Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Zimowy Zlot Forumowiczów 2014

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Informacje na temat zimowego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

3 tematy w tym forum

• 157 odpowiedzi
    • 34025 wyświetleń
    • 284 odpowiedzi
    • 43833 wyświetleń
    • 130 odpowiedzi
    • 22786 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • FAQ, czyli jak poruszać się po Forum

• Najnowsze posty

• Gość Gość Krzysztof
      GWC można jeszcze realizować z przesuniętą osłoną bilansową oraz wykorzystywać do osuszania budynku szczególnie dachu. Rozwiązanie wg Patentu Nr 218007 oraz Zgłoszenia Patentowego Nr P408928. Zapraszam do współpracy.
    • Zagęścił, ale deski w drugą stronę będą
    • Wygoń tego tarasowca............. to taras tylko chyba dla kotów będzie ?? lekkie są skubane
    • W krakowie jest coraz mniej kominów - a smog coraz większy. Luźna zabudowa nie chroni przed smogiem - korytarze przewietrzania miasta tak. To proste - jak powody zabudowywania ich przez deweloperów.
    • Dogrywam akcję "brukowanie". Materiał zamówiony, ekipa umówiona. Zobaczymy, jak akcja się rozwinie. Nadal trwa akcja "stolarek nr 2, czyli ćwiczenia z cierpliwości" . Listewki pod oknami tarasowymi ciągle w niebycie, akrylowanie dziur w trakcie. Mistrz lubi urozmaicenie, więc by się nie znudzić, robi kilka rzeczy naraz. Dziś wpadł  i doprowadził taras do stanu widocznego na zdjęciu. Widać, że naczytał się Homera. Szczególnie bliski jest mu fragment mówiący o spotkaniu z Syrenami. A ponieważ jest sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem uszy zakleja też sobie. Ustaliliśmy, że zagęści kotwy, a słupki wymoczy przez kilka dni w pacykadle. Jednak ustalenia sobie, a mistrz sobie. Nie wiem, czym je pacykował, ale że pacykowane, a  nie kąpane widać wyraźnie. Podobnie widać, że ilość kotew ze słupkami się nie zmieniła. Może myślał, że zapomnę o zagęszczeniu? Wracając do pacykowania.Czy dobrze myślę , że całe słupki powinny być wypacykowane? No i kluczowe pytanie. Co mogę teraz z nimi zrobić?Znalazłam w Casto preparat. Jest stosunkowo rzadki. I nie wiem, czy lepszy taki rzadki, bo wniknie głębiej w strukturę drewna, czy taki gęsty jak dysperbit. Wzięłam sobie do serca to, o czym pisała Sola odnośnie duńskich tarasów i nie mam zamiaru się bardzo przejmować, ale nie chcę, by go diabli wzięli zbyt szybko. Jak stanęłam na łacie , to się wyraźnie ugięła i obawiam się , że przykręcenie desek nie usztywni konstrukcji na tyle, by się nie uginała, co pewnie będzie mi jutro wpierać mistrz.   
    • zenek? a nie - to był ktoś mądry...
    • Pytam by się dowiedzieć - aby dokladnie sprawdzić, czy wiem w miarę wyczerpująco.  Ale temat stawiam jako problem ogólny - bo chyba nie tylko ja ocieplam dom. Forum nie jest tylko dla mnie  - wystarczy że zapytałem o rurę (poradzileś) i może na razie wystarczy moich osobistych pytań. więc powtorzę: A w szczególach wcale to nie jest takie proste w starych budynkach. Uważam to za konkretny problem w tysiącach domów - jeśli ktoś wie i zechce, to się wypowie.   
    • Może wyższe szyby wystarczą np. na 2 metry.
    • ranking -  to dla mnie ocena - no to na podstawie czego - kto ocenia - automat? - ciekawe A zresztą jestem tu nowy, róbcie sobie ranking, jak wam brakuje Tylko napisałem co to oznacza, jeżeli będzie ocena w wąskim gronie  - mnie to ani grzeje, ani ziębi, nie jestem w wąskim gronie, nie skarżę się redakcji, nie mówię nikomu, że ma zepsutą krew - bo jak ma, to po prostu mi go żal, nie wylewam zółci na forum, nie obrażam innych - - - jedynie polemizuję, czasem zaciekle - od tego jest forum...chyba że nie? I na tym kończę uwagi nt forum    Ktoś mądry powiedział: Wiem, że nic nie wiem! Kto to?
    • Witam. Dziękuję za zainteresowanie. Co do światła to jest go w tym miejscu bardzo dużo, praktycznie od rana do wieczora, do zachodu słońca, miejsce ciepłe i słoneczne. Rabata może być mieszana, chciałbym aby wszystko jakoś ze sobą harmonizowało. Pomysł z drzewem zaczerpnąłem gdzieś ze zdjęć,  nie wiem czy jest dobry czy nie bardzo, wydawało mi się iż drzewo na rabacie będzie tworzyło jakiś taki centralny punkt a pod nim i wokół będzie "coś" rosło. Nie wiem czy dobrze myślę, a chyba Wiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam
  • Doradcy redakcyjni i firmowi