Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

LetKA 2017 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

Zaloguj się, aby obserwować  

10 czerwca 2017 r. zapraszamy na spotkanie podczas letniego zlotu Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.

3 tematy w tym forum

  • 22 odpowiedzi
  • 3238 wyświetleń
  • 46 odpowiedzi
  • 3767 wyświetleń
  • 43 odpowiedzi
  • 3269 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie od dziś wiadomo ze zycie w domu jest tansze pod wzgledem roznorakich oplat ale ogolnie sie z toba  zgadzam. Pierwsi do darcia sie są zawsze ci z domów. Jacy to oni biedni, musza ciagle cos remontowac, na ogrzewanie im tyle idzie, tymczasem nikt ich przeciez siła w tych domach nie trzyma. Taka sytuacja kilka dni temu: Pogodny, bezwietrzny wieczór, mieszkam na górce, wychodze na balkon, całe miasto zasnute smogiem, oddychac sie nie da. LUDZIE LISCIE PALILI. K...a , przeciez liscie odbierają ZA DARMO! Zainwestuje w lornetke, wezme mapy google i zaczne ich ppdlać! 😈
  • Dzień dobry,   polecamy uzupełnić styrodur, przyklejając go na polecany wcześniej webertec bitumal. Nie degraduje on styropianu. https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-bitumal   W takiej sytuacji najlepszym sposobem byłaby przebudowa cokołu - na warstwie stryoduru należałoby wykonać odpowiednią wyprawę tynkarską.   Pozdrawiamy!
  • Gość Niedowiarek
   Ciekawa grupa produktów z dodatkiem wapna - Baumit Klima_xxx. Autor utrzymuje, że są to produkty prozdrowotne. O wapnie w tym ujęciu sporadycznie się wspomina, a przecież był to niegdyś główny składnik tynków i sposób na pozbycie się robactwa w wiejskiej chacie.
  • W ciągu ostatnich dekad ośrodki badawcze na całym świecie wielokrotnie dostarczały dowodów na wpływ materiałów budowlanych na ludzkie zdrowie. Coraz większą wiedzą na ten temat wykazują się także sami konsumenci, którzy często zwracają szczególną uwagę na materiały ekologiczne i naturalne. Znacząco eliminują one ryzyko występowania wielu komplikacji, w tym zagrożeń dla zdrowia, czym zyskują uznanie Inwestorów, Architektów i Wykonawców.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/sciany-wewnetrzne/25912-pozwol-scianom-chronic-swoje-zdrowie
  • Tak, maksymalną wartość takiej inwestycji (zakup gazowego kotła kondensacyjnego z systemem odprowadzania spalin) określono na 15 tys. zł. Dofinansowanie wynosi 30 do 90% w zależności od dochodu netto na osobę w gospodarstwie domowym (do 90% dla tych, którzy mają mniej niż 600 zł na osobę, każde 200 zł na osobę więcej to o 10% dofinansowania mniej. Przy dochodzie powyżej 1600 zł netto na osobę schodzimy do 30%). Dopłaty z samorządów to jedno, program Czyste Powietrze to co innego. Tym ostatnim zajmują się Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Gość Dociekliwy
   Zwróciłem uwagę na opis silikatów, dawno temu ktoś mi tłumaczył, że na ścianach z silikatów grzyb nie zagości. Poza tym z uwagi na dodatek wapna są zdrowe.
  • Inna sprawa, że w tych osiedlach często też funkcjonują jeszcze osiedlowe kotłownie, a w nich pracują kotły na węgiel. Poza tym, są rejony, w których nie ma przyłączy gazowych i nie ma infrastruktury gazowej - to już wstyd. Taka ilość kotłów na węgiel w niektórych regionach to nie przypadek. To zaniedbanie Samorządów. Teraz jest nagonka na EKO - i słusznie ale nie obwiniajmy ludzi, że palą węglem. Przecież ktoś im wcześniej takie rozwiązanie proponował i zapewniał, że tak jest OK. 
  • Czepiasz się, Melanio...
   Światła zapalili do zdjęć, nie świecą się non stop! Kto bogatemu zabroni jeździć dwoma samochodami, wkrótce córka pewnie dostanie trzeci, a jak chcą, to mogą i do Paryża... Urządzili dom tak jak chcieli i im się podobało! Popatrz ile kilometrów krécą mieszkańcy Wawy, jak mieszkają na Tarchominie, a pracują w centrum, czy na np. lotnisku Okęcie, albo mieszkają w Gdyni, a pracują w Gdańsku - to przykład z mojej dalszej rodziny...
   A z ogrzewaniem - chcieli taniej, wyszło jak wyszło  - kilka prób i w końcu mają wygodny i nie doprowadzający ich do bankructwa system grzejny!   Słowem - czepiasz się, Melanio!    
  • Pomijając bezsensowny sposób "odwodnienia" ścian fundamentowych na 90% przyczyną zawilgocenia są przecieki przez elewację (okna, taras, balkon) i nieszczelne ułożenie ocieplenia (vide fundament). Woda spływa pod styropianem zatrzymując się na listwie startowej - dalej to chyba oczywiste. (wilgoć u dołu  widać na 1 fot. a woda z gruntu  sama nie pójdzie do góry.)
  • Nie wiem, czy wiecie, ale ten kocioł na paliwo stałe trzeba zezłomować. Ja rozumiem to tak, że jeżeli za kilka lat mają pracować tylko kotły klasy 5 a Twój kocioł nie ma tej klasy - można się starać.   Proponuję sprawdzić wymogi programów dofinansowania na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska oraz na stronie Miasta, Gminy , Województwa. Przykład: http://www.rpo.malopolska.pl/wiadomosci/dotacje-na-wymiane-piecow-krok-po-kroku-jak-to-zrobic W wymaganiach mogą być subtelne różnice, które rady samorządowe już uchwaliły i się tego trzymają.   Przykładowo - w Krakowie nikt ni e otrzyma dofinansowania na zakup i wymianę starego śmieciucha na nowy kocioł na węgiel (ekogroszek). Natomiast poza Krakowem już tak. Ulotka: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/o-programie/pobierz-poradniki-i-publikacje/2016/09/Wymien_piec_broszura.pdf
 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×