii typu duplex. Przecież może Pan nie dawać folii. Może Pan sobie domu nie izolować a ocieplać. Może Pan sobie robić kotłownie. Może Pan nie znać języka ojczystego i fizyki - wolno Panu. Dołączam Pan do „wyfilrtowanych”
  12. jest napisane,( nie pisze) - ale to i tak nie zwalnia od myślenia. Zarówno fizyka ( którą wyjaśniłem ) jak i instrukcja producenta http://www.ekofiber.se/index.php?option=co...=3&Itemid=3
  13. Nie sprowadzi mnie Pan do swojego "poziomu" wiem, że tam nie mam szans. http://www.ekofiber.se/index.php?option=co...=3&Itemid=3 na stronach producenta jest folia to wszystko Brak folii spowoduje kondesację pary wodnej. Zawilgocenie obniży opór cieplny. Co ma narodowość do głupoty? Nie napisałem, że Polacy są głupi - tylko, że ten co napisał polską instrukcję- to jest różnica!
  14. Przecież piszę, że błąd jest na POLSKIEJ stronie - folię widać u producenta wyraźnie! A poza rysunkami jest jeszcze fizyka. Powietrze migrując przez włókna celulozy będzie się schładzało i odda wodę.
×
×
  • Utwórz nowe...