Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Zimowy Zlot Forumowiczów 2015

Zaloguj się, aby obserwować  
Informacje na temat zimowego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

4 tematy w tym forum

1. Dziękuję :)

• 52 odpowiedzi
    • 15421 wyświetleń
  2. Lista obecności

• 501 odpowiedzi
    • 55775 wyświetleń
  3. a co z kulką?!?

• 53 odpowiedzi
    • 13560 wyświetleń
  4. Ankieta - kiedy Kulka?

• 5 odpowiedzi
    • 4945 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Właśnie jestem na etapie kupna mebli ogrodowych. Możecie mi powiedzieć czy marka keter jest w miarę ok ? Spodobał mi się taki zestaw Keter Columbia Set9 koloru brązowego jest za ok 1700 zł.
    • Też jestem na etapie zakupu pralki i ta promocja w tym sferisie wydaje się bardzo ciekawa. Funkcja dorzucania jakoś bardzo nie jest mi potrzebna, ale suszarka to fajna rzecz.
    • Oj Ewa i Baszka oczywiście.Ale głównie do Ewy,abstrahując od tematu......nie znasz guziczka który w realu robiłby to samo co ten zastosowany tutaj przez Ciebie?
      to byłoby pięknie......
    • Cześć, Jestem w trakcie remontu przedpokoju w mieszkaniu i ponownie muszę go umeblować. Na pierwszy ogień potrzebujemy szafy z drzwiami przesuwnymi, ale najlepiej takiej aby nam pasowała wymiarami we wnękę (Wysokość 250, Szerokość 120, Głębokość 60). Doradźcie proszę jakieś firmy/sklepy które mają w ofercie szafy i które mogą je dostosowywać do oczekiwanych wymiarów. Ważnym czynnikiem jest również przystępna cena.
    • No proszę, nieskazitelna, czysta jak łza sie odezwała, jedyna sprawiedliwa wśród forumowiczów. Ja się nie zmieniłem, jestem taki jaki bylem, to tobie i co  niektórym się pokiełbasiło od dyskusji w pewnym temacie, ale cóż najważniejsze że masz teraz spokój z tego bardzo, ale to bardzo się cieszę, bo spokój to rzecz najważniejsza.
    • Polecam magiczny guziczek "ignoruj użytkownika". Długo mnie na forum nie było, ale jak przyszłam i poczytałam, to mi się znowu odechciało. Chwilę zastanowiłam się dlaczego i doszłam do wniosku, że jest kilku użytkowników, którzy roztaczają ogrom złej energii. Oprócz chwilowych troli mamy stałych bywalców. Bryluje Henryk: kiedyś do rany przyłóż, teraz zionie ogniem na lewo i prawo. Nie rozumiem, nie akceptuję. Wcisnęłam magiczny guzik i mam spokój   Demo, z ciekawości zapytam. Próbowałeś jesienią zawiązać miskanta w kitkę? Zwykłym sznurkiem zebrać do kupy? Ja jeszcze nie testowałam, ale ponoć pomaga.
    • Nie chciałem już w to wchodzić ale pytasz więc z grzeczności odpowiadam.  Bardzo lubię naturalnie wyglądające ogrody i takie wiesz mocno zarośnięte z wieloma gatunkami roślin. Wspomniany modrzew i jego igły nigdy by mi nie przeszkadzały, ale walające się po całym ogrodzie, roznoszone przez wiatr, liście miskanta niestety już tak. Skądinąd porównanie liści miskanta do igły modrzewia jest jednak mocno nietrafione bo to wielkość jak jeden do kilku tysięcy, a i kolor zupełnie innny. Ogród może być mniej lub bardziej naturalistyczny, wiele też zależy od samego rozmiaru który jak wiadomo jednak ma znaczenie.  Mam niestety niewielki areał więc z konieczności muszę ograniczać rozrost niektórych roślin, a cała sztuka jest w tym by robić to w taki sposób żeby praktycznie nie było w tym widać ingerencji ludzkiej ręki. Albo też tworzyć coś co jest jednak sztucznym, ale jakby miniaturowym odzwierciedleniem krajobrazów pełnowymiarowych. Nawiązuję tu do ogrodów japońskich które są moim ulubionym gatunkiem, w których niby wszystko wygląda naturalnie, a tak naprawdę jest wynikiem pracy ludzkich rąk. Naturalizm też nie może oznaczać że wszystko zostawiamy naturze, bo wyjdzie z tego las albo coś zarośnięte krzaczorami, chwastami i samosiejkami.  Po tym przydługim wstępie muszę Ci przyznać rację że to śmiecenie wcale nie jest jakimś argumentem koronnym by nie sadzić takich roślin. Tak naprawdę mnie to aż tak bardzo nie przeszkadzało, pozbierało się co kilka dni te wspaniałe, długie na pół metra listeczki i znowu było cacy, szkoda tylko że nie leżały u "podstawy rośliny" ale walały się po całym ogrodzie i u sąsiadów też. A szum liści w mroźne zimowe dni jest naprawdę bezcenny, szkoda tylko że tak mało wtedy siedzimy w ogrodzie, więc niewiele tego piękna chłoniemy. Natomiast wycinanie tego cholerstwa wcale nie jest takie trudne i Baszko nie obawiaj się tego, wcale ale to wcale. No jasne że nie wytniesz tego za jednym pociągnięciem jak kosą, ale po jednym badylu i takim sekatorem dźwigniowym dasz radę bez żadnego problemu. Polecam takie cuś:            
    • Gość Do Jarka tynkarza z 20 letnim doświadczeniem
      Kolego... maksymalna grubość tynku wg. PN B 10110:2005 wynosi odpowiednio na ścianie 25 mm, na suficie 15 mm. Mowa oczywiście o tynkach gipsowych. A co do przypadku tych magików od 7 cm na suficie to brak słów.
    • mogę - pisałem o tym  parę razy...nie chce mi się powtarzać... w paru tematach o indukcyjnych płytach...
    • Dzięki za rzeczowe odpowiedzi.
      Jak już zacznie działać wrzucę jakąś fotkę
  • Doradcy redakcyjni i firmowi