Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

LetKA 2014 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

Zaloguj się, aby obserwować  
7 czerwca 2014 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Cieszę się, że piszesz, i najważniejsze - w jakim stylu! Miło poczytać. Do tego miło poczytać, że dzieje się u ciebie, że cieszysz się tym, co kwitnie, co sadzisz, co się buduje. To tak ładnie do tego wszystkiego opisujesz, że chce się czytać. Zaglądam tu do twojego dziennika co jakiś czas, aż proszę - jest! Wpis. Pisz, opisuj, bo to dużo radości daje, jak ty to robisz. Fajnie jest znowu cię przeczytać. Pozdrowienia, PeZet
    • Myślę że jeśli nie masz zacieków wodnych z zewnątrz dachu ścian, podlogi - to grzybów nie wychodujesz. Grzby potrzebują, jak mniemam - większą wilgotność.    Piszesz, że na zewnątrz jest często wyższa wilgoność - i to jeszcze za mało, bo przecież rzadko gdzie rosną grzyby.  
    • Nie lubię kiedy narzekasz, że tak rzadko piję.   A co do tego badyla posadzonego pod elewacją. Nie było przypadkiem sadzonki brzozy?     A myślisz, że skąd zdjęcie było zrobione?  
    • Masz wentylację grawitacyjną, a więc ciągle zasysane jest powietrze z zewnątrz. A wilgotność powietrza w środku jest zależna przede wszystkim od stopnia wilgotności tego na zewnątrz. Ogrzewanie nie nadąży wysuszyć tego powietrza, a i tak oddychacie, gotujecie i używacie pralki (które produkują dodatkową parę wodną). Ech, gdybyś miał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, to pewnie pytałbyś już jaki nawilżacz powietrza tutaj polecają.   Skoro zauważyłeś zależność, że wilgotność w domu zawsze jest niższa niż na dworze, to znaczy, że możesz sobie spokojnie otworzyć browara i zapomnieć o tym higrometrze, bo on z kolei wpływa bardzo źle na Twoje ciśnienie. Grzybka nie wyhodujesz, ale jak nie przestaniesz się przejmować, to wrzody na pewno. PS A jak przyjdą mrozy i wilgotność na dworze spadnie do 20%, to pewnie będziesz kombinował, że w domu masz za mało, bo najlepiej jak jest min. 40...
    • Gość Mariusz
      Rok 2017. Życie pokazało, że Pan Waldemar chyba nie mówił prawdy. Został sam w firmie. Bardzo wielu klientów jest niezadowolonych, ja również. Brak serwisu. Nie polecam .
    • Jeśli myślisz, że układanie płyt to prościutka sprawa - to możesz się zdziwić ... Wiadomo, że nie święci garnki lepią, ale... No chyba, że miałeś z tym do czynienia i masz praktykę w układaniu płyt... to powodzenia życzę... Ale po pytaniach, jakie na wstępie zadałeś...  
    • Właśnie chciałem uniknąć tynkowania gdyż wprawy i doświadczenie w tym fachu nie mam , dlatego wybrać chciałem alternatywną drogę
    • Jak remontujesz taki dom, to wykończ go tak, jak wykańczało się wtedy, tzn nie wchodź w płyty, tylko najnormalniej na świecie wytynkuj ściany tynkiem cementowo-wapiennym!. Nie będziesz miał wątpliwości co do stelaży, nierówności zlikwidujesz z mniejszą stratą przestrzeni mieszkania... Płyty g/k są przereklamowane!
    • Jeszcze raz powtórzę - wyolbrzymiasz problem - mieszkasz na parterze, przy lesie a pora jest wilgotna. Ale jeśli już, to w podanym układzie cieplno - wilgotnościowym, w mieszkaniu masz średnio o kilkanaście procent większą zawartości wilgoci niż na zewnątrz, stąd wietrzenie posłuży zmniejszeniu zawartości wilgoci w pomieszczeniu. 
    • Najlepszym przykładem bezmyślnego myślenia i czytania niestety jesteś Ty sam przykładem. Nawet pisać nie umiesz poprawnie bo zdanie zaczyna sie od dużej litery a kończy kropką, pomijam używanie polskich znaków. Pisałem coś o śmieciach? Do lasu nie ma nikt prawa wstępu i to bez względu na porę roku, poza pracownikami leśnymi i sezonowymi oraz  tym co mają przepustki/pozwolenia od leśniczego. 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi